Бібліотеку визнано найкращою

    30 вересня громадськість держави відзначає Всеукраїнський день бібліотек. У працівників бібліотеки Хмельницького на­ціонального університету — подвійне свято. Напередодні Дня незалежності їхня робота відзначена обласною премією в галузі бібліотечної справи ім. Мелетія Смотрицького. Ця нагорода символізує визнання державою великого внеску бібліотеки у справу розвитку демократичного суспільства, розквіту науки, культури, освіти, духовного оновлення жителів області.
    Працівники бібліотеки ХНУ з гордістю усвідомлюють свою причетність до формування відкритого інформаційного суспільства, загальнокультурної скарбниці людства, становлення тисяч фахівців, які вийшли зі стін університету. Без бібліотеки, як відомо, неможлива освіта, розвиток науки. Тепер колишні студенти працюють на підприємствах області, сприяють розвитку нашого міста та країни.
    Сучасна бібліотека університету, продовжуючи традиції підготовки професійних кадрів, розвитку високоморальної особистості, трансформована в автоматизований інформаційний центр, що забезпечує доступ до власних та світових інформаційних ресурсів на різних носіях.
    Книгозбірня зосереджена у головному корпусі та має розгалужену структуру: 15 кафедральних бібліотек, 3 факультетські. До послуг читачів — 7 галузевих читальних залів, 3 абонементи, міжбібліотечний абонемент, спеціальні сектори: науково-технічної документації, літератури іноземними мовами, зал каталогів та електронної інформації, літературна вітальня. Щороку бібліотека обслуговує понад 50 тис. користувачів, яким видається більше 1200 тис. бібліотечних документів.
    У центрі всієї бібліотечної роботи стоїть читач. Пріоритетним у роботі є надання сучасного бібліотечного сервісу й створення комфортних умов його використання з усіх можливих точок доступу — як всередині бібліотеки, так і з мережі університету та з домашнього комп'ютера. Ви можете взяти книги додому або погортати підручники в затишних читальних залах, скористатися електронними ресурсами та навчитися вести раціональний пошук інформації. В бібліотеці відбуваються виставки здобутків студентів, презентації нових книг, зустрічі з творчими особистостями та майбутніми роботодавцями, конкурси проектів та конференції.
    Думка читача та його пропозиції формують нові види додаткових послуг бібліотеки, в тому числі віртуальних, засобами бібліотечного сайту. Сьогодні в бібліотеці університету автоматизовані основні технологічні процеси. Локальна мережа книгозбірні об'єднує 64 комп'ютери, які підключені до мережі університету і мають вихід в Інтернет.
    З метою наповнення електронної бібліотеки здійснюється обмін повнотекстовими базами даних з бібліотеками вищих навчальних закладів України, обласними книгозбірнями Хмельниччини. Бібліотека університету є членом Консорціуму бібліотек України з використання бази даних EBSCO, що забезпечує доступ користувачів до повнотекстових електронних версій наукових журналів кращих видавництв світу.
    Як обласний методичний центр бібліотек вищих навчальних закладів III—ІV рівнів акредитації бібліотека ХНУ сприяє розповсюдженню власного досвіду шляхом проведення консультацій науково-практичних конференцій, екскурсій, семінарів та тренінгів як для бібліотечних фахівців міста та області, так і для бібліотек України. Бібліотека постійно опікується підготовкою бібліотечних фахівців Кам'янець-Подільського училища культури, сприяє підвищенню кваліфікації працівників бібліотек ПТНЗ, видає інформаційний бюлетень "Бібліотека в освітньому просторі". Одним із напрямків її наукової роботи є бібліографування наукового доробку викладачів та науковців області, за результатами якого видаються бібліографічні покажчики з серії "Професори університету".
    Бібліотеку Хмельницького національного університету можна порівняти з добре налагодженим, надійним механізмом, роботу якого забезпечують понад 85 висококваліфікованих фахівців, досвідчених працівників та творчих особистостей. Завдяки їхній самовідданій праці формувались традиції та запроваджувались інновації, відзначені обласною премією. Висока нагорода — це для колективу не лише усвідомлення здобутків, а й стимул до подальших звершень на благо розвитку університету, краю та України.
О.Б. Айвазян, директор бібліотеки ХНУ, відмінник освіти України