Комплектування фонду

   Як швидко плине час! Ось уже 40 років нашому вузу, а з ним росте, розвивається, розширяючи спектр послуг користувачу, бібліотека.
   Бібліотека починається з фонду, який забезпечує навчально-виховний процес, науково-педагогічну та науково-дослідницьку діяльність вузу. Розпочавшись з 1 тис. примірників, фонд нашої бібліотеки складає вже більше 600 тисяч примірників документів.
   Необхідність у навчальній, науковій та методичній літературі постійно зростає з відкриттям нових спеціальностей у вузі.
   Важливим джерелом комплектування були бібколектори, які забезпечували бібліотеки інформацією про вихід нової книжкової продукції, збирали замовлення і виконували їх. Зараз намагаємося одержувати якнайбільше інформації про видання та видавництва, які функціонують на книго­торговельному ринку України та інших країн.
   Основними джерелами комплектування на сьогодні стали видавництва Києва, Львова, Сум, Харкова; різних вузів України. З розвитком ринкових відносин зав'язалася тісна співпраця з приватними підприємствами, які розповсюджують літературу. Близько 50 постачальників книжкової продукції пропонують нам свої послуги. Відділом комплектування розглядаються всі пропозиції, відбираються найбільш необхідні документи та звертається особлива увага на сумарні витрати для їх придбання.
   З впровадженням інформаційних технологій по-новому перебудовуємо свою діяльність, використовуючи .можливості комп'ютерних мереж. Вивчаємо пропозиції та умови одержання документів за допомогою мережі Інтернет, використовуючи доступ до продукції видавництв, через їх прайс-листи, пересилку через e-mail, web-сторінку. Бібліотека приєдналась до електронного комплектування в рамках проекту, шо реалізується Всеукраїнським благочинним фондом "Книги України" при фінансуванні Міжнародного фонду "Відродження". Участь в цьому проекті дає можливість робити електронний пошук, відбір та замовлення документів.
   Бібліотека передплачує близько 400 назв періодичних видань. Використовуючи електронний каталог фірми "Періодика", одержуємо періодичні видання України та країн СНД, особливо звертаємо увагу на наукові та реферативні журнали, які необхідні викладачам, аспірантам та студентам вузу.
   Маємо можливість доступу до повнотекстових електронних журналів найбільших у світі видавництв, інформаційного агенства EBSCO, де головним чином представлені наукові журнали з усього світу. Готується відкриття доступу до російськомовних ресурсів в електронному вигляді, гуманітар­ного та природничо-наукового сектору.
   Якість комплектування фондів залежить від компетентності, досвідченості працівників, їх вміння відібрати найнеобхіднішу літературу.
   Робота у відділі комплектування перспективна, цікава та необхідна для організації повноцінного бібліотечного фонду.
   У постійній співпраці з викладачами університету забезпечимо навчальний процес необхідними документами на паперових та електронних носіях.

МАКУТРА В.О., ГОЛОВНИЙ БІБЛІОТЕКАР