ЛАУРЕАТ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ - БІБЛІОТЕКА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

   Наприкінці вересня громадськість держави відзначатиме Всеукраїнський день бібліотек. У працівників бібліотеки Хмельницького національного університету - подвійне свято. Незадовго до Дня незалежності їх робота відзначена обласною премією в галузі бібліотечної справи імені Мелетія Смотрицького.
   Бібліотека університету трансформована в автоматизований інформаційний центр, що забезпечує доступ до власних та світових інформаційних ресурсів на різних носіях.
   Книгозбірня зосереджена у головному корпусі та має 15 кафедральних бібліотек, З - факультетські. До послуг читачів - 7 галузевих читальних залів, 3 абонементи, міжбібліотечний абонемент та спеціальні сектори. Щороку бібліотеку відвідує понад 50 тисяч користувачів, яким видається більше 1200 тисяч бібліотечних документів.
   Локальна мережа книгозбірні об'єднує 64 комп'ютери, які надають вихід в Інтернет. Зовнішній користувач має цілодобовий доступ до електронного каталога, бібліографічних та повнотекстових баз даних через Wев-сайт бібліотеки, який створено у 1998 році.
   Бібліотека університету є членом Консорціуму бібліотек України з використання бази даних EBSCO, що забезпечує доступ користувачів до повнотекстових електронних версій наукових жур-налів кращих видавництв світу.
   Як обласний методичний центр для бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, бібліотека Хмельницького національного університету сприяє розповсюдженню власного досвіду шляхом проведення консультацій, науково-практичних конференцій, екскурсій, семінарів та тренінгів як для бібліотечних фахівців міста та області, так і для бібліотек України.
   Сьогодні в бібліотеці працює понад 85 висококваліфікованих фахівців. Саме їх самовідданою працею формувались традиції та запроваджувались інновації, відзначені обласною премією. Висока нагорода - це стимул до подальших звершень.
О. АЙВАЗЯН, директор бібліотеки
Хмельницького національного університету,
відмінник освіти України