Скарбами володіють чарівниці



   МАЛЕНЬКЕ СВЯТО НА ЧЕСТЬ ВЕЛИКОГО ГЕНІЯ


   Мова йде про вечір, присвячений 200-й річниці з дня народження геніального письменника Миколи Васильовича Гоголя, який відбувся 27-го березня у приміщенні бібліотеки Хмельницького національного університету. Запрошені студенти з цікавістю слухали розповідь про невідомі сторінки життя Гоголя, про його нелегкий творчий шлях зі злетами й падіннями, мали змогу побачити чудову сценку, де Оксана просить Вакулу подарувати їй такі самі черевички, як цариця носить. Усі присутні також ознайомились із надзвичайно багатим доробком Гоголя, переглянувши виставку його книг.
    Мабуть, сьогодні немає жодної людини, якій би не було відоме ім'я цього талановитого письменника. І не тому, що його вивчають у школі, зовсім ні. Просто його твори зрозумілі кожному з нас, кожен знаходить у них щось для себе, вони були, є і будуть актуальними завжди, адже Гоголь не просто письменник, він тонкий психолог людської душі. Його книги перевидаються знову й знову, їх захоплено читають різні покоління. Письменники згадують його ім'я; художники зображують його на своїх полотнах; вистави за творами Гоголя не зникають зі сцен театрів, як російських, так і українських; відзнято вже не один фільм та мюзикл саме за творами Гоголя.
   Повертаючись до самого концерту, хочу сказати, що він вразив мене надзвичайною щирістю, світлом та неймовірною добротою, яку випромінювали його учасники. А розпочали святковий концерт дівчата з колективу "Чарівниці". Хтось стояв „на сцені" вже не вперше, а хтось ледь стримував хвилювання і страх - виступати перед публікою, проте всіх об'єднувало бажання донести до глядача часточку мистецтва, розширити його бачення світу. "Чарівниці" співали, танцювали, грали... щиро, по-справжньому. А найяскравішою частиною вечора стала, на мою думку, маленька театральна вистава, яка немов би перенесла всіх присутніх глядачів до невеличкого хутору біля Диканьки. Актори неперевершено впорались зі своїм завданням! До речі, після завершення цього дійства, мені випала нагода поспілкуватись з виконавицею ролі Оксани - Марією Майструк. Це студентка третього курсу спеціальності переклад, яка є учасницею колективу "Чарівниці" ще з першого року навчання і просто не уявляє своє студентське життя без нього. Для мене це перш за все спілкування і звичайно ж творчість, а не щось примусове, як дехто помилково вважає", - пояснює Марічка. Вона розповіла мені також і про інші виступи колективу в університеті та поза його межами, в яких вона брала участь.
   Завершився вечір презентацією виставки книг "Дволикий Гоголь", яка містила російські та українські твори письменника. Студенти-глядачі почерпнули для себе багато нового, більше дізналися про Гоголя. За це - щира подяка колективу "Чарівниці", та його керівникові Ткач Валентині Олександрівні, а також усім, завдяки кому відбулось це маленьке свято на честь великого генія!

Тетяна Родіонова