Дарунок від митця

   Літературна вітальня бібліотеки Хмельницького національного університету гостинно відчиняє двері усім у новий незвіданий світ. В "Клубі цікавих зустрічей" частими гостями є діячі науки та освіти, поети й художники, лінія яких нерозривно пов'язане з рідним містом. Тут проходять вернісажі митців знаних і самодіяльних, майстрів га учнів.
   Нещодавно в приміщенні бібліотеки ХНУ відкрито XXI персональну виставку члена Національної Спілки художників України, доктора наук, почесного професора, академіка Едварда Ра-фаїловича Міляра. Як відзначив на презентації ректор університету професор Микола Скиба, це десята авторська картинна галерея і вже друга в Хмельницькому національному університеті. 50 живописних пейзажів і портретів, виконаних олією на картоні, за рішенням художника, залишаться назавжди в дарунок університету.
   Хто ж він є: подвижник культури чи власної слави, митець чи меценат? Народжений в містечку Антоніни, юність провів у Ізяславі. Та з етюдником сходив чимало доріг рідного Поділля й України. На його роботах можна спостерігати архітектурні перлини Кам'янця-Подільського й Хмельницького, мальовничі пейзажі Кримських та Карпатських гір. В них - і кольорова експресія погожого дня, і спокій ночі, буремні грозові хмари та вранішній туман. А на портретах - дівоча юнь та доброта, натруджені будні та творчий подих.
   Едвард Міляр - живописець і графік, мистецтвознавець, поет та мислитель, відомий не лише в Україні, а й за кордоном. Його твори - у галереях та приватних колекціях США, Сербії, Польщі, Німеччини, Росії. Як майстер, що по-своєму бачить об'єктивну реальність, виступає з філософськими лекціями про сенс буття й перипетії людського життя.
   Відтепер долучитись до творчого доробку подолянина мас змогу вся університетська спільнота. Комусь це знадобиться для навчання техніці та композиції малюнка, кольоровому та просторовому дизайну, когось зацікавить філософія митця, а хтось, можливо, віднайде розраду для душі. Сподіваємось, співпраця з університетом буде корисна й Едварду Рафаїловичу. Адже добро й дарунок повертаються сторицею.

ЧАБАН К.
завідувач методичним
відділом бібліотеки ХНУ