Майстер. В.М. Локазюк: здобутки і перемоги

   Минуле десятиріччя для Віктора Миколайовича Локазюка, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри комп'ютерних систем Хмельницького державного університету, було особливо урожайним. За цей порівняно не великий період ним видано 7 книг (підручники, посібники), а три - подані до друку. Десять книг за десять років! Труд - титанічний.
    Остання з виданих у світ книг презентувалася на днях у бібліотеці університету - навчальний посібник "Надійність. контроль, діагностика і модернізація ПК".
   Ведуча презентації заступник директора бібліотеки ХДУ Т.К.Онищук, представивши автора книги, надала слово його колегам та учням, які достойно оцінили працю В.М. Локазюка. У своїх виступах працівники університету, колеги автора В. Г. Каплун, О.С. Савченко, Г.M. Драпак, С.С. Ковальчук, О.В. Поморова, В.Д. Каразей, представники Національної академії державної прикордонної служби В.С. Андрощук, К.В. Бунякіна та студенти університету C.O. Супрун і О.В. Маяковський відзначили, що посібник має велике наукове, навчальне і практичне значення. Матеріал викладено українською мовою (таких посібників сьогодні мало), лаконічно і доступно. Книга містить інформацію про найновіші досягнення в області електроніки, при цьому дається аналіз цієї інформації, що теж трапляється нечасто в літературі.
   Усі виступаючі захоплено відгукувались не тільки про книгу, а й про особистість автора.
   Віктор Миколайович Локазюк проявляв свої творчі здібності, ще працюючи інженером на радіотехнічному заводі, де тоді тільки починалося використання першої електронної техніки в управлінні технологічним процесом. Самотужки засвоював нові потрібні знання. А на заводі "Нева" В.М. Локазюк мав уже солідну лабораторію, в якій займався науково-дослідною роботою.
   Працівники бібліотеки до дня презентації книги підготували виставку книг, наукових праць автора. І тут же - його свідоцтва на винаходи. Віктор Миколайович - автор майже 20 винаходів.
   Очолюючи сьогодні в ХДУ кафедру комп'ютерних систем, В.М. Локазюк має на своему рахунку чимало досягнень. Ставши продовжувачем наукової школи професора М. Байди, він сьогодні мас свою чи не найпрогресивнішу наукову школу. Під його керівництвом захистили дисертації 11 кандидатів наук. Сьогодні готуються 3 докторські дисертації і 8 кандидатських. Віктор Миколайович безмежно радий, що має достойних учнів-науковців, з якими досягне поставлених цілей. Сьогодні його шко- ла працює в актуальних і важливих напрямах технічної діагностики, розробки системи штучного інтелекту, розробки інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень. До слова, створена ним система підтримки прийняття рішень уже вдруге експонуйься на виставці Міністерства освіти і науки в Китаї.
   В.М. Локазюк як авторитетний вчений був організатором трьох міжнародних наукових конференцій, на яких працювала секція "Контроль і діагностування мікропроцесорних систем". Він започаткував також Всеукраїнську олімпіаду з предмета "Технічна діагностика комп'ютерних пристроїв і систем" (вже відбулося три такі олімпіади).
   Повертаючись до книги В.М. Локазюка, додам, що посібник опублікований досить солідним видавництвом "Академія". Автор витримав основні вимоги видавництва: мова - українська, тираж - не менше 5 тисяч екземплярів, книга мас бути комерційною (добре розкуповуватися), мова - доступна, розділи - анонсовані, матеріал - не подрібнений.
   Скажу й таке: наш автор досяг такої майстерності й популярності, що не він просить видавати його книги, а йому надходять замовлення. Сьогодні багато пишеться різних книг, багато з'являється нових авторів, але таких, як В.М. Локазюк - мало. У чому ж його секрет? На це Віктор Миколайович навів слова, які почув колись з уст В. Загребельного "Книгу треба писати самому". І справді: якщо ти Майстер у своїй справі і якщо ти Майстер навчити цієї справи інших, то і Майстром-Автором неодмінно станеш.
   Тож натхнення Вам, Майстре!

Т. Боднарук