Кого приваблює книга

   Ця багатоповерхова споруда, що на розі вулиць Кам'янецькоі та Інститутської в обласному центрі є найпопулярнішою серед студентів Хмельницького національного державного університету. Тут - бібліотека вузу, причому одна з найкращих в Україні.
   -Відвідувачами нашої книгозбірні,- зазначила директор бібліотеки В.М.Петрицька, - є не лише студенти та викладачі нашого ВУЗу, а й інших навчальних закладів і навіть учні старших класів м.Хмельницького.
   Потрапляючи в будь-який з десяти відділів бібліотеки, читач легко отримує необхідну інформацію. Для цього створено необхідні умови: весь фонд бібліотеки, що становить 600 тисяч документів, введено в електронний каталог. Водночас відвідувачі мають доступ до Інтернету, бібліотечних та найбільших світових баз даних, можуть користуватись WEB-сайтом бібліотеки цілодобово. Хто ж займається науковими дослідженнями , знаходить тут необхідні унікальні видання. Серед них, зокрема, 32-томна енциклопедія " Британіка",книги іноземними мовами з університетів США, Австралії, інших країн. 92 кваліфікованих працівники бібліотеки намагаються швидко і якісно виконати прохання читачів. У цьому їм допомагає електронна книговидача в усіх читальних залах і на абонементах, а також повна система штрихування нових надходжень та читацьких квитків.    -Наші бібліотекарі стали справжніми уболівальниками студентів вузу,- розповідає Валентина Михайлівна. - Вони знають, хто яку отримав оцінку, кому потрібно щось перездати, можуть навіть нагодувати...
   Темп життя молоді змушує бібліотекарів удосконалюватись, адже обслуговують вони 44 тисячі користувачів, щоденно видаючи в середньому 4 тисячі книг. Не лише новітніми інформаційними послугами і великим фондом приваблює ця книгозбірня. Вона тісно співпрацює з кафедрами університету, проводить презентації праць викладачів. До речі, бібліотека створює і власну друковану продукцію: методичні посібники, збірники.
   Молодь, що прагне до науки, охоче бере участь у щорічних наукових конференціях і дослідженнях актуальних проблем. У свою чергу , працівники бібліотеки теж не відстають: багато з них побували на міжнародних та республіканських конференціях.
   Бібліотека намагається прилучати читачів до національної та світової культур, художньої літератури, історії. Наприклад, у літературній вітальні бібліотеки працює "Клуб цікавих зустрічей", де молодь спілкується з науковцями, музикантами, громадськими діячами, художниками.
   За 42 роки існування бібліотека змінились майже невпізнанно. Та й тепер не стоїть на місці. Залучивши університетські ресурси, на її базі буде створено електронну бібліотеку. Планується відкриття нових читальних залів.

А.Шпадирьоба