Кар'єра - стратегія успіху    Проблема зайнятості молоді, зокрема випускників ХНУ, є надзвичайно актуальною і потребує системного підходу до її вирішення. Висока конкуренція висуває перед фахівцем проблему досконалого розвитку власної кар'єри.
   Саме з цих питань у рамках програми "Молодий спеціаліст ХХІ століття" у науковій бібліотеці Хмельницького національного університету протягом листопада проводився цикл заходів "День Кар'єри" для студентів-випускників 2011 року.
   Вітаючи студентів, гостей та учасників зустрічей, доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ М. П. Войнаренко наголосив: "У перші студентські роки випускник працює на себе, щоб потім зростити свою кар'єру. Талант, вміння, навички, професіоналізм, багатогранність особистості - ось критерії лідера життя". Директор інституту економіки та управління к.е.н. М.І. Бондаренко, директор гуманітарного інституту, к.т.н. В.В.Третько, декан факультету інженерної механіки, д.т.н. В.П. Олександренко, доцент кафедри менеджменту, к.е.н. Новікова О.С. ділилися зі студентською аудиторією думками щодо стратегічного планування та управління кар'єрою, давали випускникам корисні поради щодо досягнення життєвого успіху та орієнтації на ринку праці. Директор наукової книгозбірні О.Б. Айвазян, постійна ведуча "Днів Кар'єри", презентувала виставку "Кар'єра - стратегія успіху".
   "День Кар'єри" - це вимога часу" - так висловився гість заходів, помічник прокурора Хмельницької області з питань захисту прав і обов'язків неповнолітніх, радник юстиції П.М. Монастирський. Він познайомив присутніх з правами та обов'язками молодих фахівців у процесі і працевлаштування згідно чинного законодавства, відповідав на запитання студентів.
   Цікаву і корисну інформацію про сучасний стан ринку праці надала студентам головний спеціаліст міського центру зайнятості Матвієнко О.І., яка зауважила: "...успіх - це позитивний наслідок роботи над собою в процесі освіти, самоосвіти, формування та розвитку особистих творчих здібностей".
   Про діяльність та завдання Центру планування кар'єри, який діє при Хмельницькому національному університеті, розповідав його керівник, к.т.н. М.М. Косіюк.
   Під час презентації на тему "Техніка пошуку роботи" співробітник Центру планування кар'єри Доротюк О.М. дала студентам вичерпні відповіді на питання "Як шукати роботу?", "Як орієнтуватися на ринку праці?", "Як писати резюме?".
   Студенти переглянули представлені книжкові виставки: "Кар'єра - стратегія успіху", "Наукові праці викладачів Хмельницького національного університету", взяли участь в анкетуванні, де висловили свої враження, думки, пропозиції щодо проведення та організації таких заходів.
   У подальшому планується проведення "Днів Кар'єри" спільно з інститутом телекомунікацій та комп'ютерних систем, інститутом технологій, дизайну та сервісу.
Л.М. Курганська,
бібліотекар 1-ї категорії ?Б ХНУ