uaruen
RSS підписка Дитячий портал
Виберіть департамент
Департамент управління справами Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Департамент професійно-технічної освіти Департамент вищої освіти Департамент роботи з персоналом та керівними кадрами Департамент атестації кадрів Департамент наукової діяльності та ліцензування Департамент економіки та фінансування Юридичний департамент Департамент організаційно-аналітичного забезпечення і взаємодії із засобами масової інформації та громадськими об'єднаннями Управління міжнародного співробітництва Управління бухгалтерського обліку та звітності Відділ внутрішнього аудиту Головний спеціаліст з безпеки життєдіяльності Спецсектор

Міністерство освіти і науки України

Офіційний веб-сайт
  • Про Міністерство
    Про Міністерство
    КерівництвоСтруктура центрального апарату МіністерстваПоложення та регламентНормативно-правова базаДержавні підприємства, що підпорядковані МіністерствуЗаплановані заходи МіністерстваКолегія МіністерстваЦОВВ, діяльність яких спрямовується і координується КМУ через Міністра
  • Діяльність
    Напрямки діяльності
    ОсвітаНаукаМолодіжна політикаЛіцензування та акредитаціяКадриЗНОІнформація щодо надання грифів Вступна кампаніяМіжнародна діяльністьАтестація кадрівАпостильПерелік платних адміністративних послугВизнання іноземних документівБюджет Міністерства Регуляторна політикаБоротьба з корупцією HIGH LEVEL EDUCATION FORUMСоціально-економічні питанняМетодологія обліку і звітностіНавчання за кордоном
    Шкільні підручники
  • Новини
    Архів новинАктуальні НовиниКоментаріПовідомленняНовини областей
  • Державні закупівлі
  • Публічна інформація
    Доступ до публічної інформації
    Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у МОНЗапит на отримання публічної інформаціїКерівникам ВНЗ, професійно-технічних навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МіністерстваПорядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльностіВідомості про найбільш запитувану інформацію:Інформація щодо виконання Міністерством Закону України доступ «Про до публічної інформації»Інформація про документи, які перебувають у МіністерствіПерелік відомостей,що становлять службову інформацію
  • Зв’язки з громадськістю
    Зв’язки з громадськістю та ЗМІ
    Громадське обговорення Прес – службаГрафік прийому громадян Громадська рада Кориснi посиланняГромадська експертизаПроведення консультацій з громадськістюРеагування на критикуПартнерство "Відкритий Уряд"Звіти про стан організації роботи зі зверненням громадян
  • Вакансії
  • Адреса та телефонний довідник
Головна Новини Новини областей

Хмельницький національний університет - учасник європейської міжнародної програми «Tempus- IV»

18 лютого

Хмельницький національний університет став переможцем 6-го конкурсного відбору проектних заявок на участь у європейській міжнародній програмі «Tempus IV», спрямованій на модернізацію вищої освіти. З 937 заявок, поданих університетами різних країн Західної та Східної Європи, фінансування отримав 171 науково-освітній проект з яких 4 у 2014 році - виконуватиме ХНУ. На сьогодні університет є учасником 7 проектів Tempus (4 - нових і 3 – з попередніх років). Це – вагомий результат з огляду на те, що процедура відбору проектів є досить тривалою та складною. Здійснюється вона на основі оцінювання академічної та технічної якості поданих заявок згідно з національними пріоритетами, які щорічно визначаються Міністерствами освіти відповідних партнерських країн. Взагалі лише 33 проекти за участю українських університетів рекомендовано для фінансування ЄС.

У числі переможців проектна заявка «Підготовка педагогів і освітніх менеджерів у роботі з гетерогенними групами та організаціями», розроблена викладачами та науковцями ХНУ та ще 18 ВНЗ і Фондовим університетом м. Хільдесхайм (Федеративна Республіка Німеччина).

Сьогодні суспільство зацікавлене мати компетентних учителів, соціальних педагогів і керівників шкіл, здатних диференційовано взаємодіяти з різними групами дітей - обдарованими дітьми, дітьми з обмеженими можливостями, дітьми з соціально неблагополучних сімей і сімей іммігрантів тощо. До складу консорціуму увійшли 20 університетів-партнерів та організацій Російської Федерації, Республіки Білорусь, України, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Австрія, Фінляндської Республіки та Італійської Республіки. Особливістю проекту є створення модульних освітніх програм з елементами білінгвального та дистанційного навчання, структурна перебудова рівнів підготовки в інтегровану багаторівневу систему за допомогою розвитку єдиної міжнародної мережі університетів-партнерів.

В рамках проекту ЄС «Підготовка педагогів і освітніх менеджерів у роботі з гетерогенними групами та організаціями» днями у Фондовому університеті міста Хільдесхайм (Німеччина) відбулася перша п’ятиденна зустріч представників консорціуму учасників проекту «Tempus IV» та установча конференція. У Німеччині Хмельницький національний університет представляв і брав участь у роботі конференції проректор з міжнародних зв’язків, професор, координатор проекту від ХНУ - Микола Йохна.

