Віддаючи іншим, збагачуєшся сам    "Бібліотека - це показник культури, найважливіша складова університету, системи освіти та духовного життя всього суспільства"
   Щедра подільська земля багата на прекрасних, талановитих людей, котрі прославляють наш край. Серед цієї когорти — видатний учений, дослідник, заслужений працівник народної освіти України, колишній ректор Хмельницького технологічного інституту, доктор технічних наук, професор Радомир Іванович Сілін - людина високого інтелекту, яка в ідеальній гармонії поєднує розум, природжену інтелігентність, мудрість, а ще глибинну порядність і надійність.
    Багато встиг зробити і робить Радомир Іванович для розбудови рідного Хмельницького національного університету та його колективу, для нашого гарного міста, для розквіту творчої думки на Поділлі, тому що не щадить себе задля високого, духовно непроминущого.
   Чимало зробив Радомир Іванович і для становлення та розвитку університетської книгозбірні. І це не випадково. Адже для Радомира Івановича — бібліотека — це вічний Храм Знань, що існує від самих витоків появи людства з його ніколи незгасимим прагненням до вдосконалення, мудрості й краси. Заходиш до книгозбірні, одразу поринаєш у царину книг, які полонять своїми знаннями та інформацією. Бібліотека має багаті книжкові та електронні колекції, широкий сервіс інформаційних послуг для читачів. Проте не всі знають, що побудовано бібліотечний корпус саме завдяки старанням, наполегливості та завзяттю колишнього ректора Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування Радомира Івановича Сіліна.
   Завдяки титанічній праці Радомира Івановича та всіх працівників і студентів від кінця сімдесятих до 1988 року, бібліотека отримала сучасне 9-поверхове приміщення площею 4656 кв.м. Будівництво тривало понад 10 років. Це був справжній всенародний будівельний майданчик. Поза очі Радомира Івановича називали "будівничий", мабуть, через те, що майже щодня він бував на будівельних майданчиках інституту, сприяв формуванню будівельних студентських загонів, окремих груп підтримки та надання допомоги.
   Те, що наукова бібліотека університету — потужна інформаційна установа і є однією з найбільших книгозбірень області з високим рівнем автоматизації бібліотечних процесів, є також заслугою Радомира Івановича. З 90-х років в інституті з його ініціативи розпочалась реалізація програми комп'ютеризації, і бібліотека ще 1992 року отримала перший ПК та започаткувала ведення електронного каталогу. Згодом були отримані нові сучасні комп'ютери, бібліотека підключилась до мережі університету та отримала вихід в Інтернет. До 2001 року в книгозбірні було створено, розгалужену локальну мережу з 33-х комп'ютери.
   Та не тільки будівництво пов'язує Радомира Івановича з бібліотекою. Книга для нього — джерело знань, ідей, наснаги, відпочинку, роздумів та радості. Як творча особистість, як науковець та вчений, як справжній інтелігент, він цінує та любить книги, є активним читачем бібліотеки. Знає не на словах, а на практиці, яка це титанічна праця написати книгу, адже в його творчому доробку 14 монографій та навчальних посібників, понад 290 наукових публікацій. Всі книги Радомира Івановича є в фондах наукової бібліотеки та активно використовуються читачами. У стінах нашої книгозбірні неодноразово проходили презентації його книг, організовувалися творчі зустрічі автора зі студентами. 2001 року на Web-сайті бібліотеки встановлено першу електронну повнотекстову версію книги професора Сіліна Р.І. "Практика тотального менеджменту", чим було започатковано створення Електронної бібліотеки університету.
   Радомир Іванович сприяє поповненню фондів цікавими виданнями, є активним дарувальником бібліотеки. За його впливу бібліотека отримала унікальне світове видання — 32-х томну Британську Енциклопедію, яке в межах області є лише в фондах нашої книгозбірні. Дбаючи про розвиток університету і бібліотеки, Радомир Іванович найбільше піклувався про людей як про головну цінність будь-якої організації, підтримував активну кадрову політику у формуванні молодіжного висококваліфікованого колективу.
   Від щирого серця колектив бібліотеки вітає Вас, шановний пане професоре Радомире Івановичу, з поважним ювілеєм! У цей прекрасний день говоримо слова вдячності і подяки за вашу роботу. Бажаємо, щоб доля повсякчас була до Вас прихильною, щоб завжди Вас супроводжували радість і удача, підтримка, шана і любов близьких!
О. Айвазян, директор бібліотеки ХНУ