Скарбами володіють чарівниці   ВІДДАНА БІБЛІОТЕЧНІЙ СПРАВІ


   Наукова бібліотека нашого університету відома в Україні запровадженням інноваційних технологій, має багато відзнак МОН України, Хмельницької обласної ради та адміністрації. Директор бібліотеки — відмінник освіти України Олена Борисівна Айвазян. Як фахівець, вона виросла в цій книгозбірні, пройшовши шлях від бібліотекаря до директора. Цьогоріч виповнюється 25 років її роботи в цій установі.
   Пані Олена - енергійна та цілеспрямована, вона є ініціатором впровадження нових ідей та технологій. Інколи просто дивуєшся, як ця чарівна жінка встигає одночасно займатися стількома справами: це і щоденний аналіз діяльності установи, і рекомендації для покращення функціонування книгозбірні, участь у бібліотечних інформаційних та масових заходах.
   В арсеналі роботи директора - нові форми й методи роботи з персоналом, засновані на практиці менеджменту. І не дивно, адже Олена Борисівна - постійний учасник шкіл, семінарів і тренінгів, різноманітних міжнародних програм. Вона активно знайомиться із досвідом роботи бібліотек ВНЗ України, запроваджуючи в нашій книгозбірні все найкраще, прагнучи бути попереду. Неодноразово представляла вона й досвід роботи бібліотеки ХНУ на цих поважних форумах, чим сприяла формуванню позитивного іміджу нашого навчального закладу в очах бібліотечної спільноти.
   Завдяки розумінню підлеглих і наполегливості у вирішенні щоденних завдань, Олена Борисівна є справжнім лідером у колективі. Вона цінує людей працьовитих і відданих справі, вміє вислухати, підбадьорити, уважна до кожного й завжди усміхнена, доброзичлива. Постійна її увага й турбота про ветеранів бібліотеки, яких разом із колегами запрошує на професійне свято, вітає з ювілеями.
   Є і такі сторінки життя Олени Борисівни, про які варто дізнатись. Так, вона чимало років займалася спортом, здобувала перемоги в змаганнях з бадмінтону, настільного тенісу, шахів; є також завзятою уболівальницею фігурного катання і, навіть, футболу. Була учасницею танцювальних колективів "Подолянчик" і "Гонта", їздила з гастролями по Україні й неодноразово виступала за кордоном.
   Олена Борисівна є найактивнішою читачкою фахової і художньої літератури не тільки в своїй бібліотеці, а й майже в усіх бібліотеках нашого міста. її читацький формуляр переконливий доказ професійної ерудиції і витонченого художнього смаку. Ще з дитинства прищеплена батьками любов до книжкової мудрості залишилася у пані Олени на все життя. Уміє Олена Борисівна також гарно й змістовно відпочивати. І не лише вдома чи з друзями, але й у колективі, де проводить більшу частину свого часу. Організовуючи вечори, зустрічі, ювілеї, завжди сама бере в них активну участь, заохочує підлеглих, адже для більшості працівників бібліотека — це, без перебільшення, другий дім.
   Усе це зміцнює авторитет Олени Борисівни, дозволяє досягати вершин професійної майстерності і, зрештою, сприяє покрашенню роботи університетської книгозбірні.

К.А. Чабан, інспектор обласного управління культури