45 років - у світі студентства та книги   Бібліотека Хмельницького національного університету відсвяткувала свій 45-річний ювілей. Разом з університетом вона розвивалася, накопичувала інформаційні ресурси, інтелектуальні та культурні цінності, сприяла всебічному розвитку молодих фахівців, роблячи вагомий внесок у розвиток національної освіти. Однією з перших бібліотек у країні на початку 90-х років наша книгозбірня розпочата процес запровадження інформаційних технологій в бібліотечну практику В тісній співпраці з професорсько-викладацьким складом університету бібліотека здійснює широкий спектр інформаційної, наукової, просвітницької та міжнародної діяльності.
   Про останні досягнення бібліотеки йшлося під час проведення вечора-презентації, присвяченого ювілею книгозбірні. Презентація ще раз підтвердила: бібліотека ХНУ - провідний науково-інформаційний та просвітницький центр, який сприяє забезпеченню наукового й навчального процесів основним стратегічним ресурсом - інформацією.
   Проректор університету проф. М.П. Войнаренко дав високу оцінку роботі книгозбірні - одного з лідерів бібліотек України. Почесними грамотами МОН України були нагороджені зав. відділами Л.В. Яковлева, В.В. Фоміних та зав. сектором Л.І. Іщенко; грамотою обласної ради - заступник директора бібліотеки Т.К. Онищук, Почесною грамотою обласного управління культури - інженер Ю.В. Костров, грамоти та подяки університету отримали 15 працівників бібліотеки.
   Серед гостей книгозбірні - керівники обласних бібліотек та міської ЦБС, директори бібліотек ВИЗ області, а також ветерани книгозбірні, які поділилися враженнями та спогадами, пораділи за колег й отримали подарунки та подяку за їхній внесок у бібліотечну справу.
   На урочистостях презентовано друковану продукцію університету та бібліотеки, підготовлену спеціально до 45-річчя. Це, перш за все, збірка документів з історії університету «Кадри для служби сервісу», довідково-бібліографічне видання «Бібліотека - ключ до пізнання світу» та інформаційно-методнчна брошура «Ми в душах храм будуємо...». присвячеігу просвітницькій роботі. Ці видання адресовані широкому загалу фахівцівта читачів бібліотеки. Серед досягнень відзначено перше електронне видання книгозбірні - електронну версію бібліографічних покажчиків праць учених університету, створених за період 2002-2007 років. Присутнім презентовано рекламний ролик з програмними продуктами бібліотеки, які демонструють можливості автоматизації бібліотечних процесів від управління персоналом і обліку додаткових послуг до створення електронної бібліотеки.
   Гостям бібліотеки представлено також результати творчої діяльності працівників університету у вигляді нових видань: першого випуску художньо-публіцистичного альманаху «Думки творчий злет», в який ввійшли поетичні та прозові твори співробітників, науковців та студентів Хмельницького національного університету. Презентовано збірку пісень на вірші М.П.Войнаренка «Добра не буває багато» та диск з авторськими піснями.
   Перспективи розвитку бібліотеки, як відзначила у виступі директор бібліотеки О. Айвазян, пов'язані з удосконаленням інформаційних технологій та накопиченням електронних ресурсів, створенням умов для відкритою доступу читачів до фондів книгозбірні. А запорукою успіху бібліотеки є самовіддана праця колективу, який є достатньо професійним, компетентним, здатним до сприйняття й запровадження нового. Отже, попри свій поважний вік, бібліотека має неабиякий творчий потенціал, сильну енергетику, щоб стати ще більш привабливою та необхідною для читачів.

О. Сидоренко,
зав.сектором науково-методичного відділу бібліотеки