ДОБРИМ КНИГАМ - ДОБРОЇ ДОЛІ!

   Про високий науковий потенціал студентського й педагогічного колективу інституту економіки і управління Хмельницького національного університету можна зробити висновок навіть з публікацій нашої університетської газети. Читач переконався, що майже в усіх заходах, які розкривають досягнення, успіхи, вдалі проекти студентів та викладачів університету, досить активну участь беруть представники інституту економіки і управління.
   Так, уже кілька років успішно втілюється в життя програма "Молодий спеціаліст XXI століття". Автором і керівником цього актуального проекту є талановитий педагог, що самовіддано і творчо займається улюбленою справою формування молодого фахівця, старший викладач кафедри маркетингу (колишня випускниця нашого навчального закладу) Наталія Іванівна Майорова. В рамках проекту започатковувались і вже стали традиційними виставки, конкурси, презентації, які якраз є своєрідною Демонстрацією окремих успіхів і досягнень студентів та викладачів університету. Заходи, як правило, організовуються в духовній скарбниці -бібліотеці університету.
   Ось і нещодавно в залі відділу економічної літератури бібліотеки відбулася презентація видань викладачів інституту економіки і управління під гаслом: "До вершин економічних знань - з працями наших викладачів!" До слова скажемо, що більшість авторів презентованих видань - колишні випускники університету, тобто своїм становленням, зростанням і успіхами вони, як і нинішні студенти, зобов'язані цьому ж навчальному закладу.
   Почесні гості виставки (керівники університету, інституту, факультетів, кафедр) у своїх виступах були одностайні в тому, що написання посібника, підручника, монографії - це титанічний труд, метою якого є не слава, а висока якість освіти майбутнього фахівця, хоч, безперечно, автори заслуговують і слави, і шани, і поваги, і вдячності.
    А координатор виставки, старший бібліотекар В.О. Василишина підкреслила: "Видання працівників університету - це найцінніший пласт бібліотеки. Експозиція даної виставки представляє 12 видань викладачів, особистості самих авторів, інші їхні успішні проекти, які характеризують динаміку наукового зростання, а також наукові публікації в журналах та збірниках. Особливо цінним у представлених виданнях вважаю те, що вони мають прямий вихід на практику".
    Практичну цінність видань викладачів підтвердили і їхні колеги, й студенти - автори відгуків на книги. До речі, до презентації було проведено конкурс відгуків, у якому переможцями стали такі автори: О. Шевчук (І місце), І. Мусат (II місце), О.Мігунова (III місце), О. Цінько (IV місце).
    Тож пора назвати і книги викладачів інституту економіки і управління, видані в 2004 році і презентовані на виставці. Це - навчальні посібники: "Менеджмент організацій" (ЛІ. Федулова, І.В. Сокирник, В.В. Стадник, М.А. Йохна, О.С. Новикова.Є.Г. Рясних), "Економіка і організація інноваційної діяльності" (М.А. Йохна, В.В. Стадник), "Основи фінансового менеджменту" (Є.Г. Рясних), "Корпоративне управління" (О.С. Новикова), "Управлінський облік" (Л.П. Радецька, Л.В. Овод), "Теорія економічного аналізу" (Г.Ф. Наконечна, ПО. Магдійчук), "Фінансовий менеджмент" (В.М. Шацька, PC. Квасницька), "Організація праці. Практикум" (А.С. Тельнов, С.Л. Решіділова, П.А. Шведюк), "Соціологія праці" (Л.М. Ємельяненко, Н.Д. Скрипник, РФ. Атаманюк). Це також монографії: "Інвестиційна діяльність: сучасні стратегії та технології" (Н.А. Хрущ), "Сучасні стратегії та технології корпоративного управління" (Н.А. Хрущ).
    Автори цих видань представляють кафедри: менеджменту, бухгалтерського обліку і аудиту, фінансів і банківської справи, управління персоналом та економіки праці.
    На завершення повернусь до слів виступаючих. Гарну думку озвучив заступник завідувача кафедри обліку і аудиту В.А. Шпак "Народження доброї книжки - як народження людини". Підкреслю слово "доброї", яке в даному випадку ототожнюється з якістю, корисністю і значимістю книги. Тому саме добрих книг бажаємо вам, шановні науковці, творці, експериментатори, дослідники. Але бачити своє творіння з позиції того, для кого воно призначене, - теж немаловажно. Адже, як сказав Теренцій, "книги мають свою долю залежно від того, як їх сприйме читач". Тож доброї долі добрим книгам!


Т. Боднарук