Справа всього життя   У лютому цього року зустріла поважну ювілейну життєву дату вчений секретар наукової бібліотеки ХНУ Валентина Михайлівна Петрицька, яка багато років поспіль очолювала колектив книгозбірні.
   Народилась Валентина Михайлівна н Москві, де минули роки її дитинства. Але закінчивши в 1962 році Ленінградський бібліотечний інститут, розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній бібліотеці ім. Островського. Багато років організовувала роботу обласного бібколектора.
   А з 1984 року Валентина Михайлівна директор бібліотеки ХНУ (тоді ХТІПО). Під її керівництвом бібліотека активно розвивалась, змінювалась її структура. створювались нові відділи, впроваджувались нововведення: створена рада з комплектування, запроваджений груповий метод видачі літератури на навчальних абонементах; проведені перша науково-практична конференція та семінар бібліотечних працівників; запроваджені дні бібліотеки на кафедрах; урізноманітнюються форми просвітницької роботи.
   Багато турбот та неспокою додало Валентині Михайлівні зведення нового корпусу бібліотеки, оснащення її приміщень. В новому приміщенні Валентина Михайлівна ініціює прогресивні форми роботи: науково-практичні конференції, інформування кафедр, професійні конкурси для працівників бібліотеки.
   Велика заслуга Валентини Михайлівни у впровадженні в роботу книгозбірні нових інформаційних технологій. Саме під її керівництвом в 1992 році було придбано перший комп'ютер, створено відділ автоматизації, розвинуто локальну мережу бібліотеки до 64 ПК, започатковано електронну бібліотеку, і. як завжди, основна увага директора звертається на розвиток кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази бібліотеки.
   Сьогодні бібліотека університету - одна з кращих в Україні. Сформований Валентиною Михайлівною колектив працює як одна команда. Професійний кадровий менеджмент сприяє розвитку наукової роботи бібліотеки, чисельним публікаціям у пресі, виступам на конференціях. Книгозбірня сміливо увійшла у віртуальні світи сучасних телекомунікаційних мереж - і ось уже гості з Польщі та з усіх куточків України "стукають" в її електронні двері...
   За вагомий внесок у справу розвитку бібліотеки та виховання студентської молоді Валентина Михайлівна Петрицька відзначалась почесними грамотами університету та Міністерства освіти України. Багато років вона була членом науково-методичної комісії при Міністерстві освіти, членом наукової ради, профкому університету, має звання "Відмінник освіти України," нагороджена орденом "Знак пошани".
   Валентина Михайлівна - з тієї плеяди вітчизняної інтелігенції, яка не просто працює у сфері культури, а творить її щоденно. Вона живо духовно багатим життям, є по-справжньому щасливою людиною і ось уже більше півстоліття служить вірою і правдою бібліотечній справі, передаючи свій
досвід молоді.

О. Айвазян,
директор бібліотеки ХНУ