Наукова бібліотека Хмельницького національного університету


Бібліографія праць вчених університету


КОСТОГРИЗ СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ
(до 70 - річчя від дня народження)

ПРОДОВЖЕННЯ

СЕРГЕЮ ГРИГОРЬЕВИЧУ КОСТОГРЫЗУ

ЗАГАДКА

Кто нынче, догадайтесь сами,
Как прежде строен и высок,
Когда-то хвастался усами,
Теперь же ходит без усов?

В любой работе он профессор,
Легко справляется со всем,
Знать управляет им процессор
От супермощной ЭВМ.

Конструктор, с искрою от бога,
Ведёт он с фреттингом борьбу,
Когда край надо, прёт бульдогом,
Но чаще с ангелом на лбу.

И как декан, и как проректор
Он безупречен, он талант,
Он видит путь и линий вектор
Как настоящий хиромант.

Его все слушают почтенно,
С вниманьем острым, чуть дыша,
Попробуй спорить, непременно
Раздастся окрик: "Тихо! Ша!".

Декан механического факультета в 1982-2002 гг.
кандидат технических наук, доцент Алексей Абрамов


ПОБАЖАННЯ СЕРГІЮ ГРИГОРОВИЧУ
ВІД СПОРТИВНОГО ТОВАРИСТВА УНІВЕРСИТЕТУ

   Стежка життєвого і професійного становлення Сергія Григоровича в нашому інституті розпочалась у далекому 1969 році. І ми, тоді вже "старожили" ХТІПО, з цікавістю спостерігали за "новачками". Закарбувалась колоритна постать, перший його виступ на зборах і, звісно, перша розмова. Чого гріха таїти, серед прибулих були усякі. Мені приємно з того, що він не зрадив, як десятки "пришельців", які з отриманням квартири зникали з міста, а залишився працювати, розділивши труднощі становлення колективу інституту.
   Ця стежина істинного подільського патріота не стелилась рівненько й гладенько, інколи у житті траплялись перешкоди і бар’єри. Сергій Григорович пройшов чесно увесь тернистий шлях розвитку своєї кафедри, факультету та університету.
   Природа щедро обдарувала його талантами - великою працьовитістю, світлим розумом, здатністю всебічно глибоко і перспективно мислити, переконливо говорити. Аналітичний склад розуму й постійний творчий пошук дали можливість зарекомендувати себе великим вченим, хорошим організатором і керівником, наставником молоді.
   Про його наукові здобутки скажуть добре слово фахові спеціалісти. За собою залишаю лише одну із багатогранних позитивних рис це велику людяність. Любов до знань, любов до слова, любов до Поділля упродовж усього періоду надихала його багато читати і все це, разом узяте, зробило його таким патріотом України. Він має свою позицію, ніколи не змінював кольорів належності до тієї чи іншої партії. При обговоренні життя країни, будучи людиною емоційною, жваво і бурхливо реагує на неаргументовані заперечення, але, при цьому, поважає думку співрозмовника. Він сповна вкладає набуті знання у справу організації навчального процесу студентів, дає аргументовані життєві настанови молодому поколінню.
   Для нього характерні також доброзичливість, комунікабельність, скромність і толерантність. Це людина великої душі, добрий знавець української історії і, до речі, мастистий гуморист.
   Будучи членом хорового колективу університету, зарекомендував себе гарним співаком патріотичних і українських пісень. А ось хобі - рибалка в будь-яку пору року.
   70-річчя Сергій Григорович зустрічає у розквіті життєвих і творчих сил. Усім своїм життям він заслужив визнання авторитетного науковця, керівника найважливішого напрямку діяльності університету, досвідченого педагога.
   Від імені кафедри здоров’я людини та фізичного виховання бажаю ювіляру міцного здоров’я, реалізації задуманого і творчого довголіття.

Начальник управління з фізкультури та спорту
кандидат педагогічних наук, доцент Євген Свіргунець


ФЕНОМЕН СЕРГІЯ ГРИГОРОВИЧА

   Скоро півстоліття живе і процвітає наш університет - Храм науки на Поділлі. Ми пишаємося тим, що він став одним із кращих, провідних в Україні. "Незмінним супутником нашого великого університетського колективу є духовна краса, благородство і мудрість" - ці слова, сказані ректором професором Скибою М.Є. з нагоди ювілею університету, відносяться до подвижників освіти і науки, які своєю працею протягом багатьох років утверджували добре ім’я навчального закладу, були його фундаторами. По праву ці слова відносяться і до професора Сергія Григоровича Костогриза - талановитого вченого, педагога, винахідника і організатора, першого проректора, який своєю титанічною працею впродовж більше 40 років сприяв становленню і розквіту університету, підвищенню якості підготовки фахівців так необхідних для подільського краю та України.
   Вражає дивовижна працездатність Сергія Григоровича: це напружена діяльність першого проректора, на плечах якого лежить тягар величезної відповідальності за навчальний процес. А скільки сил, енергії та здоров’я віддано в періоди акредитації університету!
   Приходячи з проблемами бібліотеки до Сергія Григоровича, завжди відчувала ніяковість, незручність, тому що бачила заклопотаність та завантаженість роботою, справами, але при всьому тому Сергій Григорович завжди знаходив час, щоб приділити увагу у вирішенні нагальних питань. Особливо переймався справами бібліотеки на етапі завершення її будівництва і монтажних робіт. Майже щодня бував на будові, спокійно, по діловому узгоджував і вирішував проблеми, а їх було чимало - монтаж і встановлення ліфтів, підйомника, металевих двоярусних стелажів, нестача комплектуючих, деталей, кадрові питання та багато інших. Дуже часто доводилося щось просити, Сергій Григорович ні в чому не відмовляв, не відкладаючи, вирішував питання - будь-то кадри, організаційні справи, допомога чи матеріальне заохочення співробітників. Кілька разів мені доводилося звітувати про роботу на Вченій раді і тут я також отримувала допомогу і пораду. При його підтримці вирішувались складні фінансові питання - асигнування на літературу і техніку, коригувався кошторис, коли зростала кількість студентів і відкривалися нові спеціальності.
   Сергій Григорович підтримував усі наші починання, розуміючи, що бібліотека - перша лабораторія університету, від якої залежить його функціонування. Саме за підтримки першого проректора ми перші в Західному регіоні країни впроваджували новітні технології; до нас приїздили за досвідом представники багатьох бібліотек України, вчилися та заправаджували його у себе.
   Я щаслива тим, що понад двадцять років працювала під безпосереднім керівництвом Сергія Григоровича. Для мене С.Г. Костогриз є зразком керівника, мудрим порадником і наставником. Свою думку висловлює щиро і відверто, не нав’язуючи її іншим. Ніколи не проявляє невдоволення чи роздратування, толерантно ставиться до кожного. Вражає феномен людяності і благородства душі, що виявляється у відношенні до всіх, з ким Сергій Григорович спілкується. Очевидно, це на генетичному рівні перейшло від предків - завжди спокійний, доброзичливий, надзвичайно відповідальний, що викликає особливу повагу.
   Іноді приходила до нього засмучена якоюсь подією, чи проблемою (всяке бувало). Сергій Григорович буквально кількома фразами міг заспокоїти, допомогти. Іноді це була мудрість, що прийшла до нас із глибини віків, або вірші Т. Шевченка, І. Руданського, І. Котляревського, сказані влучно, доречно та з гумором.
   Всебічно обдарована людина, з феноменальною пам'яттю, Сергій Григорович вражає широтою своїх інтересів. Любить і знає музику, співав в інститутському хорі, грає на музичних інструментах, знає літературу, поезію, захоплюється історією як наукою, особливо історією України, книгами, що розкривають духовних світ людини. З великою зацікавленістю сприйняв книгу Клазовського "Основы миропонимания новой эпохи", а для мене відкрив надзвичайне видання - книгу Лууле Вілми "Прощаю себе" про те, як жити на землі в гармонії із собою і світом.
   Є чому навчатися у цієї гуманної, порядної, високоінтелігентної Людини.
   Нехай успіх, великі досягнення й надалі вінчають Вашу благородну працю і стежину гідного та плідного життя, шановний Сергію Григоровичу!

Директор наукової бібліотеки університету 1984-2005 рр.
Валентина Петрицька


СЛАВНОМУ ОТАМАНУ ВІД СТЕМІВЦІВ

   Під час перебування колективу університетського студентського театру естрадних мініатюр на фестивалі у м. Запоріжжі при відвідуванні музею козацької слави на острові Хортиця в залі фауни і флори було виявлено яйце костогриза (є така пташка). Це надихнуло нас на створення грамоти.






ГРАМОТА
Козакові Костогризу,
Григорія сину
Передає цю грамоту
Козацька старшина.
Підтверджується грамота
Для всього народу
Те, що Сергій Григорович
Козацького роду.
Підтвердженням належності
Може послужити
Те, що тільки костогризи
Могли положити.
На Хортиці у музеї
Козацької слави
Лежить яйце костогриза
Як власність держави.
Нема на нім одежини,
Ані нагороди,
Лежить гола реліквія
Козацького роду.

За дорученням колективу
кандидат технічних наук, доцент Микола Лук’янюк

НОТАТКИ ПРО ОДНУ ПОДОРОЖ

   У червні 2007 р. на запрошення декана механічного факультету Гірничо-металургійної академії міста Кракова професора Януша Коваля, ми з Сергієм Григоровичем вирушили до Польщі на наукову конференцію "Активний контроль динамічних процесів". Місце проведення - мальовниче передмістя Перемишля, у маленькому місті Красічин.
   Для мене це була чудова нагода кількаденного спілкування з моїм учителем. Маршрут подорожі показаний на схемі.

   Кордон ми перетнули без проблем за півгодини і вже через наступні півгодини в’їхали до Перемишля. І що дивно, в мене склалося таке враження, що Сергій Григорович вже не перший раз на цих землях. Проїзджаючи міст через річку, Сергій Григорович так собі спокійно сказав: "Оце річка Сян, а це - Середній Дністер, це - Стрий".
   Коли ми стояли в заторі біля стін Перемишльської фортеці, Сергій Григорович видав мені всю історію цього краю. Я вперше почув про Червону Русь, про фортецю Перемишля, як одне з найбільших досягнень військово-технічної науки, про її осаду в 1914 році російською армією. Почув незвичні, як для мене, назви земель Холмщина, Надсяння, Лемківщина, Підляшшя, Посяння. Всі ці землі, які у 1945 році відійшли до Польщі, публіцисти називали Закерзонням; а українське населення до 1947 року було переселене до північних районів Польщі. Так що Сергій Григорович був у мене за гіда під час цієї подорожі. Трохи поблукавши, ми знайшли Замок Красічин, вибудований у пізньоренесанському стилі для відпочинку польських магнатів. Про останніх мені Сергій Григорович розповів окремо.
   Під час екскурсії по замку цікаво було спостерігати за іронічною посмішкою Сергія Григоровича:
   - Ех! Нічого вони тут не знають… Махнув рукою.
   Я ходив розкривши рота, а Сергій Григорович тільки посміхався. Він знав значно більше і про Потоцьких, і про Красицьких, і про Сапєгів…
   У перервах між сесіями ми багато спілкувалися з професором Чеславем Кундерою з Політехніки міста Кельце. З цієї фотографії можна помітити, що пан Чеслав був у захваті від спілкування  з Сергієм Григоровичем.


