Майстер своєї справи і просто чарівна жінка
   Жінкою бути нелегко. Але втричі важче поєднувати одвічно жіночі риси із суто чоловічим заглибленням у справу і нестримним прагненням до самовдосконалення. Саме це притаманне директору однієї з найбільших книгозбірень нашого краю — наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Олені Айвазян, яка днями відзначила золотий ювілей.
    Олена Борисівна — відмінник освіти України, високопрофесійний фахівець бібліотечної справи з-понад 32-річним стажем, член науково-методичної бібліотечної комісії МОН України та президії регіонального відділення Української бібліотечної асоціації, голова обласного методичного об'єднання бібліотек ВНЗ III-IV рівнів акредитації.
    Народилася ювілярка в мальовничому Подільському краї у родині бібліотекарів. Відома в бібліотечних колах мати Олени Леокадія Билинка понад ЗО років працювала на бібліотечній ниві, очолювала систему міських бібліотек. Працювала бібліотекарем і її бабуся. Це визначило подальший вибір професії юної Олени. У 1978 році вона вступила до Кам'янець-Подільського культосвітнього училища. Трудову діяльність розпочала в обласній бібліотеці для юнацтва на посаді бібліотекаря, поєднуючи роботу з навчанням у Київському державному інституті культури, який успішно закінчила в 1987 році, отримавши спеціальність бібліотекаря-бібліографа вищої кваліфікації.
    А з 1984 року Олена Борисівна працює в одному з найголовніших та найскладніших підрозділів бібліотеки ХНУ — у відділі обслуговування. Згодом працювала у відділі наукової літератури старшим бібліотекарем, займала посаду головного бібліотекаря. З 1994 році обійняла посаду заступника директора бібліотеки, на якій пропрацювала 12 років. Професіоналізм, організаторські здібності, цілеспрямованість пані Олени не залишилися непоміченими керівництвом університету, і у 2006 році її призначили на посаду директора наукової бібліотеки ХНУ.
    Під керівництвом Олени Айвазян бібліотека ХНУ стала визнаним лідером за рівнем впровадження автоматизації серед бібліотек вищих закладів освіти України і сьогодні розвивається як інтелектуально-інформаційний комплекс, орієнтований на входження до світового інформаційного простору як просвітницький центр студентської молоді, методична база бібліотек вищої школи області, активний член УБА. У центрі уваги директора постійно перебувають питання подальшого запровадження інновацій у тех-нологічні бібліотечні процеси, застосування маркетингу, розвитку наукової роботи та видавничої діяльності бібліотеки, створення позитивного іміджу бібліотечної установи.
    За останні роки активізувались наукова та видавнича діяльність бібліотеки. Підготовлено та видано понад 30 видань.
    ...Вона не уявляє свого життя без книг. Ще з дитинства прищеплена батьками любов до книжкової мудрості залишилася у неї назавжди. Саме книги, вважає пані Олена, розвивають уяву, фантазію, розширюють кругозір, впливають на формування характеру та на життєву позицію.
Леся ГУМ ЕННА, відділ зв'язків з громадськістю ХНУ