ПОСІБНИК, ЩО НАРОДИВСЯ З ПРАКТИКИ

   Презентація нового навчального посібника відбулася в читальному залі економічного відділу бібліотеки Технологічного університету Поділля.
    - Цікавість до книги виявили не тільки студенти і викладачі, а й ті, хто безпосередньо займається підприємництвом, - наголосив, відкриваючи захід, ректор університету М.Є.Скиба.
    "Організація підприємницької діяльності" - так називається навчальний посібник Михайла Петровича Войнаренка, доктора економічних наук, професора, проректора Технологічного університету Поділля, й Анатолія Миколайовича Асаула, - доктора економічних наук. професора Санкт-Петербурзького державного Архітектурно-будівельного університету.
    Автори книги поставили собі за мету висвітлити сутність підприємництва як невід'ємної сфери ринкової економіки і розкрити основні аспекти підприємницької діяльності з погляду проблем внутрішньої організаїці. Щодо їхньої співпраці, то протягом п'яти останніх років вони були зайняті у виконанні гфограми ТАСIS. і як колеги-економісти при зустрічах виявляли спільні інтереси, погляди, практичні підходи у підприємництві. Так виник задум книги - дуже необхідної і для студентів вузів, і для підприємців-практиків.
    - Причому два розділи ми змінили буквально перед виходом книги у світ, - зазначив М.П.Войнаренко. - Адже так швидко змінюються обставини, умови, методи підприємницької діяльності.
    У залі, де проводилась презентація книги, працівники бібліотеки розгорнули досить широку виставку з науковими (а він має і поетичні - зазначимо мимохідь) публікаціями М.П.Войнаренка. А таких у нього понад 140, у тому числі й 5 монографій. Але їхній автор не є вченим-теоретиком - він активно працює в Асоціації кластерів "Поділля перший". Та й А.М.Асаул - людина практичної дії: керує будівельним підприємством. І, представляючи книгу, її рецензент доктор технічних наук. професор Р.І.Сілін підкреслив. що у виданні зібрано практичний матеріал, який допоможе знайти підприємцю чи претенденту на таке звання своє місце в житті. Ця книга - досить об'ємна і вагома цеглина у фундаменті, на якому будується все підприємництво.
    - Михайло Петрович спочатку подав ідею створення кластерів, успішно втілив м у життя, - і тепер наставляє на шлях успіху свого читача, - зробив висновок М.В.Малий. директор товариства "Фінкомбудсервіс". керівник будівельного кластеру.
    У творенні окремих розділів книги допомагала Михайлу Петровичу аспірант університету О.М.Костюк. Тож її аналіз видання був досить глибоким і всебічним, а впевненість у тому, що книга активно використовуватиметься і а навчальному процесі, і в самоосвіті підприємців, сприйнялась присутніми беззастережно.
    - У цій праці йдеться про багато питань, які не висвітлюються у жодній іншій, - висловила своє спостереження директор університетської бібліотеки В.МЛетрицька. А головний бібліотекар В.О.Василишина, говорячи про широкий діапазон презентованого видання, навела цікавий факт: в електронному каталозі бібліотеки ця книга входить у 40 розділів!
    Про актуальність праці МЛ.Войнаренка і А.М.Асаула висловили свої думки заступник міського голови з питань промисловості, економіки та бюджетних інвестицій П.В.Гнатюк, керуюча Хмельницькою філією Укрсоцбанку ВІШулевська, директор обласної наукової універсальної бібліотеки СЛ.Карван, В.М.Нижник, який щойно захистив звання доктора економічних наук і науковим консультантом якого був якраз М.П.Войнаренко. докторант університету Н.В.Скринник, декан інженерно-економічного факультету М.І. Бондаренко, студенти Андрій Тіней і Теодор Мартищук.
    Усі вони вітали МЛ.Воинаренка з таким необхідним і вчасним виданням, висловлювали також свої зауваження і побажання. Очевидно, що деякі з них будуть враховані у наступних виданнях, що видрукуються згодом-окремо в росії й Україні (тут - українською мовою).
    Презентована ж книга побачила світ у видавництвіТУПу, поки що невеликим тиражем. Але кожен, хто одержав її з рук автора,був дуже радий такому подарунку. Університетській бібліотеці М.П.Войнаренко подарував поки що 20 примірників.
В.Окіпний