Професори Сергій Костогриз та Чеслав Кундера


Сергій Григорович пояснює особливості архітектурного стилю замку часів панування польських магнатів

   Чудова зустріч була у нас з професором кафедри динаміки машин Юзефом Ніжолєм, який до речі, дві каденції перебував на посаді ректора Краківської Політехніки. Тут зустрілися два світила з  теорії коливань та динаміки машин.
   Мені було цікаво спостерігати за обома професорами, як вони загорілися, коли почали згадувати стару школу динаміки, спільних знайомих, науковців колишнього Радянського Союзу. Декілька фраз - і Сергій Григорович одразу привернув до себе увагу і повагу.
   Не знаю, на скільки Сергій Григорович володів польською мовою, але на слух він все сприймав і розумів, мало того, одразу вирізнив говірку лемка Івана. Завзяті рибалки запалили по цигарці і повели ромову про те як ловиться риба в Україні і Польщі.

Зустріч з віцеректором Політехніки Краківської
професором Юзефом Ніжолєм

Зустріч з рибалкою Іваном біля озера замку Красічин


   Побували ми у Жешуві в гостях у професора Володимира Любімова, відвідали його лабораторію та кафедру.

Лабораторія метрології та прецизійного вимірювання
професора Володимира Любімова в Політехніці Жешовській

   А потім вирушили до Політехнічного інституту чудового міста Кросно, що розташувалося у центрі мальовничого гірського масиву Бескиди Низькі.

Krasna widok w kierunku Suchej Gory.

Дорогою на Кросно

   Тут відбулися зустрічі з керівництвом інституту і навіть виконали представницьку місію на випуску, так званого, Університету Третього Віку, де вивчають різні науки літні люди для свого задоволення. Можна було бачити, з яким захопленням дивилися ці "випускники" на Сергія Григоровича, коли він виступав з привітанням: "Наука - що поле. Його треба повільно, щільно й глибоко проходити з граблями. Якщо щось за них зачепилося, тоді слід їх очистити та йти далі. Я дуже вражений, що ви маєте свою ділянку. Тримайте свої граблі міцно і тоді все буде шик!".

Вручення дипломів випускникам Університету Третього Віку

   Верталися ми через Дрогобич, Стрий, Бурштин далі на Тернопіль.
   В мене залишилася велика мрія - спокусити проректора ще на одну подорож. Мабуть ніколи ми не побачимо й не відчуємо те як робилася наука в 60-80-ті роки минулого століття, чим жило те покоління, які книжки читали, які заводи бачили. А я відчуваю, що в цьому є щось дуже важливе й чуттєве для нашого майбутнього. Довгих років життя й активної праці Вам, дорогий Учителю. 

Завідувач кафедри основ інженерної механіки
доктор технічних наук, доцент Юрій Шалапко,
гр. ТМ-81-2

МІЙ БАТЬКО КОСТОГРИЗ СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ

   Мій батько народився в дуже важкі часи. Коли його мама з малесенькими дітьми на початку війни добиралася на свою батьківщину під прихисток рідного дому, загинула під бомбардуванням її трирічна донечка Галинка. А татові тоді ще й року не було. Він жив в окупації на Вінничині з мамою Ганною Сергіївною, бабусею Олімпіадою Давидівною та дідусем Сергієм Климентійовичем Вронськими. Дідусь не дожив до перемоги, помер. Батько - Григорій Герасимович не повернувся з фронту.
   Багато чого довелося пережити за ці роки: і переховуватися від розлюченого фашиста, і попасти в ув’язнення до фашистських застінків разом із дідусем за небажання віддати своїх коней окупантам-румунам.
   Ось декілька випадків з розповіді бабусі. У ті нелегкі воєнні і повоєнні роки їй доводилося ходити на роботу, а дитина залишалася вдома сама. Одного разу, повернувшись з роботи, вона застала кімнату вкриту мильними бульбашками, тобто увесь місячний запас мила (мило видавали суворо по картках) перетворився на бульбашки.
   Розповім про ще один веселий випадок. Коли мій тато став трохи старшим, йому прийшла на думку неординарна ідея, а саме: він порізав мамину шубу (може й не таку красиву, як в теперешніх жінок, але, я так думаю, єдиний зимовий одяг) і пошив собі новорічний костюм ведмедя, за який одержав у школі перше місце.
   У школі тато навчався найкраще, відвідував усі гуртки, навіть не перерахувати. На досить високому рівні опанував гру на кларнеті, а також столярну справу. У вільний час займався фотографією, був радіолюбителем, захоплювався їздою на велосипеді. Вдома він допомагав своїм мамі й бабусі, був їм опорою і підтримкою, умів робити і завжди робив будьяку роботу по господарству, тому у нього руки - золоті. Хоча тато був завантажений навчанням і допомогою рідним, проте залишався веселим із почуттям гумору хлопчиком, завжди щось придумував. Незважаючи на важкі часи і трагічні обставини війни, батько ріс у великій любові своїх рідних, тому був люблячим сином своєї мами, а потім став прекрасним чоловіком, батьком і дідусем.
   Мої перші спогади про тата наповнені теплом і добротою. Пам’ятаю його великим і лагідним. Коли він повертався з роботи додому, незважаючи на втому, брав мене на руки і грався зі мною. Коли мене, зовсім маленьку, запитували: "Кого ти більше любиш?", я відповідала: "Па-апу!". Мені хотілося брати з нього приклад і в усьому бути на нього схожою.
   Хочу розповісти про випадок, що трапився зі мною в дитинстві. Одного разу мене в дев’ятилітньому віці подруги запросили на прогулянку на територію колишньої п’ятнадцятої школи. Там ми забралися на високу тополю, але коли потрібно було спускатися на землю, я злякалася, бо було досить високо. Одна з дівчат залишилася внизу, а ми двоє - на дереві. Сиділи ми довго чи ні, але так нічого й не висиділи. Я попросила дівчинку, ту що внизу, піти до її сусідів і зателефонувати в деканат механічного факультету, щоб батько зняв нас з дерева. Я сиділа й думала: "Що ж мені тепер буде?!!".
   Батько з’явився хвилин через десять на службовому "Бобику", зняв з дерева спочатку мене, а потім іншу дівчинку, взяв мене за руку, посадив у машину, відвіз додому, а сам повернувся на роботу. Ні докорів, ні сварки, ні нагадувань потім - і так завжди.
   Мій тато дуже любить природу, бережно ставиться до неї. Він товариський, невибагливий, дуже порядно і відповідально ставиться до інших, до себе вимогливий, а до інших надзвичайно поблажливий. Він ніколи не вихваляється. Я з подивом дізнаюся про нього щось хороше випадково або від інших. Вдома батько нас навчав не нотаціями, а особистим прикладом.
   Він завжди є всім для своїх близьких, завжди поряд у важку хвилину. Він дуже хороший і дуже добрий, вміє прощати образи і дуже великодушний. Мій батько є в душі по-справжньому надзвичайно шляхетною й інтелігентною людиною. Мені стає прикро, коли я чимось засмучую його. Але я дуже щаслива, що поряд зі мною із самого дитинства така прекрасна людина, яку я люблю, шаную і якою пишаюся.
   З нагоди ювілею хочу побажати тобі, тату, Божого благословення на усі твої справи, міцного здоров’я і сили на багато років, гарного настрою, душевного спокою, миру, любові та злагоди в сім’ї, здійснення усіх твоїх заповітних мрій.

Донька Ганна Ткачук,
кандидат технічних наук

МОНОГРАФІЇ ТА КНИГИ

1. Державні стандарти професійної освіти: теорія і методика : монографія / С. У. Гончаренко, Н. Г. Ничкало, В. Л. Пертенко, С. Г. Костогриз [та ін.] ; за ред. Н. Г. Ничкало. - Хмельницький : ТУП, 2002. - 334 с.
2. Віхи поступу : до 40-річчя з дня заснування механічного факультету / Р. І. Сілін, С. Г. Костогриз, І. Х. Ткачук [та ін.] ; заг. ред. С. С. Ковальчук ; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - 310 с.
3. Моніторинг якості навчального процесу у вищому закладі освіти : монографія / М. Є. Скиба, С. Г. Костргриз, Г. В. Красильникова. - Хмельницький : ХНУ, 2009. - 219 с.
4. Кулачково-цівкові механізми переривчастого обертового руху вихідної ланки : монографія / Я. Т. Кіницький, С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук. - Хмельницький : ХНУ, 2010. - 194 с.

ДИСЕРТАЦІЇ, АВТОРЕФЕРАТИ ДИСЕРТАЦІЙ

5. Коливання у підвісках гусеничних трелювальних тракторів : автореф. дис. … канд. техн. наук : 05.06.12 / С. Г. Костогриз.
6. Механіка вібраційного тертя в номінально нерухомому фрикційному контакті : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.04 / С. Г. Костогриз ; Технол. ун-т Поділля. - Хмельницький, 1995. - 39 с.
7. Механика вибрационного трения в номинально неподвижном фрикционном контакте : дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.04 / С. Г. Костогрыз ; Технол. ун-т Подолья. - Хмельницкий, 1995. - 367 л.

НАУКОВІ ПРАЦІ

1968

8. К вопросу о колебаниях момента сопротивления движению трелевочного трактора ТДТ-55 по неровностям микропрофиля волокна / С. Г. Костогрыз // Труды ЦНИИМЭ. - Химки, 1968.

1969

9. Измерение ускорений с помощью фотоэлектрического акселерометра / С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Лесной журн. - 1969. - № 3.
10. Исследование динамики транспортной машины как системы автоматического регулирования с обратной связью / С. Г. Костогрыз // Труды ЦНИИМЭ. - Химки, 1969. - Вып. 101.
11. К вопросу динамики подрессорной массы трелевочного трактора как системы автоматического регулирования с обратной связью / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1969. - № 5.
12. О влиянии колебаний остова гусеничного трелевочного трактора на его продольное ускорение / С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1969. - Вып. 5.
13. О влиянии параметров гусеничного движения на режим работы двигателя трелевочного трактора / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун, Б. П. Умнов // Тракторы и сельхозмашины. - 1969. - № 12.
14. Особенности применения электроизмерительной аппаратуры для исследования колебаний остова трелевочного трактора / С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Лесной журн. - 1969. - № 5.
15. Периодические изменения сил сопротивления движению и колебанию трелевочного трактора / С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1969. - Вып. 5.
16. По вопросу оценки несимметричности колебательной системы автомобиля / И. П. Ковтун, С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : cборник. - К., 1969. - Вып. 5.

1970

17. Зависимость колебаний мощности двигателя трелевочного трактора от параметров гусеничного двигателя / С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленнсть : сборник. - К., 1970. - Вып. 7.
18. По вопросу об оценке несимметричности колебательной системы автомобиля / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1970. - Вып. 7.

1971

19. Влияние вертикальных продольных угловых колебаний звеньев лесовозного автопоезда на его продольную динамику / М. А. Гайдар, И. П. Ковтун, С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Лесной журн. - 1971. - № 2.
20. О колебаниях угловой скорости коленчатого вала двигателя транспортной машины при движении по неровному грунту / С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1971. - Вып. 8.

