Хмельницький національний університет, незважаючи на згортання діяльності Трастового фонду НАТО "Партнерство заради миру", вірить, що потрапить до Державної програми соціальної адаптації, й надалі перенавчатиме вчорашніх військових, які змінили військову форму на цивільний костюм.
У виші відбулася урочиста церемонія ювілейного — тридцятого випуску слухачів Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації та офіційне закриття діяльності Трастового фонду НАТО "Партнерство заради миру".
На урочистій церемонії були присутні військовий аташе Королівства Нідерландів в Чехії, Польщі та Україні, підполковник Рене Далман, менеджер програми НАТО — Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, військовий офіцер офісу зв'язку НАТО в Україні, капітан першого рангу Дімітер Ілієв, директор департаменту соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи та інших категорій Міністерства соціальної політики України Сергій Подорожний, завідуючий відділом з питань обороно-мобілізаційної роботи Хмельницької міської ради Мечислав Грижбовський та інші високоповажні гості.
У конференцзалі університету свідоцтва про підвищення кваліфікації та сертифікати урочисто отримали 116 випускників, серед яких діючі військовослужбовці та ті, що вже звільнилися у запас чи відставку, їхнє навчання на 78 відсотків фінансувалося Трастовим фондом НАТО "Партнерство заради миру" і на 22 відсотки — за кошти цивільного бюджету НАТО.
— З 2006 року Хмельницьким центром організовано перепідготовку 2129 осіб та надано допомогу в працевлаштуванні у цивільному секторі економіки 1067 особам з числа колишніх військовослужбовців у Хмельницькій, Харківській, Житомирській областях, в містах Тернополі та Івано-Франківську. У різні роки діяльність цього закладу фінансувалася за підтримки різних проектів — спочатку ОБСЄ, а з часом і НАТО, — поінформував директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Михайло Войнаренко.
Планується, що вже з 2014 року реалізація подібних соціальних проектів фінансуватиметься в рамках Державної програми соціальної адаптації, яка передбачає застосування систематичного підходу до соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, як інтегрованої частини кадрової політики Збройних сил України, — повідомили в центрі перепідготовки. Згідно з вимогами українського законодавства та міжнародного досвіду курси перепідготовки військовослужбовців і надалі успішно впроваджуватимуться у життя. Чи використовуватимуться для цього база і досвід Хмельницького національного університету — покаже час. Та його ректор Микола Скиба запевняє, що виш обов'язково братиме участь у тендері разом із іншими вищими навчальними закладами за таке право.
Андрій АГЄЄВ,
підполковник, регіональний
медіа-центр Міністерства
оборони України.
|