Центр самостійної роботи студента    Наукова бібліотека ХНУ - провідний підрозділ університету, який забезпечує інформацією навчальний процес, наукові дослідження і є важливою ланкою в системі розповсюдження знань, духовного та інтелектуального збагачення молоді.
Університетська книгозбірня розташована у дев'ятиповерховій будівлі. Тут запроваджено новітні системи обслуговування і створено комфортні умови для самостійної роботи користувачів: 5 читальних залів, 3 абонементи, спеціалізовані сектори (науково-технічної документації, літератури іноземними мовами, зал каталогів та електронної інформації, міжбібліотечний абонемент). Універсальні фонди бібліотеки складають більше 600 тисяч документів. Кожного року книгозбірня отримує понад 300 назв періодичних видань.
   Структура бібліотеки
   3-й поверх-абонемент молодших курсів та професорсько-викладацького складу.
   4-й поверх - абонемент старших курсів, наукової та художньої літератури.
   5-й поверх - читальний зал літератури гуманітарного профілю.
   6-й поверх- читальний зал науково-технічної документації; зал каталогів та електронної інформації.
   7-й поверх- читальний зал літератури з економіки.
   8-й поверх — читальний зал технічної та науково-природничої літератури; служба ОДБА.
   9-й поверх - літературна вітальня, зал масових заходів.
   Як отримати підручники
   Слідкуйте за оголошеннями й приходьте згідно з розкладом усією групою в призначений час. Ви повинні мати при собі паспорт та 6 грн. за читацьку картку, яка надалі завжди має бути з вами під час відвідування бібліотеки.
   Як прискорити пошук інформації
   Якщо Вам терміново необхідно знайти відповідь на те чи інше питання — використовуйте електронні ресурси бібліотеки:
  • бази  даних:   електронний  каталог, періодичні видання, нові  надходження, інформаційні списки та  тематичні покажчики на допомогу навчальному процесу, бібліографія праць науковців університету, повнотекстові підручники, методичні посібники, художня література), наукові періодичні   видання   найбільших світових видавництв іноземними мовами, навігатор Internet-ресурсів за профілем університету;
  • WEB-сайт бібліотеки http://lib.khnu.km.ua (надає можливість доступу до електронних ресурсів цілодобово);
  • віртуальна довідкова служба на сайті бліотеки http://lib.khnu.km.ua/virt_dovidka/for_chit/index1.php, яка дає можливість отримати відповіді на запитання тематичного, фактографічного та уточнювального характеру, не заходячи до бібліотеки.
   Користуватися електронними ресурсами Ви можете з будь-якого комп'ютера, що має вихід до університетської мережі, Інтернету, а також у залі каталогів та електронної інформації (6 поверх бібліотеки).

   БІБЛІОТЕКА ПРАЦЮЄ:
   Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
   Субота - з 9.00 до 17.00
   Неділя  - вихідний
.  Увага: під час сесії бібліотека працює і в неділю з 9.00 до 17.00.
   ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК: 77-30-38