1972

21. О переходных процессах в упругих элементах подвесного трелевочного трактора / С. Г. Костогрыз // Лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1972. - Вып. 9.
22. Статистическая характеристика уклонов микропрофилей лесовозных дорог и сопротивление движению лесотранспорта / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1972. - № 5.

1973

23. Исследование динамических явлений в лесотранспортных машинах / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Реф. информ. о закончен. НИР в вузах УССР. Лесная пром-сть. - 1973. - Вып 5.
24. Нессиметричность подвески лесотранспортной машины и ее оценка / И. П. Ковтун, С. Г. Костогрыз // Лесное хозяйство, лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1973. - Вып. 3.
25. О вероятном методе расчета расхода мощности двигателя трелевочного трактора / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Лесное хозяйство, лесная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1973. - Вып. 1.

1974

26. Исследование динамической погрешности при зубофрезеровании зубчатых колес / С. Г. Костогрыз // Реф. информ. о закончен. НИР в вузах УССР. Машиностроение. - К., 1974.
27. Исследование работы вертикально-фрезерных станков модели 6МІЗ с целью повышения их производительных возможностей / С. Г. Костогрыз, В. Г. Каплун, А. Ф. Андрийчук // Реф. информ. о закончен. НИР в вузах УССР. Машиностроение и металлообработка. - 1974. - Вып. 14. - С. 35-36.
28. Статистические характеристики уклонов продольных профилей лесовозных автомобильных дорог / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1974. - № 5.
29. Статистический метод экспериментального определения динамических характеристик лесотранспортных машин / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1974. - № 2.

1975

30. Вероятностный анализ препятствий движению лесотранспорта в условиях лесосек / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1975. - № 3.
31. Исследование динамики лесопосадочного агрегата в условиях лесосек / И. П. Ковтун, С. Г. Костогрыз // Реф. информ. о закончен. НИР в вузах УССР. Лесная пром-сть. - 1975. - Вып. 1.
32. Исследование и разработка методов смещения динамической погрешности при зубофрезеровании мелкомодульных зубчатых колес / В. Г. Каплун, С. Г. Костогрыз // Реф. информ. о закончен. НИР в вузах УССР. Машиностроение и металлообработка. - 1975. - Вып. 16. - С. 25-26.
33. Моделирование процесса формирования момента сопротивления движению лесотранспортной машины по неровной дороге / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Тр. Белорус. технол. ин-та им. Кирова. - Минск, 1975.
34. О влиянии компоновочных параметров лесотранспортных машин на сопротивление движению по неровному пути / С. Г. Костогрыз // Лесное хозяйство, лесная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1975. - Вып. 5.

1976

35. Метод расчета давления гусеничной лесотранспортной машины на грунт / С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Лесной журн. - 1976. - № 1.
36. Статистическое описание продольных профилей горных лесовозных автомобильных дорог / И. П. Ковтун, С. Г. Костогрыз // Лесное хозяйство, лесная и деревообрабатывающая промышленность : сборник. - К., 1976. - Вып. 7.

1977

37. Статистическая характеристика мощности двигателя лесотранспортной машины при случайной нагрузке / С. Г. Костогрыз, И. П. Ковтун // Изв. вузов. Лесной журн. - 1977. - № 4. - С. 132-135.

1979

38. Методика определения проходимости ЛТМ по слабым грунтам / С. Г. Костогрыз // Лесное хозяйство : сборник. - К., 1979.
39. Методика оценки сопротивления движению гусенечных лесных машин по слабым грунтам / С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Лесной журн. - 1979. - № 4.

1981

40. Контактные токосъемочные устройства для исследования машин бытового назначения / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский // Совершенствование технологии и организации производства на предприятиях бытового обслуживания : тез. материалов респ. науч.-техн. конф. - Хмельницкий, 1981. - С. 339-341.

1982

41. Методика прогнозирования расхода запасных частей бытовых швейных машин / Г. А. Пискорский, П. И. Капустенский, С. Г. Костогрыз // Изв. вузов. Технол. швейной пром-сти. - 1982. - № 4.
42. Эксперементальное исследование динамики нагружения промежуточного вала челночного механизма швейной машины "Чайка ІІІ" / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Г. А. Пискорский // Изв. вузов. Технол. легк. пром-сти. - 1982. - № 4. - С. 114-120.
43. Экспериментальное исследование челночного механизма бытовой швейной машины "Чайка ІІІ" / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Г. А. Пискорский // Изв. вузов. Технол. легк. пром-сти. - 1982. - № 4.

1983

44. Исследование напряженного состояния зубчатого колеса с упругими радиальными прокладками / П. В. Блажиевский, С. Г. Костогрыз // Материалы Х Межвуз. конф. - Хмельницкий : ХВАКУ, 1983. - С. 47.

1985

45. Опыт применения технических средств обучения в курсе "Теория механизмов и машин" / С. Г. Костогрыз, Я. Т. Киницкий // Пути и методы совершенствования учебно-методической работы, внутривузовского контроля в вузах : тез. докл. межвуз. науч.-метод. конф. - Хмельницкий, 1985. - С. 46-47.

1988

46. Методика определения скоростей и ускорений центров масс шарнирно-рычажных механизмов / С. Г. Костогрыз // Совершенстования методики преподавания и научная работа по теоретической и прикладной механике в условиях перестройки высшей школы : тез. докл. - Хмельницкий : ХТИБО, 1988. - С. 6-7.
47. О самостоятельной трудовой деятельности студентов в условиях вуза / С. Г. Костогрыз, В. Н. Скрыпник, О. Г. Кустова // Проблемы высшей школы : респ. науч.-метод. сб. - К., 1988. - Вып. 65. - С. 65-67.
48. Универсальный стенд для испытания образцов с поверхностным упрочнением / С. Г. Костогрыз // Повышение надежности и долговечности материалов и деталей машин на основе новых методов термической и химико-термической обработки : тез. докл. Всесоюз. науч.-техн. конф., Хмельницкий, 20-22 сентяб. 1988 г. - М. : ВНТОМ, 1988. - С. 40.
49. Физико-химические и технологические аспекты управления изнашиванием в условиях фреттинг-процесса / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз // Современные проблемы трибо-технологии : тез. докл. І Всесоюз. науч.-техн. конф. - Николаев, 1988.

1990

50. Исследование триботехнических характеристик контактных пар измерительных токосъемных устройств / П. И. Капустенский, С. Г. Костогрыз, В. И. Петяк // Управление триботехническими и прочностными свойствами механических систем : сб. науч. тр. - К., 1990. - С. 76-80.
51. К обоснованию параметров упругости системы установок для испытания материалов на фреттинг-усталость / С. Г. Костогрыз // Управление триботехническими и прочностными свойствами механических систем : сб. науч. тр. - К., 1990. - С. 71-75.

1991

52. Виброустойчивость и надежность винтовых пар технологического оборудования / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз // Надежность технологического оборудования, качество поверхности, трение, износ : тез. докл. Всесоюз. науч.-техн. конф. - Хабаровск, 1991. - С. 28.
53. Влияние лазерного облучения на характеристики предварительного смещения при малоамплитудном фреттинге / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз // Надежность технологического оборудования, качество поверхности, трение, износ : тез. докл. Всесоюз. науч.-техн. конф. - Хабаровск, 1991. - С. 37.
54. Организационно-правовые аспекты взаимоотношений "предприятие-вуз-студент" в Хмельницком технологическом институте / С. Г. Костогрыз, И. Л. Андриенко, И. С. Стоянов // Опыт и проблемы перестройки учебного процесса в вузе на основе взаимодействия "Вуз - предприятие" : тез. докл. Всесоюз. науч.-метод. конф., Сумы, 1-3 октяб. 1991 г. - К., 1991. - С. 48-49.
55. Резонансные эффекты трения в номинально неподвижном механическом контакте при малоамплитудном фреттинге / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский, Ю. И. Шалапко // Трение и износ. - 1991. - Т. 12, № 3. - С. 459-464.
56. Установка для исследования поведения стыка при фреттинге / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, Ю. И. Шалапко // Износостойкость машин : тез. докл. Всесоюз. техн. конф. - Брянск, 1991. - С. 156-157.

1992

57. Амплитудно-частотные соотношения для фреттинга за пределами предварительного смещения / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский // Трение и износ. - 1992. - Т. 14, № 2. - С. 308-312.
58. О влиянии некоторых характеристик качества поверхности на виброактивность механического контакта при малоамплитудном фреттинге / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский, Н. И. Осацкий // Трение и износ. - 1992. - Т. 12, № 2. - С. 219-224.
59. Триботехническая вибромеханика номинально неподвижного механического контакта / С. Г. Костогрыз // Качество и надежность узлов трения : тез. докл. межресп. науч.-техн. конф. - Хмельницкий, 1992. - С. 15-16.
60. Экспериментальное определение амплитудно-частотной характеристики механического контакта в области предварительного смещения / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский, Е. А. Збитнев // Трение и износ. - 1992. - Т. 13, № 6. - С. 979-984.

1993

61. Кинетика развития фреттинг-усталостной трещины алюминиевых сплавов / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский // Вдосконалення обладнання легкої промисловості та складної побутової техніки : тези доп. міжнар. наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1993. - С. 84-85.
62. О повышении точности измерения силы трения / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, Е. А. Збитнев // Трение и износ. - 1993. - Т. 14, № 5. - С. 902-906.
63. Обеспечение фрикционного сцепления в номинально неподвижных сопряжениях машин и аппаратов легкой промышленности / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский // Вдосконалення обладнання легкої промисловості та складної побутової техніки : тези доп. міжнар. наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1993. - С. 53-54.
64. Тангенциальная жесткость номинально неподвижных сопряжений деталей машин легкой промышленности / С. Г. Косто-грыз, В. В. Мыслиборский // Вдосконалення обладнання легкої промисловості та складної побутової техніки : тези доп. між-нар. наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1993. - С. 54-55.
65. Частичное проскальзывание в номинально неподвижных сопряжениях контактных элементов радиоаппаратуры / С. Г. Костогрыз // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах і конверсії виробництва : тез. доп. ІІ наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1993. - С. 204.
66. Эксперементальное определение упругих, упругопластических и диссипативных характеристик номинально неподвижного механического контакта / В. В. Мыслиборский, С. Г. Костогрыз, Л. И. Попов // Вдосконалення обладнання легкої промисловості та складної побутової техніки : тези доп. міжнар. наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1993. - С. 55.

