Єдина мета об'єднання бібліотек   Обласне методичне об'єднання бібліотек ВНЗ нашого регіону на чолі з науковою бібліотекою ХНУ створено у 2001році наказом Міністерства освіти і науки України. До об'єднання увійшли п'ять бібліотек: Хмельницького університету управління і права (ХУУП), Хмельницької гнуманітарно-педагогічної академії (ХГПА), Подільського державного аграрно-технічного університету(ПДАТУ),Кам'янець-Подільського державного університету (КПДУ) імені І.Огіенка, Хмельницького національного університету (ХНУ).
    Якщо проаналізувати діяльність цих бібліотек, то видно, що кожна має свою родзинку й досягнення. Так, у бібліотеці КПДУ міститься понад 27 тисяч примірників старовинного фонду. 10 ПК, програмний продукт «УФД/ Бібліотека» дозволили комп'ютеризувати облік книговидачі на абонементі фізико-математичного факультету. Активно впроваджує в свою роботу інноваційні технології наукова бібліотека ПДАТУ. 20 комп'ютерів встановлені у двох читальних залах і об'єднані в одне функціональне інформаційне середовище. 735 примірників стародруків НБ вкліочені в реєстр «Книжкові пам'ятки Хмельниччини»
    Бібліотека ХГПА створена у 1921 році. Її фонд у порівнянні з іншими бібліотеками не великий, але й у ньому нараховується 25 раритетних видань. Сьогодні бібліотека знаходиться на порозі інформаційної ери: придбано 2 ПК та програмне забезпечення Колектив книгозбірні має переорієнтувати стратегію володіння інформаційними ресурсами на стратегію доступу до них.
    Наймолодша з усіх книгозбірень - бібліотека ХУУП. Нове приміщення, яке нещодавно отримала книгозбірня, сприятиме поліпшенню системи обслуговування читачів, дальшому розвитку інформаційних технологій, які майже з самого початку заснування книгозбірні впроваджені в роботу.
    Надаючи методичну та консультативну допомогу цим книгозбірням, наукова бібліотека ХНУ, як методичний центр бібліотек ВНЗ Хмельницької області, має на меті вдосконалення управління бібліотеками, розвиток корпоративної діяльності з метою створення єдиного інформаційного ресурсу регіону.
    Загалом, у колективів бібліотек Хмельницького обласного методичного об'єднання достатньо творчого потенціалу, енергії та наполегливості, щоб зробити бібліотеки ще більш привабливими та необхідними читачам.

О. Мацей,
зав. методичним відділом