Повага та шана жінкам бібліотеки

    В бібліотеці створено всі умови для читачів: 7 спеціалізованих читальних залів, зал каталогів і електронної інформації, читацькі абонементи. Щороку бібліотека обслуговує понад 50 тис. читачів, вида' більше мільйона книг.
    Сьогодні бібліотека - потужний інформаційний центр, пріоритетним напрямком її розвитку є запровадження новітніх інформаційних технологій.
    Бібліотеку Хмельницького національного університету можна порівняти з добре налагодженим, надійним механізмом, який працює за чіткою системою. її працівники - жінки, висококваліфіковані фахівці, які не тільки професійно використовують нові технології, але й уміють створити комфортні умови, затишні зали, відділи.
    Профспілкова організація бібліотеки - один із найчисленніших жіночих колективів Хмельницького національного університету. Кожен із 86 членів профспілки живе повноцінним життям, дорожить роботою в колективі, пишається не лише своїми успіхами, а й успіхами колег. Адміністрація бібліотеки сприяє профбюро у всіх починаннях: привітати працівників-ювілярів, не залишити поза увагою і ветеранів, і молодих. Така згуртованість колективу пояснюється вмілою підтримкою та продовженням традицій, впровадженням нового в життя колективу.
    Добре слово хочеться сказати про людей, які активно ведуть профспілкову роботу. Це Л. Салюк, О. Антонюк, 3. Бабак, Л. Сергєєва, Л. Баран. Заступник директора О. Айвазян ось уже 10 років достойно представляє інтереси колективу в профкомі університету.
    Попри напруженість графіка роботи бібліотекарі вміють гарно та змістовно відпочивати. Однією і улюблених форм відпочинку є екскурсії історичними місцями України. Колектив об'єднаїи і здружили поїздки в Почаїв, Кам'янець-Подільський, Умань, Львів.
    Охоче відвідуємо вистави в театрі ім. Петровського, в монотеатрі "Кут", концерти в залі обласної філармонії. Особливо популярні серед жінок музичні вечори, які відбуваються в художньому музеї. Після них працівники діляться враженнями, жваво обговорюють вистави, концерти.
    Доброю традицією нашого колективу є дружне відзначення професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек, Нового року. Міжнародного жіночого дня, дня гумору. На кожному бібліотечному "вогнику" всі з нетерпінням чекають виступів колег з тими чи іншими художніми номерами, в яких вражає не тільки високий рівень виконання, мистецтво перевтілення, а й витончений бібліотечний гумор. Тільки бібліотекарі вміють співати пісні про рекаталогізацію або складати оди про наших читачів, що прагнуть книг і знань. Бібліотечні вечори позитивно впливають на покращення морально-психологічного клімату в колективі, створюють умови для неформального спілкування і виявлення кращих людських якостей.
    "Швидка допомога" бібліотеки (ІБВ)
    Чи доводилось вам терміново шукати інформацію для написания реферата, доповіді, складання списку літератури? Якщо так, то ви знаєте, що в бібліотеці є такий підрозділ - інформаційно-бібліографічний відділ, який несе найбільше інформаційне, розумове, інтелектуальне навантаження. Адже саме працівники цього відділу, орієнтуючись на навчальні дисципліни університету, збирають максимально повну інформацію за темами, ведуть науково-дослідну роботу, інформують про нові надходження. Обслуговуючи користувачів у режимі "запит-відповідь",використовують як традиційні джерела інформації, так і електронні ресурси. Також організовують і проводять дні аспіранта, дні фахівця, дні інформації, дні кафедри, де презентують електронні та інформаційні можливості бібліотеки, знайомлять з доступом до повнотекстових електронних журналів провідних видавництв світу, до електронних каталогів інших бібліотек. Широко використовується БД "Навігатор Інтернет-ресурсів за профілем вузу", створена відділом на допомогу навчальному процесу та науковій роботі. Особлива увага приділяється таким питанням, як патентний пошук, оформлення заявки на винахід, огляд спецвидів та НТД. Тут проводяться бібліотечно-бібліографічні заняття зі студентами, укладаються інформаційні списки, видаються бібліографічні покажчики, виконуються розширені тематичні довідки, систематично поповнюються новою інформацією 10 бібліографічних баз даних.
    Все це та багато іншої роботи організовує і проводить разом з командою фахівців-бібліографів завідуюча відділом Оксана Миколаївна Бичко - молодий, знаючий, досвідчений фахівець. Працівники відділу, який вона очолює, - обізнані спеціалісти, майстри своєї справи: В. Іваненкова, Т. Горобець та молоді й завзяті, І. Недригайлова, А. Кандул, О. Шевцова, В. Сергійчук, Т. Борщик, С. Капустіна. Уважні до читачів, вони невтомно надають різноманітну інформацію, консультації, прагнуть повністю задовольнити запити наших допитливих і невгамовних користувачів. Успіхів вам!
    Жінки з відділу автоматизації
    Ольга Костюк, Валентина Фоміних. Олена Нечипорук, Ліля Чекайло - саме ці жінки працюють у відділі автоматизації бібліотеки, займаючись впровадженням та розробкою нових технологій. Що ж є їх безпосередніми обов'язками? Це такі складні речі, як адміністрування електронних баз даних, підтримка програмного продукту "УФД. Бібліотека", контролювання коректної роботи Web-сайту бібліотеки, а також його дизайн і поповнення новою інформацією, конвертація бази даних читачів, сканування, виготовлення електронних повнотекстових версій документів, друк реєстраційних документів, штрихетикеток для книг, брошур, періодичних видань.
    Маючи технічну освіту, будучи фахівцями своєї справи, жінки, які працюють у відділі автоматизації, постійно удосконалюють рівень автоматизації бібліотеки, впроваджують нові технології. Разом з тим, вивчають бібліотечну справу, пізнають усі її тонкощі.
    Але, виконуючи таку складну і серйозну роботу, всі вони в першу чергу - жінки, заклопотані сімейними турботами, навчанням та вихованням дітей. Вони мають свої уподобання, улюблену справу, захоплення (вирощування квітів, шиття, в'язання, плавання). Як і всі дружини, кожна з них прагне створити затишок в оселі, приготувати щось смачне, приділити увагу родині. Дуже люблять читати книги, слухати музику, відпочивати на природі.
    Хазяйка фонду художньої лірики
    Вже 18 років працює завідуючою абонементом художньої літератури Наталія Зіновіївна Беймук. Уважна, спокійна, лагідна - такою її знають усі: і читачі, і колеги по роботі. Ерудована й приємна у спілкуванні, вона завжди дасть відомості щодо новинок, порадить, який твір відомого письменника зацікавить читача. Готуючи бесіди та огляди для читачів, розкриває нові та маловідомі сторінки української літератури.
   

       
В. Петрицька,
Р. Драчук,
Т. Онищук