1994

67. Лазерное легирование конструкционных сталей и их износостойкость в условиях фреттинга / С. Г. Костогрыз // Износостойкость машин : тез. докл. междунар. науч.-техн. конф. - Брянск, 1994. - С. 86.
68. Механіка вібраційного тертя в номінально нерухомому фрикційному контакті / С. Г. Костогриз // Наукові основи сучасних прогресивних технологій : тези доп. наук.-практ. конф. з нагоди презентації ТУП. - Хмельницький, 1994. - С. 133.
69. Размеры зоны частичного проскальзывания при фреттинге в пределах предварительного смещения / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский // Трение и износ. - 1994. - Т. 15, № 4. - С. 607-611.
70. Резонансные явления при вибрационном трении в номинально неподвижных сопряжениях элементов и конструкций / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский // Ресурсо- и энергосберегающие технологии в машиностроении. - Одесса, 1994. - С. 49.
71. Тангенциальная податливость технологической оснастки / С. Г. Костогрыз, В. В. Мыслиборский // Оснастка - 94 : тез. докл. междунар. техн. конф. - К., 1994. - С. 87.
72. Технологічні задачі експериментального дослідження процесу статичного та циклового деформування номінально нерухомих з’єднань тангенційним навантаженням / Т. П. Романець, С. Г. Костогриз // Наукові основи сучасних прогресивних технологій : тези доп. наук.-практ. конф. з нагоди презентації ТУП. - Хмельницький, 1994. - С. 102.

1995

73. До питання про моделювання процесу розтягу та обриву ниток в текстильному виробництві / С. Г. Костогриз // Технологічний університет в системі реформування освітньої та наукової діяльності Подільського регіону : тези доп. наук.-практ. конф. - Хмельницький : ТУП, 1995. - Ч. 2. - С. 96.
74. Експериментальне визначення параметрів дисипації інженерних розрахунків / П. Г. Капустенський, С. Г. Костогриз // Технологічний університет в системі реформування освітньої та наукової діяльності Подільського регіону : тези доп. наук.-практ. конф. - Хмельницький : ТУП, 1995. - Ч. 2. - С. 366.
75. К обоснованию вибрацинной технологии распрессовки деталей при ремонте механизмов машин / С. Г. Костогрыз, С. Н. Гаврилюк // Производство и ремонт механизмов машин в условиях конверсии : тез. докл. конф. - К., 1995. - С. 70.
76. Математическая модель вибрационного трения в номинально неподвижном фрикционном контакте в пределах предварительного смещения / С. Г. Костогрыз // Вибрация в технике и технологиях. - 1995. - № 1. - С. 21-26.
77. Метод експериментального исследования резонансных явлений в номинально неподвижном фрикционном контакте / С. Г. Костогрыз, С. Н. Гаврилюк // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах і конверсії виробництва : зб. матеріалів ІІІ наук.-техн. конф., (23-25 трав. 1995 р., м. Хмельницький). - Хмельницький : ТУП, 1995. - С. 215.
78. Особливості вільних коливань в номінально нерухомому фрикційному контакті / С. Г. Костогриз // Технологічний університет в системі реформування освітньої та наукової діяльності Подільського регіону : тези доп. наук.-практ. конф. - Хмельницький : ТУП, 1995. - Ч. 2. - С. 327.
79. Упругие свойства технологической оснастки при циклическом нагружении / С. Г. Костогрыз, С. Н. Гаврилюк // Оснастка - 95 : тез. докл. конф. - К., 1995. - С. 90.

1996

80. Багатоступенева система вищої освіти при підготовці хіміків-технологів / Л. І. Ганзюк, С. Г. Костогриз // Сучасні проблеми підготовки спеціалістів-технологів в умовах переходу до ринку : матеріали наук.-практ. конф. - Хмельницький, 1996. - С. 5-6.
81. Демпфирование колебаний в номинально неподвижных содинениях роторов / С. Г. Костогрыз, С. Н. Гаврылюк, В. В. Мыслиборский // Сб. тр. междунар. конф. "Динамика роторных систем", г. Каменец-Подольский, 21-23 мая 1996 г. -   Хмельницкий, 1996. - С. 110-112.
82. Дослідження вільних коливань у номінально нерухомому фрикційному контакті / С. Г. Костогриз, В. В. Мисліборський // Актуальні проблеми техніки та суспільства : зб. ст. викл. та наук. співроб. Технол. ун-ту Поділля. - Хмельницький, 1996. - Вип. 2. - С. 98-105.
83. Исследование процесса циклического нагружения в номинально неподвижном фрикционном контакте / В. В. Мыслиборский, С. Г. Костогрыз // Проблеми сучасного машинобудування : зб. наук. пр. - Хмельницький : ТУП, 1996. - С. 94-97.
84. Математическое моделирование предварительного смещения в номинально неподвижном фрикционном контакте / С. Г. Костогрыз, Я. Н. Гладкий // Пробл. трибології. - 1996. - № 1. - С. 5-15.
85. О характеристике способности текстильных нитей к остаточным деформациям / Л. И. Ганзюк, А. С. Костогрыз, С. Г. Костогрыз // Фізико-хімічні принципи створення новітніх технологій в текстильній та легкій промисловості : тези доп. наук.-техн. конф. - Хмельницький, 1996. - С. 13-16.
86. Стійкість вібраційного тертя у номінально нерухомому фрикційному контакті на похилій площині / С. Г. Костогриз, С. М. Гаврилюк  // Актуальні проблеми техніки та суспільства : зб. ст. викл. та наук. співроб. Технол. ун-ту Поділля. - Хмельницький, 1996. - Вип. 2. - С. 72-78.

1997

87. Вибрационное трение в номинально неподвижном фрмкционном контакте в пределах полного предварительного смещения / С. Г. Костогрыз // Пробл. трибології. - 1997. - № 1. - С. 9-19.

1998

88. Вибрационные перемещения элементов неподвижных соединений роторных систем / С. Г. Костогрыз, С. Н. Гаврилюк // Динамика роторных систем : сб. тр. II Междунар. конф., Каменец-Подольский, 24-26 июня 1998 г. - Хмельницкий, 1998. - С. 37-38.
89. Вібрації та зношування човників швидкісних швейних машин. Повідомлення 1 / Е. А. Манзюк, П. Г. Капустенський, С. Г. Костогриз // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1998. - № 2. - С. 3-7.
90. Вібрації та зношування човників швидкісних швейних машин. Повідомлення 2 / Е. А. Манзюк, П. Г. Капустенський, С. Г. Костогриз // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Спец. вип. - 1998. - № 4, ч. 2. - С. 37-40.
91. Влияние имплантированных слоев на долговечность контактирующих пар в условиях фреттинг-усталости / В. В. Ковалевский, Е. А. Збитнев, С. Г. Костогрыз // Повышение надежности и долговечности материалов и деталей машин на основе новых методов термической обработки : тез. докл. Всесоюз. науч.-техн. конф. - М., 1998. - С. 106.
92. Застосування гігроскопічних речовин в технології шліхтування целюлозної пряжі / С. Г. Костогриз, Л. І. Ганзюк, І. В. Дехтярук // Вісн. Технол. ун-ту. Поділля. - 1998. - № 4, ч. 1. - С. 114-116.
93. Методика систематизації і прогнозування віднов устаткування на основі статистично-ймовірнісних методів аналізу / П. Г. Капустенський, С. Г. Костогриз, Е. А. Манзюк // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Спец. вип. - 1998. - №  4, ч. 2. - С. 83-85.
94. Теоретичні аспекти використання легкоплавких сплавів для пригнічення фретинг-корозії / С. Г. Костогриз, Ю. І. Шалапко, А. Л. Ганзюк // Вісн. Технол. ун-ту. Поділля. Спец. вип. - 1998. - № 4, ч. 2. - С. 80-82.

1999

95. Поліпентидні адгезивні системи / Л. Ганзюк, І. Дехтярук, С. Костогриз // Львівські хімічні читання - 99 : зб. наук. пр. VII наук. конф., 27-28 трав. 1999 р. - Львів : ЛДУ. - 1999. - С. 160.
96. Фретінгостійке покриття металевої поверхні на основі сплаву Ві-Рв-Sn-Cd / А. Ганзюк, С. Костогриз, Т. Бачинський // Львівські хімічні читання - 99 : зб. наук. пр. VII наук. конф., 27-28 трав. 1999 р. - Львів : ЛДУ. - С. 118.

2000

97. Внутрішнє тертя, недосконалий гістерезис та циклічна втома конструкційних матеріалів / С. Г. Костогриз, В. В. Мисліборський, О. В. Лютий // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Техн. науки. - 2000. - № 6, ч. 3. - С. 83-85.
98. Особливості механіки трибоспряжень ротаційного човникового комплекту / Е. А. Манзюк, С. Г. Костогриз, П. Г. Капустенський // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Техн. науки. - 2000. - № 5, ч. 1. - С. 100-103.
99. Розвиток програмно-аналітичних методів в вищих освітних закладах України / В. Б. Рудницький, С. Г. Костогриз // Інформація, аналіз прогноз - стратегічні важелі ефективного державного управління. - К., 2000. - С. 93-101.

2001

100. Від Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування до Технологічного університету Поділля / С. Г. Костогриз, М. Є. Скиба // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Техн. науки. - 2001. - № 5. - С. 7-11.
101. Особливості процесів гуманізації освіти в технічному університеті / М. Є. Скиба, С. Г.  Костогриз // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 15-17 листоп. 2001 р. - Хмельницький, 2001. - С. 10-12.
102. Тангенційна жорсткість та пластичність номінально нерухомого фрикційного контакту / С. Г. Костогриз, О. В. Романішина, В. В. Мисліборський // Пробл. трибології. - 2001. - № 1. - С. 130-133.
103. Триботехнічні аспекти працездатності номінально-нерухомих з'єднань деталей машин / С. Г. Костогриз, В. В. Мисліборський // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Техн. науки. - 2001. - № 3, ч. 1. - С. 36-39.

2002

104. Трибомеханіка номінально-нерухомих з’єднань / Ю. І. Шалапко, С. Г. Костогриз, В. В. Гончар // Проблеми математичного моделювання сучасних технологій (ПММ-2002) : міжнар. наук.-техн. конф., (Хмельницький, 2-4 жовт. 2002 р.) : тези доп. - Хмельницький : ТУП, 2002. - С. 145.

2003

105. Дослідження динаміки приводного механізму човникового комплекту у перехідних режимах роботи швейної машини / П. Г. Капустенський, С. Г. Костогриз, Е. А. Манзюк // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Техн. науки. - 2003. - № 4, ч. 2. - С. 84-90.
106. Практичні шляхи інтегрування вищої освіти України в європейський освітянський простір на прикладі Технологічного університету Поділля / C. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова // Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф., 15-16 жовт. 2003 p. - Хмельницький : ТУП, 2003. - С. 17-25.

2005

107. Вільні поперечні коливання несучого канату з пружно-податливими опорами на різних рівнях / С. Г. Костогриз, Т. І. Слєпко // Вібрації в техніці та технологіях. - 2005. - № 1. - С. 37-41.
108. Наближений метод визначення кута контакту в пелюстковому підшипнику ковзання при статичному навантажені / С. Костогриз, П. Капустенський, Е. Манзюк // Машинознавство. - 2005. - № 1. - С. 48-50.
109. Про хід експерименту із запровадження КМСОНП в Хмельницькому національному університеті / С. Г. Костогриз, С. Р. Красильников, О. В. Пащенко // Навчально-методичне забезпечення КМСОНП в Хмельницькому національному університеті : матеріали конф. - Рівне, 2005. - С. 175-180.
110. Частичное проскальзывание плоских поверхностей / С. Костогыз, Ю. Шалапко // Технічно-економічне сприяння розвитку підприємництва = Technicno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju przedsiebiorczosci : зб. пр. ІІ польсько-української наук. конф. - Krakow : Politechniki Krakowskiej, 2005. - С. 121-130.
111. Шляхи боротьби з фретингом з позиції хімії твердого тіла / В. Мисліборський, А. Ганзюк, С. Костогриз // Механіка та інформатика : зб. матеріалів III українсько-польської наук. конф. молодих вчен., 28-30 квіт. 2005 р. - Хмельницький : ХНУ, 2005. - С. 150-153.

