77 відсотків колишніх військовослужбовців працевлаштовані

Військова реформа передбачає скорочення Збройних сил України, і перед офіцерами та прапорщиками, які звільнилися в запас, постає проблема соціальної адаптації. Українсько-Британський центр перепідготовки та працевлаштування при Хмельницькому національному університеті сприяє розв'язанню цієї проблеми в місті та регіоні.

У рамках впровадження проектів, спрямованих на соціальну адаптацію звільнених у запас або відставку військовослужбовців, торік Координатор проектів Організації безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, Міністерство оборони України і Хмельницький Українсько-Британський центр перепідготовки і працевлаштування підписали договір про співпрацю і проведення сьомого етапу перепідготовки.

Завдяки підтримці ОБСЄ у ХНУ 60 слухачів сьомого випуску Українсько-Британського центру отримали свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації за спеціальностями "Менеджмент підприємницької діяльності", "Маркетинг на ринку товарів і послуг", "Комп'ютерні технології в економічних системах", "Комп'ютерні системи та мережі".

Під час урочистої церемонії відбувся міжрегіональний "Ярмарок вакансій", в якому взяли участь більш як 20 підприємств, організацій, установ різних форм власності з Хмельницького. Багато з них мають представництва за межами нашої області і можуть працевлаштувати колишніх військових. А також випускників, що приїхали на навчання з інших областей України. За умовами програми ОБСЄ, для них не лише навчання, а й проживання були безплатними.

Як зауважив директор Українсько-Британського центру перепідготовки та працевлаштування, проректор ХНУ, професор Михайло Войнаренко, сьогодні отримали путівки, так би мовити, у друге життя понад три сотні колишніх військовослужбовців, 77 відсотків з яких — працевлаштовані.

Леся ГУМЕННА

відділ зв'язків з громадськістю ХНУ