uaruen
RSS підписка Дитячий портал
Виберіть департамент
Департамент управління справами Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Департамент професійно-технічної освіти Департамент вищої освіти Департамент роботи з персоналом та керівними кадрами Департамент атестації кадрів Департамент наукової діяльності та ліцензування Департамент економіки та фінансування Юридичний департамент Департамент організаційно-аналітичного забезпечення і взаємодії із засобами масової інформації та громадськими об'єднаннями Управління міжнародного співробітництва Управління бухгалтерського обліку та звітності Відділ внутрішнього аудиту Головний спеціаліст з безпеки життєдіяльності Спецсектор

Міністерство освіти і науки України

Офіційний веб-сайт
  • Про Міністерство
    Про Міністерство
    КерівництвоСтруктура центрального апарату МіністерстваПоложення та регламентНормативно-правова базаДержавні підприємства, що підпорядковані МіністерствуЗаплановані заходи МіністерстваКолегія МіністерстваЦОВВ, діяльність яких спрямовується і координується КМУ через Міністра
  • Діяльність
    Напрямки діяльності
    ОсвітаНаукаМолодіжна політикаЛіцензування та акредитаціяКадриЗНОІнформація щодо надання грифів Вступна кампаніяМіжнародна діяльністьАтестація кадрівАпостильПерелік платних адміністративних послугВизнання іноземних документівБюджет Міністерства Регуляторна політикаБоротьба з корупцією HIGH LEVEL EDUCATION FORUMСоціально-економічні питанняМетодологія обліку і звітностіНавчання за кордоном
    Шкільні підручники
  • Новини
    Архів новинАктуальні НовиниКоментаріПовідомленняНовини областей
  • Державні закупівлі
  • Публічна інформація
    Доступ до публічної інформації
    Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у МОНЗапит на отримання публічної інформаціїКерівникам ВНЗ, професійно-технічних навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МіністерстваПорядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльностіВідомості про найбільш запитувану інформацію:Інформація щодо виконання Міністерством Закону України доступ «Про до публічної інформації»Інформація про документи, які перебувають у МіністерствіПерелік відомостей,що становлять службову інформацію
  • Зв’язки з громадськістю
    Зв’язки з громадськістю та ЗМІ
    Громадське обговорення Прес – службаГрафік прийому громадян Громадська рада Кориснi посиланняГромадська експертизаПроведення консультацій з громадськістюРеагування на критику
  • Вакансії
  • Адреса та телефонний довідник
Головна Новини Новини областей

Хмельниччина знову зібрала провідних науковців з усіх регіонів України, Російської Федерації та Республіки Польща у ХНУ

22 жовтня

16-18 жовтня 2013 року Хмельницький національний університет приймав учасників 7 Міжнародної науково-практичної конференції «Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи».

Конференцію організовано за участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Хмельницького національного університету, Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевськоі у Варшаві, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Російської академії освіти.

У конференції взяли участь понад сто провідних науковців з усіх регіонів України, Російської Федерації та Республіки Польща, у тому числі більше 20 докторів наук, професорів, дійсних та іноземних членів Національної академії педагогічних наук України, серед яких були такі визначні особистості, як: президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві Франтішек Шльосек, директор Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих Російської академії освіти  Ірина Соколова, а також інші відомі і шановані вчені Російської Федерації та України.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Хмельницького національного університету професор Микола Скиба: «великою гордістю є те, що саме Поділля, Хмельниччина і Хмельницький національний університет стали діалоговим майданчиком для зустрічі представників різних держав. Проведення конференції у Хмельницькому національному університеті - це водночас і прояв довіри та поваги, і визнання науково-освітнього потенціалу класичного вищого навчального закладу з п'ятдесятилітньою історією й традиціями» - наголосив Микола Єгорович. Привітати учасників з України, Республіки Польща та Російської Федерації завітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко.

Упродовж останніх десятиріч головною проблемою в системі вищої освіти України було і залишається питання щодо забезпечення якості підготовки фахівців на рівні вимог, що їх висуває держава, які повсякчас зростають. Нині ця проблема особливо гостро постає у зв’язку із входженням України в Європейський освітній простір відповідно до Болонської декларації.