2006

112. Вплив геометричних параметрів човникового комплекту на взаємодію його елементів при високошвидкісних режимах роботи швейної машини / С. Г. Костогриз, П. Г. Капустенський, Е. А. Манзюк // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2006. - № 1. - С. 7-14.
113. Постійне тертя у номінально-нерухомих фрикційних з'єднаннях та встановлення його режимів / С. Г. Костогриз, Ю. І. Шалапко // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2006. - № 6. - С. 150-154.

2007

114. Зміни елементарного складу при використанні легкоплавкого композиту на основі Bi-Pb-Sn-Cd для протидії фретінг-корозії / С. Костогриз, В. Камбург, А. Ганзюк, В. Мислиборський, В. Нездоровін // Пробл. трибології. - 2007. - № 3. - С. 49-54.
115. Кінематичний синтез кулачкового механізму з переривчастим обертовим рухом вихідної ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2007. - № 3, т. 2. - С. 44-49.
116. Методи математичного орієнтування та динамічного планування в N-мірному просторі чинників еволюції фретинг-процесів / Ю. І. Шалапко, Ю. Б. Михайловський, М. Є. Скиба, С. Г. Костогриз // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2007. - № 5. - С. 52-58.
117. Моніторинг якості виховної роботи у вищому закладі освіти / С. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова, Г. С. Ткачук // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2009. - № 5. - С. 234-237.
118. Система вступних випробувань у формі комп'ютерного тестування / М. Є. Скиба, С. Г. Костогриз, О. П. Терещенко, К. В. Ліствін // Комп'ютерні технології в Хмельницькому національному університеті : інформ. зб. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - С. 66-69.
119. Системна реалізація принципів управління якістю підготовки фахівців та інформаційно-комп'ютерне забезпечення / М. Є. Скиба, С. Г. Костогриз // Комп'ютерні технології в Хмельницькому національному університеті :  інформ. зб. - Хмельниць-кий : ХНУ, 2007. - С. 3-6.

2008

120. Інформатизація навчальної й управлінської діяльності в Хмельницькому національному університеті / С. Костогриз, М. Мазур, О. Мясіщев, С. Ковальчук, О. Айвазян // Наук. записки / Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. Сер. Педагогіка. - Т., 2008. - № 8. - С. 125-134.
121. Кінематичний синтез неповноцівкового кулачкового механізму з переривчастим обертовим рухом вихідної ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2008. - № 5. - С. 85-91.
122. Методика і особливості взначення початкової тангенційної жорсткості номінально нерухомого фрикційного контакту / В. В. Мисліборський, А. Л. Ганзюк, С. Г. Костогриз // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2008. - № 2. - С. 193-196.
123. Розвиток деструктивних явищ у номінально-нерухомому контакті в умовах дії мікрозміщень контактуючих поверхонь / Ю. І. Шалапко, С. Г. Костогриз, В. С. Курской // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2008. - № 6. - С. 228-233.

2009

124. Академічна лекція в системі моніторингу якості навчального процесу / С. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова, Г. С. Ткачук // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2009. -  № 2. - С. 237-242.
125. Динаміка мікропереміщень, мало амплітудний фретинг і структурна цілісність номінально-нерухомих фрекційних з’єднань / С. Г. Костогриз, Ю. І. Шалапко // Основи інноваційно-наукових напрямів діяльності Хмельницького національного університету : зб. наук. пр. - Хмельницький : ХНУ, 2009. - С. 170-187.
126. Моніторинг якості виховної роботи у вищому закладі освіти / С. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова, Г. С. Ткачук // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. Техн. науки. - 2009. - № 5. - С. 234-237.

2010

127. Запас сили тертя та параметр пластичності номінально нерухомого фрикційного контакту / С. Г. Костогриз, В. В. Мисліборський // Пробл. трибології. - 2010. - № 3. - С. 90-94.

НАУКОВІ ПРАЦІ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ

128. Low amplitude mechanical contact of fretting in conditions of preliminavy displaumet / V. V. Kovalevskij, S. G. Kostogrise // Wear - 90 : Int. Tribology Conf. - Nagaya, Japan, 1990.
129. Some physicochemicol and technologicol aspects of low amplitude fretting proucess / V. V. Kovalevskij, S. G. Kostogrise // Tribology International. - Oksford, U.K., 1991. - Vol. 6.
130. The static friction stability in a sctew pair under the vibration load / S. G. Kostogrise, V. V. Kovalevskij // Wear Pergamon Pres. - Niderland, 1992. - Vol. 69.
131. The amplitude-freguency relationships Jov fretting in the area of preliminary displasement / S. G. Kostogrise, V. V. Kovalevskij // Fretting-Fatigne : Int. Conf. - Sheffield., U.K., 1993.
132. Prediction of fretting-fatigne of constructional materials taking in to accont amplitude-freguency characteristic "of contact" / V. V. Kovalevskij, S. G. Kostogrise, E. A.  Zbitnev // Fretting-Fatigne : Int. Conf. - Sheffield, U.K., 1993.
133. Research process of fretting-corrosion in nominal joint by modeling variation pressure/ J. I. Shalapko, S. G. Kostogryz // Tribological problems in exposed friction systems. - Slovac Republic, 2002. - P. 292-296.
134. Formation of local melting zone by laser alloying of surface and wear resistance under fretting conditions / J. Shalapko, S. Kostogryz, V. Gonchar // Archiwum Odlewnictwa. - 2004. - Vol. 4, № 12. - P. 223-233.
135. The vibration and interaction into nominally-fixed joint modeling by a finite element method  / J. Shalapko, S. Kostogryz // Wplyw vibracji na otoczenje. - Janowice, Poland. - 2004. - Vol. 10. - P. 345-353.
136. Modeling for interface mobilization of elements of total hip prosthesis / J. Shalapko, S. Kostogryz, G. Paraska, A. Zagurskyj // Mechanika w medycynie : IX miedz. seminarium naukowe. - Rzeszow-Boguchwala, 2008. - P. 227-236.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ

137. Динамика механизмов и машин : метод. указания к выполнению лаборатораторных работ по теории механизмов и машин / сост.: Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз, Л. В. Матвейчук, В. Н. Педан. -Хмельницкий : ХТИБО, 1977. - 76 с.
138. Лабораторные работы по деталям машин и ПТМ : метод. указания / сост.: С. Г. Костогрыз, И. М. Пастух, И. Н. Береговой, В. Д. Рудышин. - Хмельницкий : ХТИБО, 1977. - 68 с.
139. Структура и кинематика механизмов : метод. указания к выполнению лаборатор. работ по теории механизмов и машин / сост.: Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз, Л. В. Матвейчук, В. Н. Педан. - Хмельницкий : ХТИБО, 1977. - 72  с.
140. Теория механизмов и машин : задания и метод. указания к выполнению курс. работы для студ. общетехн. фак. механ. спец. / сост.: Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз. -Хмельницкий : ХТИБО, 1977. - 78 с.
141. Теория механизмов и машин : альбом рис. к курсу лекций / сост.: Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз. - Хмельницкий, 1978. - 79 с.
142. Проектирование привода с планетарным редуктором : метод.   указания / сост. С. Г. Костогрыз. -Хмельницкий : ХТИБО, 1979. - 55 с.
143. Проектирование зубчатых механизмов : метод.  указания к  выполнению курс. проекта по теории механизмов и машин / сост.: С. Г. Костогрыз, Я. Т. Киницкий. -Хмельницкий : ХТИБО, 1980. -72 с.
144. Теория механизмов и машин : метод. указания к оформлению курс. проектов (работ) / сост.: Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз, Л. В. Матвейчук. -Хмельницкий : ХТИБО, 1981. -98 с.
145. Теория механизмов и машин : метод. указания и контр. работы для студ. общетехн. фак. / сост.:  Я. Т. Киницкий, С. Г. Костогрыз, А. А. Билецкий. - Хмельницкий : ХТИБО, 1982. - 100 с.
146. Комплексный план непрерывной подготовки студентов по основам экологии, охраны природы и рационального природо-пользования на весь период обучения в институте / сост.: С. Г. Костогрыз, Н. В. Матиишин, С. Т. Ушаков, А. А. Синиченко. - Хмельницкий : ХТИБО, 1987. - 52 с.
147. Технологические методы управления фреттинг-процессами / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз. - К. : Знание, 1989. - 18 с.
148. Комплексний план безперервної підготовки студентів з основ екології, охорони природи та раціонального природокористування на весь період навчання в інституті / уклад.: С. Г. Костогриз, М. В. Матіїшин, А. О. Сініченко, О. О. Нікітін, С. Р. Красильников, В. А. Кирилков. - Хмельницький : ХТІ, 1993. - 52 с.
149. Проектування зубчастих механізмів : метод. вказівки та завдання до викон. курс. проекту з теоріі механізмів і машин / уклад.: С. Г. Костогриз, Я. Т. Кіницький, В. П. Олександренко. - Хмельницький : ТУП, 1998. - 58 с.
150. Механізм організації навчального процесу за кредитно-модульною ситемою на різних структурних рівнях (на прикладі Хмельницького державного університету) : метод. рек. / уклад.: С. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова, О. В. Пащенко, І. Л. Андрієнко. - Хмельницький : ХНУ, 2004. - 25 с.
151. Методика розробки основних документів з організації навчального процесу в університеті / В. І. Бегняк, Г. В. Красильникова, О. В. Пащенко, С. Г. Костогриз, І. Л. Андрієнко. - Хмельницький : ХНУ, 2005. - 52 с.
152. Організація навчального процесу за кредитно-модульною системою на різних структурних рівнях в умовах Хмельницького національного університету : метод. рек. / уклад.: С. Г. Костогриз, Г. В. Красильникова, О. В. Пащенко, В. І. Бегняк, І. Л. Андрієнко. - 2-ге вид., випр. і допов. ? Хмельницький : ХНУ, 2005. ? 32 с.

