Продовжуючи традиції просвітительства

   Чому людина обирає бібліотечну професію та роботу к бібліотеці університету? Її приваблює невичерпність моря кипі, яка дає можливість духовно збагачуватись, спілкуватись зі студентською молоддю і не дозволяє старіти.
   Саме такі, захоплені професією лподи працюють у відділі літератури гуманітарного профілю, на 9-му поверсі бібліотеки університету. Справжні фахівці своєї справи, уважні й доброзичливі працівники читального залу завжди допоможуть читачам знайти необхідну літературу за темою, зорієнтувати у підборі підручників та посібників.
   Зробити ж обслуговування читачів оперативним та ефективнішим допомагає впроваджена автоматизація бібліотечних процеси.. коли пошук і видача літератури здійснюється за допомогою комп'ютерів. Так наразі поєднується у відділі стрімкий лет нашого інформаційно насиченого часу і глибинна робота душі.
   Активна співпраця з викладачами: дні кафедри, дні відкритого доступу до фонду, обговорення тем просвітницьких та інформаційних заходів сприяє особистісно орієнтованій освіті, допомагає в роботі зі студентами. Під час заходів обговорюються питання, які турбують як працівників бібліотеки, гак і викладачів, а саме: книгозабезпеченість дисциплін, комплектування бібліотечного фонду, ак-тивне використання інформаційних бібліотечних ресурсів. Підсумком зустрічей стає прийняття рішень щодо активізації спільної роботи з метою поповнення електронної бібліотеки, наповнення навігатора Інтернет-ресурсів за профілем кафедри, надання викладачами інформації про свої публікації в періодичних виданнях та багато іншого.
   Є в бібліотечній діяльності напрям роботи, де ефективність не завжди визначається лише кількісними показниками. Це просвітницька робота. Бо ж успіх масового заходу не виміряєш цифрами, відсотками - враження від шлиц залишається в пам'яті, у серці. В літературній вітальні проводяться вечори, зустрічі з неординарними людьми, конференції, музичні кіоски
   Відділ літератури гуманітарного профілю стоїть на позиціях традиційного просвітительства. Ми розуміємо, що за рахунок поширення освіти можна значно поліпшити суспільство, доносячи до студентів дух патріотизму. Тому хочеться, щоб для кожної молодої людини не пустими були такі слова: "Люби свій народ не тому, що він славний, а тому, що він твій".

Драчук Р.
Завідуюча відділом