Наукова бібліотека Хмельницького національного університету


Навігатор Інтернет-ресурсів за профілем університету

Економічна географія

http://igu.org.ua/ Сайт Інституту географії Національної академії наук України. Цікава інформація про інститут, монографії, повнотекстові збірники матеріалів досліджень, науково-теоретичне видання Інституту – "Український географічний журнал"
http://www.ukr-tur.narod.ru/ Веб-ресурс "Світ географії та туризму". Матеріали з землезнавства, фізичної географії материків і океанів, картографія, карти України та світу, географія населення України та світу, економічна географія України та країн світу, рекреаційні комплекси, відомості про географів України та світу, про чудеса світу тощо
http://gturs.com Сайт "Gturs.com" присвячений географії світу. Висвітлюються питання клімату, населення, економіки та географічного положення країн. Містить карти світу, гімни, розповіді про великі географічні відкриття тощо
http://ukr-tur.narod.ru/ Українське Географічне товариство, Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, Географічна Комісія Наукового товариства імені Т.Шевченка представляють електронну версію  всеукраїнського науково-практичного часопису "Історія української географії"
http://geoswit.ucoz.ru/ Сайт "Geoswit". Матеріали з загальної, фізичної, соціально-економічної географії України і світу.
http://geografica.net.ua/ Географічний портал "Географіка". Різноманітна інформація зі сфери географії: наукові установи та їх діяльність, новини географії, праці відомих географів, географічні видання, статті, конференції, інтернет-ресурси, картографічний матеріал, програмне забезпечення  та багато іншого.
http://www.geograf.com.ua/ Проект "Geograf.com.ua". Розділи з суспільної та фізичної географії складаються з шкільного курсу та  блоку академічних суспільно-географічних наук і дисциплін. Розділ "Бібліотека" складається з : наукових статей, географічної періодики, статистичної інформації, карт, словників.
http://www.geograf.com.ua Сайт "Geograf.com.ua" представляє електронні  фахові географічні видання, що містять наукові статті.
http://eduknigi.com Перелік електронних підручників з географії представляє онлайн-бібліотека освітньої та наукової літератури "EduKnigi.com
http://sbiblio.com/ Сайт "Библиотека учебной и научной литературы" містить книги та статті, зокрема, з питань географії.
http://pidruchniki.ws/geografiya/ Сайт "Українські підручники онлайн" представляє  підбірку електронних підручників з предмету географії.
http://dspace.nbuv.gov.ua Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України. Бібліотека передбачає відкритий безкоштовний доступ до колекції  статей з різноманітних наукових збірників та журналів відповідного направлення

Економічна історія. Історія економічних вчень

http://socserv.socsci.mcmaster.ca Найбільша англомовна електронна бібліотека з історії економічної думки.
http://economictheory.narod.ru/ Сайт "Экономическая теория on-line". На сайті представленні статті, книги, відомості про конференції з економічної теорії, зокрема, і з питань економічної історії
http://ehes.org/ Сайт "Європейського історично-економічного товариства", метою якого сприяння розвитку освіти з європейської економічної історії через вивчення європейської економіки та економічної історії, зокрема шляхом порівняння та аналізу економіки європейських країн. Матеріал на англійській мові
http://readbookz.com/ Бібліотека он-лайн Readbookz.com. В розділі "Історія економічних вчень" - електронні книги відповідної тематики.
http://library.if.ua/ Портал "Бібліотека економіста". В рубриці "Історія економічних вчень" - електронні книги відповідної тематики.
http://www.vuzlib.net/ Сайт "Экономико-правовая библиотека" містить електронну версію підручника Лановик Б.Д. "Економічна історія України і світу".
http://referat.inkiev.net Ресурс інформаційно-консультаційної допомоги студентам "Реферат". Здійснює допомогу при написанні контрольних, курсових, дипломних робіт з таких напрямків знань як "Економічна історія", "Історія економічних вчень" та багатьох інших.
http://enbv.narod.ru/text/ Сайт "Библиотека Воеводина". Представлено електронну версію книг з різних галузей знань. Зокрема, з такої галузі, як економічна історія.
http://www.ecsocman.edu.ru Федеральний освітній портал "Экономика. Социология. Менеджмент" містить електронну версію підручників, статтї, дисертації з історії економічних вчень та економічної історії.
http://gallery.economicus.ru/ Портал "Галерея економістів" є зібранням електронних матеріалів з історії економічної думки, в якому представлені відомі економісти, їх портрети, біографії, роботи. Також ресурс містить  сторінки всіх нобелівських лауреатів з економіки
http://www.dissercat.com/ Електронний каталог дисертацій Російської державної бібліотеки. Сервис disserCat — це найповний каталог дисертацій, більше 350 тис. повних текстів, захищених в Росії та СРСР з 1945 року до нашого часу. Правила користування сервісом надаються в рубриці "Правила работы".