АВТОРСЬКІ СВІДОЦТВА

153. А. с. 590522 СССР, МКИ2 F 16 D 3/76. Втулочная упругая компенсирующая муфта / С. Г. Костогрыз (СССР). - № 2359382/25-27 ; заявл. 05.05.76 ; опубл. 30.01.78, Бюл. № 4.
154. А. с. 610729 СССР, МКИ2 В 65 B 9/10. Устройство для изготовленния, наполнения и запечатывания мешков из рукавного термосклеивающегося материала / А. А. Синиченко, В. И. Скрынник, С. Г. Костогрыз, В. П. Кошель (СССР). - № 2446024/28-13 ; заявл. 21.01.77 ; опубл. 15.06.78, Бюл. № 22.
155. А. с. 654992 СССР, МКИ2 Н 01 R 39/18. Токосъемное устройство / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский (СССР). - № 2436981/24-07 ; заявл. 03.01.77 ; опубл. 30.03.79, Бюл. № 12.
156. А. с. 693081 СССР, МКИ2 F 16 Н 15/40. Фрикционный вариатор / С. Г. Костогрыз (СССР). - № 2604922/25-28 ; заявл. 19.04.78 ; опубл. 25.10.79, Бюл. № 39.
157. А. с. 756528 СССР, МКИ3 Н 01 R 39/18. Токосъемное устройство / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский (СССР). - № 2661247/24-07 ; заявл. 06.09.78 ; опубл. 15.08.80, Бюл. № 30.
158. А. с. 785114 СССР, МКИ3 B 63 H 1/20. Гребной винт со съемными лопатями / А. А. Петров, С. Г. Костогрыз (СССР). - № 2697165/27-11 ; заявл. 01.12.78 ; опубл. 7.12.80, Бюл. № 45.
159. А. с. 954329 СССР, МКИ3 В 63 Н 1/36, В 63 Н 23/04. Судовая гребная установка / М. Д. Генкин, Р. И. Силин, А. А. Петров, А. А. Синиченко, С. Г. Костогрыз, Г. А. Синиченко, В. А. Козак, В. Д. Левенберг (СССР). - № 2895287/27-11 ; заявл. 17.03.80 ; опубл. 30.08.82, Бюл. № 32.
160. А. с. 1070523 СССР, МКИ3 G 05 D 19/00. Регулируемая упругая подвеска вибрационной машины / С. Г. Костогрыз, М. А. Фетисов, Л. В. Присяжный (СССР). - № 3302684/18-24 ; заявл. 08.06.81 ; опубл. 30.01.84, Бюл. № 4.
161. А. с. 1098767 СССР, МКИ3 В 24 В 31/06. Устройство для вибрационной обработки / Р. И. Силин, А. А. Петров, А. А. Спиридонов, Г. М. Баннов, С. Г. Костогрыз, К. Г. Герман, Е. Д. Гущин, Л. П. Грачев (СССР). - № 3440048/25-08 ; заявл. 18.05.82 ; опубл. 23.06.84, Бюл. № 23.
162. А. с. 1246204 СССР, МКИ4 Н 01 R 39/18. Многоканальное токо-съемное устройство / С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Ю. В. Григорьев, Е. М. Семенов (СССР). - № 3768999/ 24-07 ; заявл. 26.07.84 ; опубл. 23.07.86, Бюл. № 27.
163. А. с. 1317533 СССР, МКИ4 Н 01 R 39/18. Токосъемное устройство / П. И. Капустенский, С. Г. Костогрыз, Ю. В. Григорьев, Е. М. Семенов, Л. Г. Корепанов (СССР). - № 3901095/24-07 ; заявл. 24.05.85 ; опубл. 15.06.87, Бюл. № 22.
164. А. с. 1444860 СССР, МКИ4  G 09 B 7/07. Устройство для контроля знаний обучаемых / Н. И. Катричев, С. Г. Костогрыз (СССР). - № 4259598/24-24 ; заявл. 07.05.87 ; опубл. 15.12.88, Бюл. № 46.
165. А. с. 1536264 СССР, МКИ5 G 01 N 3/56. Установка для испытаний материалов на контактную выносливость / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский, В. Г. Каплун, Б. А. Ляшенко, Ю. И. Шалапко, Ю. Е. Пивоваров (СССР). - № 4443383/25-28 ; заявл. 16.05.88 ; опубл. 15.01.90, Бюл. № 2.
166. А. с. 1557004  А2 СССР, МКИ5 В 63 Н 1/36, В 63 Н 23/04. Судовая гребная установка / М. Д. Генкин, Д. М. Ростовцев, Р. Ф. Ганиев, А. А. Петров, А. А. Синиченко,  С. Г. Костогрыз, В. А. Петров, Г. А. Синиченко, Л. В. Ледакова (СССР). - № 3399821/23-11 ; заявл. 19.02.82 ; опубл. 15.04.90, Бюл. № 14.
167. А. с. 1645882 СССР, МКИ5 G 01 N 3/56. Устройство для испытания материалов на износ при пластическом деформировании / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Н. И. Осацкий, Е. А. Збитнев, Г. Г. Полевничий (СССР). - № 4691394/28 ; заявл. 11.05.89 ; опубл. 30.04.91, Бюл. № 16.
168. А. с. 1672307 СССР, МКИ5 G 01 N 19/02. Способ измерения силы трения / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, А. И. Телега, Ю. И. Шалапко (СССР). - № 4699724/28 ; заявл. 18.04.89 ; опубл. 23.08.91, Бюл. № 31.
169. А. с. 1714467, МКИ5 G 01 N 19/02. Устройство для измерения сили трения / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, В. В. Каменюк (СССР). - № 4704052/28 ; заявл. 12.06.89 ; опубл. 23.02.92, Бюл. № 7.
170. А. с. 1718049, МКИ5 G 01 N 19/02. Способ измерения силы трения / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, А. И. Телега, Ю. И. Шалапко (СССР). - № 4729148/28 ; заявл. 14.08.89 ; опубл. 7.03.92, Бюл. № 9. 
171. А. с. 1758506 СССР, МКИ5 G 01 N 3/56. Пара трения для испытанния на фреттинг-усталость при изгибе / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, В. В. Каменюк, С. Е. Срагович (СССР). - № 4860653/28 ; заявл. 18.06.90 ; опубл. 30.08.92, Бюл. № 32.
172. А. с. 1797000 СССР, МКИ5 G 01 N 3/56, G 01 N 19/02.  Устройство для испытания на трение при исследовании фреттинг-усталости / С. Г. Костогрыз, В. В. Ковалевский, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, В. В. Каменюк (СССР). - № 4872585/28 ; заявл. 11.10.90 ; опубл. 23.02.93, Бюл. № 7.
173. А. с. 1810794 СССР, МКИ5 G 01 N 3/56. Способ определения стойкости поверхности к фреттинг-усталости / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев, Л. И. Попов, Т. П. Романец (СССР). - № 4928506/28 ; заявл. 17.04.91 ; опубл. 23.04.93, Бюл. № 15.
174. А. с. 1829205 СССР. Устройство для возбуждения механических колебаний заданной амплитуды / В. В. Ковалевский, С. Г. Костогрыз, П. И. Капустенский, Е. А. Збитнев (СССР). - Заявл. 13.10.92 (Не подлежит опубликованию).

ПАТЕНТИ

175. Пат. 29706 Україна, МПК F 16 H 25/00. Кулачковий механізм переривчастого обертового руху веденої ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. - № u 2007 10330 ; заявл. 17.09.07 ; опубл. 25.01.08, Бюл. № 2.
176. Пат. 36064 Україна, МПК F 16 H 25/00. Неповноцівковий механізм переривчастого обертового руху веденої ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. - № u 2008 06516 ; заявл. 14.05.08 ; опубл. 10.10.08, Бюл. № 19.
177. Пат. 38036 Україна, МПК G 01 M 3/00. Установка для дослідження процесу "напруження-деформація" у механічному контакті / С. Г. Костогриз, В. В. Мисліборський, А. Л. Ганзюк ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. - № u 2008 06157 ; заявл. 12.05.08 ; опубл. 25.12.08, Бюл. № 24.
178. Пат. 40756 А Україна, МПК Пульсаційний гідравлічний вібратор / Р. І. Сілін, С. Г. Костогриз, А. В. Гордєєв, Ю. В. Савицький ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. Опубл. 15.08.01.
179. Пат. 40819 А Україна, МПК D 05 В 57/10. Човниковий пристрій / Е. А. Манзюк, С. Г. Костогриз, П. Г. Капустенський. - № 2000063377 ; зявл. 09.06.00 ; опубл. 15.08.01, Бюл. № 7.
180. Пат. 43002 Україна, МПК F 16 H 25/00. Кулачковий механізм з внутрішнім зачепленням для переривчастого обертового руху веденої ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. - № u 2009 02627 ; заявл. 23.03.09 ; опубл. 27.07.09, Бюл. № 14.
181. Пат. 43618 Україна, МПК F 16 H 25/00. Неповноцівковий механізм з внутрішнім зачепленням для переривчастого обертового руху веденої ланки / С. Г. Костогриз, Я. О. Підгайчук ; заявник і патентовласник Хмельниц. нац. ун-т. - № u 2009 02628 ; заявл. 23.03.09 ; опубл. 25.08.09, Бюл. № 16.
182. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 10770, Україна. Літературний письмовий твір наукового характеру "Высокоефективный класс машин екстремального действия" / О. О. Петров, С. Г. Костогриз, А. М. Василишин. Опубл. 13.08.04.
183. Пат. 2034893 Российская Федерация, МПК C 09 J 197/02, C 08 K 5/20, C 08 L 1/08, C 08 L 3/02, C 08 L 5/00. Клеевая композиция для автоматической наклейки бумажных этикеток на гидрофобные поверхности и способ ее получения / Л. И. Ганзюк, В. В. Ковалевский, С. С. Шумило, С. Г. Костогрыз ; заявитель и патентообладатель Хмельниц. технол. ин-т. - № 4950896/05 ; заявл. 17.04.91; опубл. 10.05.95, Бюл. № 13.

КЕРІВНИЦТВО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЮ РОБОТОЮ

184. Исследование и разработка методов оперативного контроля и прогнозирования технологической точности металлорежущих станков : отчет о НИР : 54 / Хмельниц. технол. ин-т бытового обслуживания ; рук. С. Г. Костогрыз ; исполн.: В. Е. Алехнович [и др.]. - Хмельницкий, 1976. - 174 с. - Библиогр.: с. 167-173. - № ГР 74015000. - Инв. № Б589616.
185. Проектирование и изготовление стенда для динамических испытаний упругих муфт : отчет о НИР : 28-79 / Хмельниц. технол. ин-т бытового обслуживания ; рук. С. Г. Костогрыз ; исполн.: В. А. Игошин [и др.]. - Хмельницкий, 1980. - 83 с. - Биб-лиогр.: с. 83. - № ГР 79070551. - Инв. № Б896531.
186. Исследование износостойкости сталей и алюминия после лазерной обработки : отчет о НИР : 1-86 / Хмельниц. технол. ин-т бытового обслуживания ; рук. С. Г. Костогрыз ; исполн.: А. А. Овчинников [и др.]. - Хмельницкий, 1987. - 44 с. - Библиогр.: с. 39-43. - № ГР 0186.0031528. - Инв. № 02.88.0014103.
187. Трибологические характеристики образцов после лазерной обработки : отчет о НИР : 24-88 / Хмельниц. технол. ин-т бытового обслуживания ; рук. С. Г. Костогрыз ; исполн.: А. А. Овчинников, Г. А. Кошонько, А. В. Паршенко. - Хмельницкий, 1989. - 69 с. - Библиогр.: с. 68-69. - № ГР 0188.0081958. - Инв. № 02.8.90065015.
188. Разработка комплексов на базе ПЭВМ для компьютеризации обучения в системе народного образования : отчет о НИР / Хмельниц. технол. ин-т ; рук. С. Г. Костогрыз ; исполн.: Н. И. Катричев [и др.]. - Хмельницкий, 1990. - 34 с. - Библиогр.: с. 34. - № ГР 0189.0075255. - Инв. № 02.9.10 027475.
189. Експлуатаційна цілісність з'єднань елементів конструкцій при динамічному навантаженні в умовах розвитку фретинг-корозії контактних поверхонь : звіт про НДР (заключ.) : 2Б-2003 / Хмельниц. нац. ун-т ; кер. С. Г. Костогриз ; викон.: Ю. І. Шалапко [та ін.]. - Хмельницький, 2004. - 260 с. - Бібліогр.: с. 249-260. - № ДР 0103U001205. - Інв. № 0502U002288.

