ДОСВІД ТА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ - ЗАПОРУКА УСПІХУ


   Своїми досягненнями наукова бібліотека університету завдячує колективу, людям, які віддано й вірно служать справі освіти, виховання молодого покоління. Більшість членів колективу бібліотеки - високоосвічені люди: 63% мають вищу освіту (в т.ч. майже половина - бібліотечну вищу освіту, 16 працівників — середню бібліотечну освіту; роботу з автоматизованими технологіями забезпечують фахівці з вищою і середньою технічною освітою.
   Працівники книгозбірні підтримують та забезпечують реалізацію всіх планів, актуальних починань, запропонованих до запровадження керівництвом. Наш колектив не прагне спокійного існування, а завжди перебуває в пошуку найновішого, знаходить шляхи та засоби втілення сучасних форм і технологій у життя бібліотеки.
   Наприкінці 90-х кожному довелось опанувати роботу на комп'ютері, всі брали участь в упорядкуванні, рекатологізації фонду і введенні його в електронний каталог; пізніше освоїли необхідні для роботи та обслуговування програми. Новаторство й ініціатива, відповідальність і чіткість, прагнення якнайкраще й оперативно виконати доручену справу - це стиль роботи бібліотеки університету. Такі риси притаманні і старшому, і молодшому поколінню бібліотекарів.
   Серед тих, хто працює 20 і більше років, - допитлива й всезнаюча Н.Г. Любина, високопрофесійна Л.В. Яковлева, фахівець з великої літери В.М. Петрицька, висококваліфікована Л.О. Сергеева, демократична, цілеспрямована й новаторська ОБ. Айвазян, поміркована й ділова В.О. Макутра, хазяйновита, розважлива й дружелюбна Г.Г. Казмірчук, наполеглива й раціональна О.М. Шевцова, контактна й товариська Р.В. Драчук, активна й турботлива О.М. Великосельська, лагідна "мама" всіх студентів-механіків З.Й. Бабак, відповідальна й романтична Н.З. Беймук, спокійна й обізнана С.В.Луцюк.
   Поважають у колективі за професіоналізм та наполегливість В.О. Глухеньку. Неабиякою привабливістю володіє толерантна й вимоглива Т.Ф. Марчак Чіткість, надійність і пунктуальність у роботі, весела вдача в побуті та під час відпочинку притаманні Т.Г. Панасюк. Умінням швидко та якісно виконати будь-який запит користувача володіє В.В. Іваненкова. Забезпечує високий рівень просвітницької роботи серед студентської молоді енергійна та освічена Л.І. Іщенко. Вражає ентузіазмом фахівець з НТД Г.В. Вдовіна. Талановита Т.М. Чернишова високохудожньо оформляє виставки, презентації тощо. Кожен студент спілкувався з невтомними працівниками, які обслуговують ксерокси, Н.Л. Бровчук, С.П.Музикою, М.П. Ланськорунською.
    Серед молодих керівників підрозділів - професійна, грамотна, надзвичайно приваблива О. М. Бичко, кмітлива й беручка О. Б.Таланчук, освічена і працелюбна 0.0. Мацей, серйозна і терпляча В. В. Фоміних. Переважно жіночий колектив прикрашають декілька незамінних чоловіків. Це - комп'ютерний "ас", який дає лад численному технічному парку Ю.В. Костров; бадьорий і суперактивний П.О. Бабак; оптимістичний і трудолюбивий B.C. Зендрук; досвідчений і скрупульозний програміст Ф.Ф. Жарков.
    Ми можемо похвалитися й династіями бібліотекарів, у яких любов до обраної справи передається молодшим членам родини (Ланскорунські, Слободинські, Казмірчуки, Сидоренки, Яковлеви).
    Кожний із працівників бібліотеки заслуговує на добре слово, повагу та вдячність. Це люди- безмежно захоплені своєю роботою. Вони володіють навичками критичного мислення, добре розуміють сутність та особливості бібліотечної роботи з користувачем, наділені творчими здібностями (пишуть вірші, розробляють сценарії свят, виконують художнє оформлення матеріалів та заходів тощо). Анкетування читачів, яке систематично проводиться в бібліотеці, засвідчує, що саме такими й хочуть бачити бібліотекарів наші користувачі — сучасними в усіх проявах людьми: інтелектуально розвиненими, всебічно обізнаними, красивими, привітними й завжди усміхненими.
    Значну увагу працівники книгозбірні приділяють інтер'єру приміщень, дбають про затишок, використовуючи квітковий дизайн.
    В результаті багаторічної роботи в бібліотеці склались певні звичаї та традиції. Це відзначення державних і професійних свят, ювілеїв, які відбуваються як корпоративні вечори, святкових вогників тощо. З метою забезпечення духовного зростання працівників, їх професійного успіху та задоволення культурних потреб бібліотека бере участь у колективних відвідинах музеїв та концертів, у культурно-просвітницьких турах історичними місцями України.
    Ми переконані, що коли працівники за своїми професійними й людськими якостями відповідають вимогам часу, постійно перебувають у пошуку, підкоряють нові й нові вершини, коли життя колективу насичене, розмаїте - тоді більш успішною є робота наукової бібліотеки, більш вагомими є її досягнення.

Т.К. Онищук,
заступник директора наукової бібліотеки