ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

   Дев'ятого листопада відзначається День української писемності та мови.

   Історія цього свята пов'язана з Преподобним Нестором Літописцем, який, стверджують, був ченцем Києво-Печерського монастиря й автором "Повісті минулих літ". Його справедливо можемо вважати не лише батьком вітчизняної історії, а й словесності, адже "Повість минулих літ" є однією із найвагоміших пам'яток української культури. Преподобний Нестор цінував знання: "Книги, мов ріки, що наповнюють собою увесь світ". -вважав він. "Книги, то бездонна глибина, ми з ними втішаємося у печалі, вони узда для тіла і душі". "Той. хто читає книги, розмовляє із Богом!" - писав Нестор Літописець.
    Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об'єднання людей в одне ціле, в один народ, в одну націю. Наша мова, попри всі злигодні долі, після валуєвських циркулярів та емських указів, зберегла себе й свого творця. Наші пращури розуміли красу й силу слова, а тому оберігали й шанували мову. Ми отримали в спадок від них неоціненний скарб!
    Справжнім святом для усіх шанувальників рідного слова стало відзначення Дня української писемності та мови в нашому університеті. Урочисті заходи, влаштовані зусиллями керівництва та викладачів кафедри української філології відбувалися у науковій бібліотеці ХНУ. Напередодні всі охочі студенти мали можливість позмагатися у конкурсі на кращу стінгазету приурочену до свята. Роботи студентів були дуже цікавими й оригінальними, а оцінити їх змогла вся громадськість університету, оскільки стінгазети кілька днів висіли в холі четвертого корпусу. Найкращі з них були відзначені подяками та солодкими подарунками. Крім того, студенти підготували цікаві театрально-музичні номери за мотивами творів української літературної класики. Проте захід мав не лише розважальний, а й навчально-виховний характер. Присутні на святі активно долучилися до дискусії про чистоту й культуру мовлення сучасної людини, про статус української мови, розмірковували над актуальними проблемами мовознавства. У дружній, теплій, надзвичайно приємній атмосфері час летів непомітно. "Як важливо,- зауважила завідувач кафедри української філології А.П. Грицева,- через слово зрозуміти одне одного, знайти те, що об'єднує. Як важливо нині утвердити й захистити рідну мову! Саме тому відзначення Дня української писемності та мови стане в нашому університеті гарною традицією й існуватиме доти, доки будуть в університеті філологи".

Н. Поліщук