НАУКОВЕ КЕРІВНИЦТВО ДИСЕРТАЦІЯМИ

190. Андрийчук А.Ф. Исследование влияния неровностей дороги на формирование сопротивления движению лесовозного авто-поезда : автореф. дис. … канд. техн. наук : спец. 05.06.02 / А.Ф. Андрийчук ; Львов. лесотехн. ин-т. - Львов, 1977. - 22 с.
191. Шалапко Ю.І. Забезпечення фретингостійкості конструкційних матеріалів методом лазерного легування поверхні : авто-реф. дис. … канд. техн. наук : спец. 05.02.04 / Ю. І. Шалапко ; Хмельниц. технол. ін-т. - Хмельницький, 1993. - 23 с.
192. Хіблін О. М. Формування поверхонь шнеків ливарних машин : автореф. дис. … канд. техн. наук : спец. 05.02.02 / О. М. Хіблін ; Технол. ун-т Поділля. - Хмельницький, 1997. - 17 с.
193. Манзюк Е. А. Підвищення працездатності циліндричних кінематичних пар з розривами поверхонь у ротаційних системах : автореф. дис. … канд. техн. наук : 05.02.02 / Е. А. Манзюк ; Технол. ун-т Поділля. - Хмельницький, 2003. - 22 с.
194. Підгайчук Я. О. Розробка та синтез кулачково-цівкових механізмів переривчастого обертового руху вихідної ланки: автореф. дис. … канд. техн. наук : 05.02.02 - машинознавство / Я. О. Підгайчук ; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2009. - 23 с.
195. Шалапко Ю. І. Еволюційні моделі фретинг-процесів у номінально-нерухомому фрикційному контакті : автореф. дис. … д-р техн. наук : 05.02.04 / Ю. І. Шалапко ; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2009. - 38 с.

РЕЦЕНЗУВАННЯ МОНОГРАФІЙ І НАВЧАЛЬНИХ ПОСІБНИКІВ

196. Шевеля В. В. Фреттинг-усталость металлов : монография / В. В. Шевеля, Г. С. Калда. - Хмельницкий : Поділля, 1998. - 299 с.
Рецензенты : С. Г. Костогрыз, А. Н. Гладченко.
197. Приводи технологічного устаткування металообробних виробництв : навч. посіб. Ч. 1 : Механічні та електромеханічні системи приводів / М. П. Мазур, В. Ф. Прокопчук, І. В. Прокопчук, Г. О. Фрімерштейн. - Хмельницький : ТУП, 1999. - 114 c.
Рецензенти : С. Г. Костогриз, І. С. Афтаназів, Ю. М. Кузнєцов.
198. Приводи технологічного устаткування металообробних виробництв : навч. посіб. Кн. 2 : Гідравлічні системи приводів / М. П. Мазур, В. Ф. Прокопчук, І. В. Прокопчук, Г. О. Фрімерштейн. - Хмельницький : ТУП, 2001. - 253 c.
Рецензенти : С. Г. Костогриз, І. С. Афтаназів, Ю. М. Кузнєцов.
199. Кіницький Я. Т. Короткий курс теорії механізмів і машин : підручник / Я. Т. Кіницький. - Хмельницький : Вид-во НАПВУ, 2002. - 351 с.
Рецензенти : С. Г. Костогриз, Є. В. Харченко.
200. Силин Р. И. Новые горизонты науки / Р. И. Силин. - Хмельницкий : ТУП, 2002. - 50 с. 
Рецензенты : М. П. Войнаренко, С. Г. Костогриз.
201. Силин Р. И. Автоматизация загрузки оборудования в машиностроении : учеб. пособие / Р. И. Силин. - Хмельницький : ТУП, 2003. - 225 с.
Рецензенты : А. П. Гавриш, С. Г. Костогриз.
202. Кіницький Я. Т. Короткий курс теорії механізмів і машин : підр. для інж.-техн. спец. вузів / Я. Т. Кіницький. - 2-ге вид., перероб. і скор. - Л. : Афіша, 2004. - 272 с.
Рецензенти : С. Г. Костогриз, Є. В. Марченко.

УЧАСТЬ У РОБОТІ РЕДАКЦІЙНИХ КОЛЕГІЙ ЖУРНАЛІВ І НАУКОВИХ ЗБІРНИКІВ

203. Проблеми трибології : міжнар. наук. журн. - Хмельницький : ХНУ, 1996. -
204. Вісник Хмельницького національного університету. Технічні науки : наук. журн. - Хмельницький : ХНУ, 1997 -
205. Збірник наукових праць студентів : зб. наук. пр. за результатами I Міжнар. студ. польсько-української конф., (5-7 трав. 2003 р., м. Хмельницький) / редкол.: С. Г. Костогриз [та ін.] ; гол. редкол. М. Є. Скиба. - Хмельницький : ТУП, 2003. - 179 с.
206. Механіка та інформатика : матеріали міжнар. україно-польської конф., (13-14 трав. 2004 р., м. Хмельницький) / редкол.: С. Г. Костогриз [та ін.] ; гол. редкол. М. Є. Скиба. - Хмельницький : ХДУ, 2004. - 145 с.
207. Комп'ютерні технології в Хмельницькому національному університеті : інформ. зб. / за ред. С. Г. Костогриза. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - 92 с.
208. Система управління якістю вищої освіти у Хмельницькому національному університеті : зб. нормат. док. з орг. навч. процесу. Ч. 1 / упоряд.: В. І. Бегняк, Г. В. Красильникова ; редкол. М. Є. Скиба, С. Г. Костогриз, І. Л. Андрієнко [та ін.]. - Хмельницький : ХНУ, 2008. - 202 с.
209. Система управління якістю вищої освіти у Хмельницькому національному університеті : зб. нормат. док. з орг. навч. процесу. Ч. 2 / упоряд.: В. І. Бегняк, Г. В. Красильникова ; редкол. М. Є. Скиба, С. Г. Костогриз, І. Л. Андрієнко [та ін.]. - Хмельницький : ХНУ, 2008. - 216 с.

ПУБЛІЦИСТИЧНІ СТАТТІ

210. Наукові праці Сіліна Радомира Івановича / упоряд. А. О. Дишель ; гол. ред. В. С. Яремчук ; авт. вступ. ст. С. Г. Костогриз. - Хмельницький : ТУП, 1998. - 43 с. - (Бібліографія вчених університету).
211. VIVAT Сіліну Радомиру Івановичу! : [до 25-річчя ректорської діяльності] / С. Г. Костогриз // Універ. - 1999. - № 6. - С. 1-2.
212. Від Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування до Технологічного університету Поділля / С. Г. Костогриз, М. Є. Скиба // Ректор Радомир Сілін / уклад. В. О. Ткач. - Хмельницький : ТУП, 2001. - C. 11-21.
213. Радомир Іванович Сілін. (До 70-річчя від дня народження) : біобібліогр. покажч.  /  уклад.: Т. М. Горобець, О. М. Бичко ; авт. вступ. ст. С. Г. Костогриз. - Хмельницький : ТУП, 2001. - 57 с. - (Бібліографія вчених університету).
214. [Бібліотеці - 40 років] / С. Г. Костогриз // Університет. - 2002. - № 6 (21). - С. 2.
215. [Поздоровлення кафедрі вищої математики у  зв’язку з її 35-ти річчям] / С. Г. Костогриз // Золота книга кафедри вищої математики та комп'ютерних застосувань (1967-2002). - Хмельницький : ТУП, 2002. - С. 23.
216. Наукові праці Я. Т. Кіницького : бібліогр. покажч. / уклад. О. М. Бичко ; авт. вступ. ст. С. Г. Костогриз - Хмельницький : ТУП, 2002. - 28 с. - (Бібліографія вчених університет).
217. "Золотой ключик" декана / С. Костогриз // Університет. - 2006. - № 4 (57). - С. 7.
218. "Золотой ключик" декана факультету / С. Г. Костогриз // Віхи поступу : до 40-річчя з дня заснування механічного факультету / заг. ред. С. С. Ковальчук ; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - С. 11-13.
219. Микола Єгорович Скиба. (До 30-річчя наукової та педагогічної діяльності) : біобібліогр. покажч. / упоряд.: Т. М. Горобець, О. М. Бичко, В. М. Петрицька ; авт. вступ. ст. С. Г. Костогриз. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - 39 с. - (Бібліографія вчених університету).

220. Вітаємо з 60-річчям шановного Скибу Миколу Єгоровича! / І. Гавчук, І. Гладуняк, С. Мельник, С. Костогриз // Університет. - 2009. - № 7 (76). - С. 6.

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО С.Г.КОСТОГРИЗА

221. Кіницький Я. Наш загадковий проректор : [перший проректор, д.т.н., проф. С. Г. Костогриз] / Я. Кіницький, В. Ткач // Університет. - 2006. - № 1 (54). - С. 3.

222. Історія університету - в обличчях. Костогриз Сергій Григорович // Університет. - 2007. - № 8 (71). - С. 4.
223. Костогриз Сергій Григорович // Віхи поступу : до 40-річчя з дня заснування механічного факультету / заг. ред. С. С. Ковальчук ; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький : ХНУ, 2007. - С. 122.
224. Блажевич Н. Нагороди переможцям обласного конкурсу науково-дослідних робіт : [серед переможців в номінації "Прикладні НДР" - перший проректор ХНУ, д.т.н., проф. С. Г. Костогриз] / Н. Блажевич // Поділ. вісті. - 2009. - 12 листоп. (№ 160-161). - С. 1.
225. Костогриз Сергій Григорович // Кафедра машинознавства за 40 років розбудови : довідник / уклад. Я. Т. Кіницький. - Хмельницький : ПП  Цюпак А.А., 2009. - С. 13-14.

