З КОГОРТИ ПЕРШИХ

    Перше покоління працівників нашої бібліотеки лишило після себе непересічне враження як про людей знаючих і надійних, які завжди намагалися професійно виконувати свою роботу Калейдоскоп неповторних облич та ситуацій залишили нам ті перші із 40-а років бібліотеки.
    Першу стежку широкої дороги до нашої бібліотеки проклала незабутня Марія Іванівна Міль (Рижук). Оптимістична, співуча, з добрим серцем і відкритою душею. Перші записи в інвентарній книзі, перші студенти, перша передплата на періодику - усе було першим у молоденької, чорнявої Марії Іванівни. І так працювала з книгою, читачами кожного дня поспіль тридцять років. Була М.І. Рижук справді першою з когорти перших.
    Час ішов, бібліотечний фонд поповнювався, і на допомогу прийшла Ніна Броніславівна Беднарська. Робота в бібліотеці вимагала спеціальних знань, тому вона й навчалась у інституті культури.
    Освіта допомогла упевненіше стверджуватися в праці. З часом проявилися організаторські здібності, багато років працювала на посаді заступника завідуючої. Наполегливість, обов'язковість - це її суть. А загалом за плечима Ніни Броніславівни 30 років бібліотечного стажу.
    Степанець Катерина Степанівна - перша завідуюча нашої бібліотеки. 18 років вона очолювала цей вузівський підрозділ. Організовувала роботу перших відділів: обслуговування, комплектування, бібліографії. Без чванливості і претензій працювала у всіх відділах, де потрібно було допомогти і проконтролювати водночас. Вчилася керувати людьми, бачити і вирішувати різні проблеми, вчасно і розумно знаходити вихід із складних ситуацій. Оптимізм та діловитість у роботі і житті допомогли їй по виході на пенсію ще деякий час працювати.
    Вже немає на цьому світі Пронтішевої Марії Микитівни і Тютик Надії Трохимівни. Ці невтомні трудівниці своєю працею зробили вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи. Працювали у відділі комплектування, добре виконували свою роботу. Колеги з теплотою згадують їх працелюбність і душевність. Валентина Лук'янівна Осташ і Галина Дмитрівна Дитинюк також весь час трудились у відділі комплектування. Ці працьовиті бібліотекарі завжди якісно і добросовісно ставились до своїх обов'язків. Усі в бібліотеці знали їх як вимогливих і принципових, а разом з тим - доброзичливих і чуйних трудівниць.
    Неля Євгеніївна Марчук очолювала відділ обслуговування - 25 років була незамінною завідувачкою відділу. Дивувала її енергійність, бажання у все втручатися. Знала всіх викладачів навчального закладу, налагоджувала зв'язки з кафедрами, "воювала" з боржниками, усіх бачила, усім хотіла допомогти Не тільки організовувала роботу, але й сама вантажила, видавала книги. Вона і сьогодні працює в бібліотеці, ділиться своїм багатим досвідом з молодими.
   25 років мала серйозну ділянку роботи Слава Федорівна Кручко - очолювала інформаційно-бібліографічний відділ. Саме вона доклала чимало зусиль для тісної співпраці бібліотеки із деканатами і кафедрами та у 1984-1986 роках запропонувала нові форми роботи: "День кафедри", "День спеціаліста". Це було цікаве і корисне нововведення; такі форми роботи удосконалюються й продовжуються в книгозбірні і сьогодні.
    Рідкісний дар трудівниці мала Любов Василівна Махнюк, людина ініціативна, відповідальна, яка завжди у творчому пошуку. Вона 13 років опікувалася читальним залом наукової літератури. Усе життя працювала багато, важко, але, що характерно, вміла жартувати, любила пісню. Проста і доступна у спілкуванні, завжди знаходила підхід до співробітників. Мудрість і рішучість забезпечували їй успіх у виконанні наміченого. Сьогодні Любов Василівна - бажана гостя бібліотеки у свята і в будні. Подивується разючим прогресивним змінам в роботі колег, поцікавиться новинами, розповість про життя, почитає власні вірші про сьогодення.
