Скарбниця університету

    В структурі бібліотеки функціонує 5 читальних залів з кількістю посадочних місць 540, 8 абонементів, зал каталогів, комп'ютерний зал, працюють бібліотеки кафедр.
    Бібліотека ТУПу - потужна інформаційна установа, що має багатогалузевий фонд понад 600 тисяч видань вітчизняної та зарубіжної літератури. Тут представлена суспільно-політична, науково-технічна література з багатьох галузей знань, унікальні енциклопедичні й довідкові видання, скажімо енциклопедія "Британіка", галузеві словники, нормативні та законодавчі документи, художня література, книги іноземними мовами. Щорічно бібліотека поповнюється новою літературою, отримує понад 300 назв наукових журналів.
    Бібліотека ТУПу - видавничий центр,який створює наукові покажчики, бібліографію праць вчених вузу та рекомендаційні списки на допомогу навчальному процесу.
    У нас діють клуби зустрічей з цікавими людьми та любителями поезії, проводяться години цікавих повідомлень, усні журнали, тематичні виставки літератури, цикли заходів "Відкриття імені", "Альманах подорожей".
    Серйозним досягненням бібліотеки й одночасно новацією в обслуговуванні стала організація електронної видачі видань, яка запроваджується у бібліотеці разом із введенням ламінованого читацького квитка для першокурсників.
    Читачі активно використовують електронний каталог бібліотеки. Постійно розширюється доступ до СD-RОМів, електронних версій наукових журналів. Користувачі мають змогу роздрукувати текст, записати на дискету, самостійно працювати в Інтернеті. Співіснуючи із традиційними формами бібліотечних послуг, нові форми роботи з кожним роком розширюються.
    Саме тому 18-19 жовтня 2001 р. на базі бібліотеки ТУПу була проведена наукова-практична конференція "Інформаційні технології в бібліотеках вищих закладів освіти західного регіону: нові рішення, осмислення підходів та проблеми". В роботі конференції брали участь представники вузівських бібліотек західного регіону, міст Києва, Миколаєва.
    В бібліотеці іде формування нової бібліотечної культури. Вирішуються питання підготовки бібліотекарів до спілкування із читачем, комунікативної компетентності, бібліотечного етикету Ми вчимося дивитися на себе очима користувачів, проводячи соціологічні дослідження, що стосуються широкого спектру питань (послуги, ступінь комфорту й задоволення потреб, режиму роботи і вимог до обслуговування). В 2001 р. проведено 2 таких опитування' "Система ціннісних орієнтацій студента" і 'Традиції та інновації в бібліотечній роботі".
    Успішна робота бібліотеки була б неможлива без співпраці з усіма кафедрами вузу, допомоги з боку ректорату, деканатів.
    Віримо, що наша бібліотека в XXI столітті стане справжнім вікном в освіту, і духовність, навігатором в океані інформації. 
Петрицька В.М., директор бібліотеки