Скарбами володіють чарівниці   Книгозбірня університету – це вікно в світ


   Наукова бібліотека Хмельницького національного університету, лауреат обласної премії, - один із провідних підрозділів університету, який забезпечує інформацією увесь навчальний процес, наукові дослідження, а також є джерелом духовного та інтелектуального збагачення студентської молоді.
    За 47 років існування біоліотека пере¬творилася у потужний інформаційний центр, який володіє великою кількістю систематизованої інформації. Вона розташована в дев'ятиповерховому приміщенні, де створені комфортні умови для користувачів і запровадженоі новітні системи обслуговування.
   Інформацію користувачеві надає web-сайт бібліотеки за такою адресою в інтернеті: http://lіbrаrу.tuр.km.uа. Саме тут можна скористатися електронним каталогом і довідатись про наявність, місце знаходження будь-якої бібліотечної книги, здійснити тематичний пошук, ознайомитися із анотацією чи змістом нових надходжень.
   Найпривабливішим для усіх користувачів мережі університету є можливість використання повнотекстових документів: підручники викладачів університету, науково-популярна та художня література, методичні посібники тощо. На безліч правових питань відповість повнотекстова БД (база даних) "Ліга-Закон", якою можна скористатися у залі електронної інформації бібліотеки. Новою формою обслуговування є віртуальна довідкова служба, яка допомогає отримати відповідь на запитання тематичного, фактографічного та уточнювального характеру. Адреса служби: http://lib.khnu.km.ua/virt_dovidka/for_chit/index1.php
   Уже з перших курсів студенти починають займатись науковою роботою і в цьому їм також допомагає книгозбірня ХНУ: комплектує наукову літературу, передплачує наукові періодичні видання; інформуює науковців за темами їхніх досліджень; створює навігатор інтернет-ресурсів за профілем університету, і - надає доступ до повнотекстових БД науко¬вих журналів найбільших в світі видавництв ЕВSСО, Shргіпgег та інших.
   З кожною групою першокурсників у стінах бібліотеки проводяться заняття з основ інформаційної культури, під час яких студенти знайомляться зі структурою бібліотеки, розташуванням фондів, навчаються користуватися електронними ресурсами і традиційними каталогами. Для студентів старших курсів проводяться лекції з основ наукового пошуку, різноманітні інформаційні заходи: дні фахівця, дні дипломника, магістра, аспіранта, де можна переглянути книги, отримати консультацію. А якщо потрібної книги немає в нашій бібліотеці, її можна замовити по МБА (міжбібліотечному абонементу).
   Давно працює у нас "Клуб цікавих зустрічей", Популярні літературознавчі читання "Сторінки призабутої спадщини", цикл читань "Жіночі голоси в українській літературі", виставки творів художників, презентації книг, конференції.
   Отже, бібліотека ХНУ - ваш надійний партнер, працює разом з вами на ваш успіх. Завітайте до нас і ви отримаєте відповідь на будь-яке запитання!

О.Айвазян, директор наукової бібліотеки ХНУ