Наукова бібліотека Хмельницького національного університету

Замість читацького формуляра - книга зі штрих-кодом

   Кожен з нас добре знає: видаючи книгу в бібліотеці, її обов'язково записують у формуляр читача. Без цієї процедури вже обходяться на абонементах і в читальних залах бібліотеки Технологічного університету Поділля, що недавно відзначила своє 40-річчя.
     Уся інформація зі штрих-коду на кожній книзі зчитується комп'ютером і заноситься в пам'ять на електронну картку читача. Швидко, легко і зручно. Щоправда, це досягнуто за роки напруженої і рутинної праці.
— Ще у 1992 році встановили перший комп'ютер і започаткували електронний каталог, — розповідає директор бібліотеки Валентина Петрицька. — Нині в нас діє відділ автоматизації, створено локальну мережу, яка об'єднує 44 персональні комп'ютери, маємо вихід в Інтернет, працює веб-сайт закладу.
     Автоматизована система здійснює в цій книжковій скарбниці основні технологічні процеси. А саме: комплектування, обробку літератури й періодики, каталогізацію, інформаційно-довідкове обслуговування, облік видачі й списання літератури, управління бібліотечною діяльністю, переоблік фонду, ведення статистичної звітності.
Василь ГОРБАТЮК, журналіст