    Клавдія Сергіївна Колесник, Зінаїда Михайлівна Москалюк, Інна Антонівна Карпенко 20 років трудились як бджілки, щедро постачали інформацію тисячам студентів, обслуговуючи їх на абонементах. Там же працювала і Лідія Сидорівна Тимошенко, котру шанували в колективі за її м'який характер, спокійну вдачу, лагідну посмішку. Вона чудово орієнтувалась у морі книг, завжди радила, як краще скористатися інформацією, уміло це аргументувала. Чверть століття віддала нашій бібліотеці Валентина Олександрівна Старостка. Безкомпромісна і пряма, працелюбна і відверта, з добрим серцем і невгамовним характером - такою пам'ятають її колеги.
    Марія Михайлівна Вєтухова прийшла працювати до нас після закінчення школи у 1965 році. Бібліотека ще знаходилась у 2-му корпусі. Не один переїзд бібліотечного фонду зазнали її руки. Працювала у відділі комплектування; одержала вищу спеціальну освіту, після чого очолила відділ. Надійна і щира людина, знаючий фахівець, вона вміла делікатно навчити, підказати. Була завжди весела, із піснею на вустах. За щедру душу і гострий розум поважали її працівники бібліотеки. З 1972 року працювала у читальному залі в 3-му корпусі Світлана Іванівна Поробок. Розуміла студентів, які відчували споріднену душу, бо сама була щойно зі студентської лави. Завжди толе­рантна і ввічлива, гарна і привітна, мала пошану співробітників і студентів. Алла Адамівна Левандовська почала працювати бібліотекарем, а вийшла на пенсію з посади заввідділом комплектування. Формування фонду бібліотеки - таким важливим був її головний обов'язок. Працювала старанно, відповідально; чітко вела всю документацію. Не конфліктуючи ни з ким, ніколи не принижувала гідність, залишаючи шанс для виправлення, а також не забувала і похвалити підлеглого. Контактність, повага до особистості, людяність - такі риси характеру були властиві Аллі Адамівні. її дуже поважали у колективі, цінували її внесок в загальну справу.
    Чимало років віддала роботі в бібліотеці Валентина Олександрівна Ткач. Серйозна і відповідальна, надійна і ініциативна, цілеспрямована і впевнена - такі риси її особистості дозволяли доручати їй найважливіші ділянки роботи. Саме вона започаткувала міжбібліотечного абонементу, науковцям навчального закладу користуватися літературою бібліотек всієї країни. Валентина Олександрівна починала методичну роботу, відповідала за проведення масових заходів. Розумна, приємна у спілкуванні, багата у своєму внутрішньому потенціалі, вона викликає повагу оточуючих. Зараз В.О.Ткач працює викладачем університету та є постійним читачем і добрим другом нашої бібліотеки.
    Непомітно летять роки. Багато людей працювали в бібліотеці. Але є такі особистості, які залишили особливо помітний слід. Педантична і завзята Ніна Петрівна Березюк опікувалась службовим каталогом. Дементьева Марія Олександрівна була зачинателем відділу книгозбереження. Таміла Володимирівна Івашкова організувала сектор науково-технічної документації Белінська Зоя Степанівна вміло працювала з книгою, проводила огляди, бесіди, вона підкоряла всіх своєю щирістю та безпосередністю. Чарівна Станіслава Йосипівна Федорук була завжди спокійна і врівноважена в турботах про студентство. Відкрита, емоційна Валентина Миколаївна Сарана не ховалася за спини інших. Снігур Антоніна Василівна завжди на високому професійному рівні проводила масові заходи з читачами бібліотеки.
    Спогади, глибокі почуття і слова вдячності тим, чия молодість минула в нашій бібліотеці... Найкращі, найцікавіші роки цих людей пов'язані з книгозбірнею. І залишили вони по собі добрі справи, гарні спогади. Ми цінуємо і шануємо їх, своїх учителів, наставників. Вони проклали глибоку колію на шляху нашого розвитку до бібліотеки нового типу. їхній досвід спонукає оберігати, утверджувати і розвивати найкраші традиції і творчі зусилля усього колективу.

Любіна Н. Г., бібліотекар ІІ категорії