ЗГАДКИ ПРО С.Г.КОСТОГРИЗА В ДРУКОВАНИХ ВИДАННЯХ

226. Томусяк Н. В гостях у студентів : [про день відкритих дверей ХТІПО] / Н. Томусяк // Корчагінець. - 1971. - 29 квіт.
227. Миколаєнко М. Гості студентів : [зустріч механічного факультету ХТІПО із старшокласниками Чорноострівської СШ] / М. Миколаєнко // Корчагінець. - 1972. - 25 берез.
228. Перші п'ять років. Становлення та розвиток Технологічного університету Поділля (1962-1967 рр.) : зб. док. і матеріалів /  упоряд.: І. Х. Ткачук, Ю. С. Земський. - Хмельницький : ТУП, 2002. - 236 с.
С. 13, 179, 180, 185, 194 : Згадується С.Г. Костогриз.
229. Петрицька В. М. Бібліотеці - 40 років / В. М. Петрицька // Університет. - 2002. - № 6 (21). - С. 4.
230. Університетські вікна : [засідання круглого столу з проблем ТУП] // Університет. - 2002. - № 1. - С. 2.
231. Войнаренко М. П. Важливі віхи історії Технологічного університету Поділля / М. П. Войнаренко, І.Х. Ткачук // Університет. - 2003. - № 4 (32). - С. 3.
232. Гарячі новини : [засідання круглого столу з проблем ТУП] // Університет. - 2003. - № 1 (29). - С. 5.
233. Сварник Я. "День кар’єри" - місток до працевлаштування : [інформаційний захід бібліотеки ТУП] / Я. Сварник // Проскурів. - 2003. - № 39-40. - С. 13.
234. Організаційна структура Хмельницького державного університету // Університет. - 2004. - № 5. - С. 2.
235. Ткачук І. Як ми стали національним / І. Ткачук // Університет. - 2004. - № 8 (42). - С. 2.
236. Білорусцев В. Болонська декларація діє на Хмельниччині / В. Білорусцев // Проскурів. - 2005. - № 19-20. - С. 5.
237. Гуменна Л. Шляхом модернізації вищої освіти : [ засідання прес-клубу у ХНУ] / Л. Гуменна // Університет. - 2005. - № 3 (46). - С. 4.
238. Марценюк В. Його кредо: жити по совісті : [почесний ректор ХНУ Р.І. Сілін] / В. Марценюк // Поділ. кур’єр. - 2005. - № 51. - С. 17.
239. Красильникова Г. В. Новація в ХНУ : [підготовка молодих педагогів університету до викладацької діяльності] / Г. В. Красильникова // Університет. - 2005. - № 3 (46). - С. 6.
240. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2005. - № 1. - С. 3.
241. Роман В. ХНУ - шлях до Європи : [про головний вуз області] / В. Роман // Колесо. - 2005. - № 10. - С. 13.
242. Гуменна Л. Ярмарок вакансій : [присвячений 8 випуску слухачів Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців] / Л. Гуменна // Проскурів. - 2006. - № 35-36. - С. 4.
243. Інституту механіки та інформатики - 40 років. Віхи розвитку та досягнень // Університет. - 2006. - № 4 (57). - С. 5.
244. Кіницький Я. Т. Роки розбудови : [до 40-річчя створення ме-ханічного факультету] / Я. Т. Кіницький // Університет. - 2006. - № 4 (57). - С. 6.
245. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2006. - № 6-7. - С. 6-7.
246. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2006. - № 3. - С. 3.
247. Сидоренко О. Акція триває : [про акцію "Подаруй бібліотеці книгу"] / О. Сидоренко // Університет. - 2006. - № 10 (63). - С. 9.
248. Гостинна Д. Університет навчає і працевлаштовує : [11 випуск слухачів Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців] / Д. Гостинна // Поділ. вісті. -  2007. - № 52. - С. 1.
249. Кадри для служби сервісу. Становлення та розвиток університету (1967-1994 рр.) : зб. док. і матеріалів / упоряд.: І. Х. Ткачук, Ю. С. Земський. -  Хмельницький : ХНУ, 2007. - 612 с.
С. 18, 72, 83, 85, 92, 98, 105, 107, 110, 130, 158, 171, 173, 177, 179, 190, 193, 194, 204, 208, 220, 229, 232, 235, 237, 239, 240, 245, 246, 256-259, 263-266, 269, 274-276, 278, 279, 281, 289, 290, 296, 311, 312 : Згадується С. Г. Костогриз.
250. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2007. - № 2. - С. 11.
251. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2007. - № 6. - С. 3.
252. Пономарева Н. Економічні системи - в полі зору науковців : [про науково-практичну конференцію в ХНУ] / Н. Пономарева // Університет. - 2007. - № 9 (72). - С. 3.
253. Розвиток науки в університеті // Університет. - 2007. - № 2 (65). - С. 20.
254. Ткачук І. Дорогою поступу і дерзань : [історія  ХНУ] / І. Ткачук // Університет. - 2007. - № 8 (71). - С. 6.
255. Войнаренко М. Семінар "Система управління якістю у вищій школі: міжнародний досвід та перспективи впровадження" у ХНУ / М. Войнаренко // Університет. - 2009. - № 4 (73). - С. 7.
256. Завальнюк О. М. Науково-педагогічна та організаторська діяльність ректора Хмельницького національного університету професора М. Є. Скиби / О. М. Завальнюк, О. П. Григоренко // Освіта, наука і культура на Поділлі : зб. наук. пр. - Кам’янець-Подільський : Оіюм, 2009. - Т. 14. - С. 282-296.
С. 289, 290 : Згадується С. Г. Костогриз.
257. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2009. - № 1. - С. 3.
258. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2009. - № 5. - С. 4.
259. Організаційна структура Хмельницького національного університету // Університет. - 2009. - № 7. - С. 4.

ІМЕННИЙ ПОКАЖЧИК ДО БІБЛІОГРАФІЇ ПРАЦЬ

А  
Айвазян О. 120
Алехнович В. О. 184
Андрієнко І. Л. 54, 150, 151, 152, 208, 209
Андрійчук А. Ф. 27, 190
Афтаназів І. С. 197, 198
Б  
Баннов Г. М. 161
Бачинський Т. 96
Береговий І. М. 138
Бичко О. М. 213, 216, 219
Білецький О. О. 145
Білорусцев В. 236
Блажевич Н. 224
Блажієвський П. В. 44
Бегняк В. І. 151, 152, 208, 209
В  
Василишин А. М. 182
Войнаренко М. П. 200, 231, 255
Г  
Гаврилюк С. М. 75, 77, 79, 81, 86, 88
Гавриш А. П. 201
Гавчук І. 220
Гайдар М. А. 19
Ганзюк А. Л. 94, 96, 111, 114, 122, 177
Ганзюк Л. І. 80, 85, 92, 95, 183
Ганієв Р. Ф. 166
Генкін М. Д. 159, 166
Герман К. Г. 161
Гладкий Я. М. 84
Гладуняк І. 220
Гладченко А. Н. 196
Гончар В. В. 104, 134
Гончаренко С. У. 1
Гордєєв А. В. 178
Горобець Т. М. 213, 219
Гостинна Д. 248
Грачов Л. П. 161
Григоренко О. П. 256
Григорьєв Ю. В. 162, 163
Гуменна Л. 237, 242
Гущін Е. Д. 161
Д  
Дехтярук І. В. 92, 95
Дишель А. О. 210
З  
Завальнюк О. М. 256
Загурський А. 136
Збитнев Е. А. 60, 62, 91, 132, 167-174
Земський Ю. С. 228, 249
І  
Ігошин В. А. 185
К  
Калда Г. С. 196
Камбург В. Г. 114
Каменюк В. В. 169, 171, 172
Каплун В. Г. 27, 32, 165
Капустенський П. Г. 40-43, 50, 61, 63, 74, 89, 90, 93, 98, 105, 108, 112, 155, 157, 162, 163, 167-174, 179
Катрічев М. І. 164, 188
Кирилков В. А. 148
Кіницький Я. Т. 4, 45, 137, 139, 140, 141, 143-145, 149, 199, 202, 216, 221, 225, 244
Ковалевський В. В. 49, 52, 53, 55-58, 60-62, 69, 70, 91, 128-132, 147, 165, 167-174, 183
Ковальчук С. С. 2, 120, 218, 223
Ковтун І. П. 11, 13, 16, 18, 19, 22-25, 28-31, 33, 36, 37
Козак В. А. 159
Корепанов Л. Г. 163
Костогриз Г. С. 85
Кошель В. П. 154
Кошонько Г. А. 187
Красильников С. Р. 109, 148
Красильникова Г. В. 3, 106, 117, 124, 126, 150-152, 208, 209, 239
Кузнєцов Ю. М. 197, 198
Курський В. С. 123
Кустова О. Г.

47

Л
Левенберг В. Д. 159
Ледакова Л. В. 166
Ліствін К. В. 118
Лютий О. В. 97
Ляшенко Б. А. 165
М  
Мазур М. П. 120, 197, 198
Манзюк Е. А. 89, 90, 93, 98, 105, 108, 112, 179, 193
Марценюк В. 238
Матвійчук Л. В. 137, 139, 144
Матіїшин М. В. 146, 148
Мельник С. 220
Миколаєнко М. 227
Мисліборський В. В. 64, 66, 71, 81-83, 97, 102, 103, 111, 114, 122, 127, 177
Михайловський Ю. Б. 116
Мясіщев О. А. 120
Н  
Нездоровін В. 114
Ничкало Н. Г. 1
Нікітін О. О. 148
О  
Овчинніков О. О. 186, 187
Олександренко В. П. 149
Осацький Н. І. 58, 167
П  
Параска Г. Б. 136
Паршенко А. В. 187
Пастух І. М. 138
Пащенко О. В. 109, 150-152
Педан В. М. 137, 139
Пертенко В. Л. 1
Петрицька В. М. 219, 229
Петров О. О. 158, 159, 161, 166, 182
Петров В. А 166
Петяк В. І. 50
Півоваров Ю. Є. 165
Підгайчук Я. О. 4, 115, 121, 175, 176, 180, 181, 194
Піскорський Г. А. 41-43
Полевничий Г. Г. 167
Пономарева Н. 252
Попов Л. І. 66, 173
Присяжний Л. В. 160
Прокопчук В. Ф. 197, 198
Прокопчук І. В 197, 198
Р  
Роман В. 241
Романець Т. П. 72, 173
Романішина О. В. 102
Ростовцев Д. М. 166
Рудишин В. Д. 138
Рудницький В. Б. 99
С  
Савицький Ю. В. 178
Сварник Я. 233
Семенов Є. М. 162, 163
Сидоренко О. 247
Сілін Р. І. 2, 159, 161, 178, 200, 201, 210-213, 238
Сініченко А. О. 146, 148, 154, 159, 166
Сініченко Г. А. 159, 166
Скиба М. Є. 3, 100, 101, 116, 118, 119, 205, 206, 208, 209, 212, 219, 220, 256
Скринник В. І. 154
Скрипник В. Н. 47
Слєпко Т. І. 107
Спірідонов А. А. 161
Срагович С. Є. 171
Стоянов І. С. 54
Т  
Телега А. І. 168, 170
Терещенко О. П. 118
Ткач В. О. 212, 221
Ткачук Г. С. 117, 124, 126
Ткачук І. Х. 2, 228, 231, 235, 249, 254
Томусяк Н. 226
У  
Умнов Б. П. 13
Ушаков С. Т. 146
Ф  
Фетісов М. А. 160
Фрімерштейн Г. О. 197, 198
Х  
Харченко Є. В. 199, 202
Хіблін О. М 192
Шалапко Ю. І. 55, 56, 94, 104, 110, 113, 116, 123, 125, 133-136, 165, 168, 170, 189, 191, 195
Шевеля В. В. 196
Шуміло С. С. 183
Яремчук В. С. 210