Науково-технічній бібліотеці Технологічного університету Поділля — 40 років

   У ці осінні дні бібліотека Технологічного університету Поділля святкує своє сорокаріччя. За цей час вона перетворилася в інформаційний і науковий центр, виросла у найбільшу в області науково-технічну бібліотеку і накопичила багатий досвід роботи. А 40 років тому бібліотека займала лише дві кімнати площею ЗО кв. м. Фонд її налічував 1180 видань, а читачами були 444 студенти та 10 викладачів. Сьогодні ж фонд бібліотеки — 600 тисяч видань вітчизняної та зарубіжної літератури та 12 тисяч читачів.
  - Завдання бібліотеки, — наголошує директор книгозбірні Валентина Петрицька, — не просто забезпечити навчальний процес, наукові дослідження, а дати читачам гарантований доступ до всього обсягу накопичених знань та інформації в світі.
    В останні роки пріоритетним напрямком тут стало запровадження комп'ютерних технологій та надання необмеженого доступу до світових інформаційних ресурсів. Локальна бібліотечна мережа об'єднує 44 персональних комп'ютери та має вихід в Інтернет. Автоматизовано основні технологічні процеси комплектування, наукової обробки літератури, інформаційно-бібліографічного обслуговування, а також формуються власні бібліотечні бази даних, діє електронна видача літератури в двох відділах, створена власна сторінка в Інтернеті. Більше двох років бібліотека університету (єдина в регіоні) має доступ до найбільшої бази даних світових видавництв компанії ЕВSСО — 3500 повнотекстових електронних журналів, газет, довідників іноземними мовами з різних дисциплін. Отож використання світових джерел допоможе розв'язати проблему забезпечення наукового та навчального процесу. У фонді бібліотеки з'являються матеріали на нетрадиційних носіях: аудіокасети, лазерні диски, мульти-медіа.
Леся ГУМЕННА