Вадим Дмитрович зазначив, що Глава держави Віктор Янукович напередодні Вільнюського саміту, поставив перед вітчизняною наукою дуже важливі завдання щодо європейської інтеграції. Саме тому Хмельницький національний університет постійно шукає нові напрями підготовки фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці, і, водночас, зберігає та оновлює традиційні для університету технічні спеціальності.

Сучасне середовище, в якому функціонує вища школа, характеризується новими важливими чинниками, які ще півстоліття тому чітко себе не виявляли і не могли суттєво впливати на якісні та кількісні показники її розвитку. Це, насамперед, стосується інформаційних технологій, які стрімко розвиваються та поширюються як у виробничій, так і в невиробничій сферах діяльності, в тому числі, і в системі освіти.

Посадовець наголосив, що базою для широкого застосування нових технологій у навчальному процесі університету сьогодні, безумовно, є далекоглядна політика його керівництва щодо комп’ютеризації основних напрямів діяльності навчального закладу. Завдяки цьому університет володіє потужним парком комп’ютерної техніки, що дає змогу здійснювати якісну підготовку студентів різних спеціальностей.

Розпочав роботу конференції президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень з доповіддю «Інноваційна освіта в суспільстві», в якій зазначив, що «суспільство знань» є умовою соціальних інновацій, що визначають систему інших змін і наголосив, що необхідно радикально змінити ставлення суспільства до освіти, що має відповідати вимогам сучасності.

Від Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України на конференції була присутня Вікторія Косик, начальник відділення стратегії розвитку освіти, яка проаналізувала сучасний стан дистанційної освіти в Україні та висвітила нагальні проблеми, для рішення яких розроблено нове Положення про дистанційну освіту.

В ході конференції відбулася урочиста церемонія присудження найпочеснішого титулу Хмельницького національного університету «DOCTOR HONORIS CAUSA» громадянину Республіки Польща доктору педагогічних наук, професору, директору Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, президенту наукового товариства «Польща – Україна» - Франтішеку Шльосеку.

«Я маю честь і відповідальну місію вітати на українській землі відомого вченого у галузі теорії і методики професійної освіти, умілого організатора науки, щедрого своїми талантами вчителя і надзвичайно добру людину пана Франтішека Шльосека. Це визнання великих заслуг у розвитку наукової та освітньої співпраці між двома університетами, що є одночасно співпрацею двох великих європейських держав і народів» - наголосив ректор ХНУ, професор Микола Скиба.

Своєю відданою працею на освітянській та науковій ниві Франтішек Шльосек зробив вагомий внесок у розвиток українсько-польської співпраці у галузі педагогічної науки, а саме в галузі теорії і методики професійної освіти, дидактики професійної школи, педевтології. Результати його багаторічних досліджень відображаються у наукових і навчально-методичних працях – це понад 500 наукових праць із проблем теорії та методики професійного навчання, серед яких 11 монографій, словник, 9 навчально-методичних посібників, навчальні програми зі спеціальних дисциплін для професійно-технічних закладів освіти. Багато розробок польського вченого широко використовуються у вищих навчальних закладах України. Освіта ХХІ століття вимагає усвідомлення, успадкування, трансляції й збереження загальнолюдських цінностей на етнокультурному, міжкультурному та полікультурному рівнях. Україна і Польща належать до тих країн, які активно налагоджують стратегічне партнерство, перебувають у процесі розбудови національних держав.

В рамках конференції відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів громадської відзнаки – «Василь Зеньковський». Серед номінантів видатні сучасники в галузі педагогіки, психології, філософії, педагогічного менеджменту України Анатолій Кузьминський, Валентин Рибалка, Володимир Ільїн та Російської Федерації – Ірина Соколова. В галереї творчих особистостей представлений доробок як науковців, так і діячів культури та загальної середньої освіти Хмельницької області, зокрема, директора Лисецької загальноосвітньої школи Дунаєвецьцого району Хмельницької області Ніни Кубатої та заслуженого художника України, викладача кафедри дизайну ХНУ Олександра Гуменчука.