Зустріч проходила у формі семінару. У роботі семінару взяли участь представники усіх членів консорціуму. На урочистому відкритті з вітальним словом виступив президент Фондового університету Вольфганг-Уве Фрідріх (Wolfgang-Uwe Friedrich). Під час урочистої церемонії професор Хільдесхаймского університету Ольга Грауманн виступила з доповіддю, присвяченою проблемам гетерогенності й ознайомила учасників з основними цілями та завданнями проекту.

Університет Хільдесхайм має багаторічний досвід участі в різних міжнародних проектах у сфері освіти, в тому числі і програмах Tempus. У рамках проекту, для представників консорціуму була організована цікава програма, яка сприяла як науковому розвитку, так і культурному збагаченню учасників.

Під час візиту до Німеччини у ратуші міста Хільдесхайм відбулася офіційна зустріч учасників проекту з бургомістром міста, доктором Майєром. Наступного дня відбувся візит до Німецької академії менеджменту Нижньої Саксонії у місті Целлє. Провідні спеціалісти Академії, яка вже більше 20 років сприяє розвитку економічних відносин між Німеччиною та Східною Європою, поділилися досвідом підтримки підприємств та компаній, які зацікавлені в освоєнні нових ринків та налагодженні ділових контактів за кордоном. Цікавим і пізнавальним для учасників проекту стало відвідування виставки допоміжних засобів для сліпих та слабозорих в Освітньому центрі для сліпих міста Ганновер, де відбулася зустріч з мером міста Ганновер.

Результатом візиту до Німеччини стала розгорнута програма спільних дій, спрямованих на розробку і реалізацію етапів проекту «Tempus IV». Виконання поставлених цілей допоможе ефективно здійснити підготовку спеціалістів в університетах різних країн та запровадити принципи інклюзивної освіти, що дозволяє інтегрувати в соціум різні групи дітей: з обмеженими можливостями здоров'я, з відхиленнями в соціальній поведінці, з сімей мігрантів і т.д.

За інформацією відділу міжнародних зв’язків та зв’язків з громадськістю ХНУ

 

Новини областей

Конкурс професійної майстерності «Кращий електромонтер―2014» на Донеччині

20 лютого 2014 року в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі відбувся конкурс професійної майстерності серед учнів училища з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

21 лютого

Кожна творча особистість бачить свого Шевченка

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулися літературно-мистецькі читання загально-університетського Клубу творчої молоді «Паростки» з нагоди вшанування пам'яті видатного українського письменника, художника й громадського діяча - Тараса Григоровича Шевченка.

21 лютого

На Донеччині юні конструктори зібрали кросовий мікроавтомобіль

19 лютого 2014 року з метою популяризації технічної творчості та автомодельного спорту серед молоді вихованці гуртка картингу Красноармійської станції юних техніків презентували роботу свого гуртка.

21 лютого

Науково-технічна бібліотека ВНТУ провела зустріч із воїнами-інтернаціоналістами

До 25 річниці виведення радянських військ з Афганістану науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету при сприянні кафедри мовознавства 20 січня 2014 року організувала зустріч з воїнами-інтернаціоналістами.

21 лютого

У Кривому Розі пройшли заняття міської школи «Азбука керівництва»

19 лютого 2014 року на базі комунального комбінованого дошкільного навчального закладу №71 міста Кривий Ріг відбулося заняття міської школи «Азбука керівництва» для новопризначених керівників дошкільних навчальних закладів на тему «Ведення кадрової документації навчального закладу як складова професійного іміджу сучасного керівника».

21 лютого

На Донеччині проходить Фестиваль словесності та культури народів

Сьогодні, в Міжнародний день рідної мови, в Донецькій області проводиться Фестиваль словесності і культури народів, які мешкають у Донбасі.

21 лютого

Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів світової літератури

19 лютого 2014 року Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти на базі Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради відбулось засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів світової літератури на тему «Дидактичний супровід уроку світової літератури як шлях формування читацької компетенції учнів».

21 лютого

Вінниччина вітає переможців всеукраїнських спортивних змагань

19 лютого 2014 року проректори з науково-педагогічної роботи, завідуючі кафедрами з фізичної культури вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Вінницької області підбили підсумки проведення XI літньої Універсіади вищих навчальних закладів Вінницької області та участі збірних команд у фінальних змаганнях Всеукраїнської та Всесвітньої Універсіад.

21 лютого

У Хмельницькому пройшов перший півфінал обласного конкурсу КВН ЮІР серед учнів професійно-технічних навчальних закладів

У лютому 2014 року стартував обласний конкурс КВН ЮІР серед учнів професійно-технічних навчальних закладів. Мета конкурсу – залучення широкого загалу учнів професійно-технічних навчальних закладів області до участі в роботі, спрямованій на запобігання дорожньо-транспортному травматизму, прищеплення молоді поваги до професії працівника міліції, організації змістового дозвілля молоді, виховання в них культури та естетичних смаків, зміцнення дружніх зв’язків між командами КВН ЮІР.

21 лютого

На Херсонщині відбулося засідання колегії облдержадміністрації

19 лютого 2014 року директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Яценко взяв участь у засіданні колегії обласної державної адміністрації. На засіданні розглядалися питання про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області за 2013 рік та основні пріоритетні напрями розвитку районів та міст області на 2014 рік. 

21 лютого
Всі новини областей
Міністерство в соц. мережах
 
© 2012-2014 Міністерство освіти і науки України

Розробка сайту
Студія AirWeb