 

Новини областей

У ТНТУ імені Івана Пулюя для студентів відкрито Стартап-центр

22 листопада 2013 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулося відкриття першого у західному регіоні України Регіонального міжуніверситетського Стартап-центру ТНТУ.

28 листопада

На Миколаївщині пройшов круглий стіл «Поетапне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти: стан, проблеми, перспективи»

26 листопада 2013 року відбулося засідання Миколаївського обласного круглого столу на тему «Поетапне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти: стан, проблеми, перспективи».

28 листопада

Навчальні заклади Миколаєва співпрацюють з морським терміналом «Ніка-Тера»

З метою підведення підсумків першого анкетування у рамках соціально-екологічного проекту «Чисте місто - район - мікрорайон» 21 листопада 2013 року у залі засідань морського терміналу «Ніка-Тера» (ВАТ «МСП Ніка-Тера») за участю департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації та адміністрації Корабельного району відбулась зустріч керівництва морського терміналу з викладачами, студентами та учнями Чорноморського державного університету імені Петра Могили та Вищого професійного училища суднобудування міста Миколаєва.

28 листопада

Дружина Президента України Людмила Янукович відвідала Маріупольський державний університет

26 листопада 2013 року в актовому залі Маріупольського державного університету відбувся творчий звіт благодійного проекту «З теплом у серці», який реалізується з 2006 року за ініціативи студентської ради МДУ з метою привернення уваги молоді до проблем соціально незахищених категорій населення та формування у студентів активної громадянської позиції.

28 листопада

Студенти ЖДУ імені Івана Франка зустрілися зі студентом-волонтером з Республіки Польща

Нещодавно Центр полоністики та Житомирський регіональний центр європейської та євроатлантичної інтеграції України Житомирського державного університету імені Івана Франка приймали волонтера з Торунського університету імені Миколая Коперника (Республіка Польща).

28 листопада

Студенти СумДУ стали лауреатами міжнародного фестивалю студентської творчості «Барви осені»

Солісти народної вокальної студії Сумського державного університету здобули відзнаки на XVI Міжнародному фестивалі-конкурсі студентської художньої творчості «Барви осені». Творче змагання проходило 21 - 22 листопада 2013 року в місті Києві та зібрало студентів, у тому числі іноземних, понад 20 вищих навчальних закладів України. У вокальному жанрі свої здібності демонстрували 70 вокалістів.

28 листопада

На Вінниччині обговорили питання впровадження заходів «Туринського процесу»

Засідання робочої групи з впровадження індикаторів аналізу системи професійно-технічної освіти Вінницької області із застосуванням методології «Туринського процесу» відбулося 27 листопада 2013 року в залі засідань департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації під головуванням заступника директора департаменту – начальника управління професійної освіти, інноватики та науки Валерія Бачинського.

28 листопада

У Чернівецькій області пройшов семінар на тему інклюзивної освіти

27 листопада 2013 року на базі Чернівецького навчально-реабілітаційного центру №1 відбувся обласний семінар консультантів-психологів та консультантів-дефектологів районних (міських) психолого-медико-педагогічних комісій «Психолого-педагогічний супровід та корекційна робота з дітьми, які мають порушення психофізичного розвитку».

28 листопада

На модернізацію кримських позашкільних установ спрямовано 12,5 млн грн

Вперше за багато років підтримка обдарованих і талановитих дітей є одним з ключових пріоритетів державної політики. Про це заявив Перший заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Павло Бурлаков на засіданні кримського уряду 26 листопада.

28 листопада

Влада Херсонщини активізує співпрацю з молоддю

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк під час зустрічі зі студентами Херсонського державного аграрного університету заявив про необхідність активізації співпраці між обласною владою та молодим поколінням, зокрема студентством.

28 листопада
Всі новини областей
Міністерство в соц. мережах
 
© 2012-2013 Міністерство освіти і науки України

Розробка сайту
Студія AirWeb