Етика. Естетика

http://www.info-library.com.ua/ Електронна бібліотека  Info-Library. Повнотекстова версія підручника Петрушенко В.Л. "Етика та естетика"
http://mirznanii.com/etika Сайт "Мир знаний" пропонує різноманітну повнотекстову літературу з питань етики
http://estetica.etica.in.ua/ Веб ресурс "Естетика у сучасному світі" висвітлює найбільш важливі для естетики теми і проблеми, як наукового, мистецького так і суспільного характеру.
http://filosof.historic.ru/ "Цифровая библиотека по философии". Підбірка робіт видатних авторів з питань етики та естетики.
http://ethicscenter.ru/index.html Освітній ресурсний центр "Этика". Основні розділи: "Энциклопедия" (містить статті з ключових етичних понять і проблем, кожна стаття супроводжується бібліографією і посиланнями на інтернет-ресурси), "Библиотека", "Учебные ресурсы" (філософські, етичні тексти, навчальні посібники, програми та матеріали), "Интернет-ресурсы", "Этические организации" (інформація про їх діяльність в світі, цілі, напрямки досліджень, проведення конференцій, семінарів і т.ін.)
http://studentam.net.ua/ Онлайн-бібліотека підручників різних напрямків, в т.ч. - з етики та естетики.
http://readbookz.com/ Бібліотека онлайн. В розділі "Релігія та культура" - конспекти лекцій "Етика", "Ділова етика"
http://akadem1.at.ua/ Електронний курс лекцій "Етика ділового спілкування"
http://sbiblio.com/biblio/ Російський гуманітарний інтернет-університет. В розділі "Библиотека учебной и научной литературы" - підручники, статті та інші  з етики та естетики
http://www.gumer.info/ "Библиотека Гумер". Широкий спектр інформації з проблем етики та естетики - в рубриках "Культурологія" та "Філософія"

Інженерні та інформаційні технології

http://cyb.univ.kiev.ua/library.html "Навчальна електронна бібліотека" факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Бібліотека складається з наступних розділів: підручники, монографії, методичні вказівки, матеріали навчальних курсів викладачів і наукових співробітників факультету кібернетики та корисні посилання на ресурси в Інтернет
http://dspace.nbuv.gov.ua/ Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України. Бібліотека передбачає відкритий безкоштовний доступ до колекції  статей з різноманітних наукових збірників та журналів відповідного направлення
http://www.icmp.lviv.ua/journal/ Онлайнова версія журналу Condensed Matter Physics, який випускає Інститут фізики конденсованих систем НАН України
http://www.webmascon.com/ WEBMASCON - журнал для веб-майстрів. На сайті розміщені в тому числі статті для веб-програмістів, веб-дизайнерів, веб-менеджерів.
http://journal.mrsu.ru/ Електронне періодичне видання для студентів та аспірантів "Огарев-online". У статтях розділу "Технические науки" висвітлено результати дослідження перспективних властивостей напівпровідникових матеріалів і приладів для їх вимірювання, сучасних систем управління технологічними процесами, питання розробки сучасного програмного забезпечення.
http://nehudlit.ru/ Електронна бібліотека "Нехудожественная библиотека". Розділи: математика, фізика, хімія, техніка. Монографії, книги, статті
http://zipsites.ru/ Портал ZipSites.ru - безкоштовна електрона інтернет-бібліотека. В рубриках "Информационные технологии. Математика и естесственные науки" -  електронні книги відповідної тематики.
http://www.flibrary.bmstu.ru/ Сайт належить бібліотеці МДТУ ім. М.Е. Баумана. Посилання "Интернет-ресурсы/Ресурсы университета" надають доступ до віртуальної бібліотеки, посилання "Каталоги" містить повнотекстові навчальні документи, автореферати дисертацій, тощо.
http://www.sprut.ru Сайт компанії "СПРУТ-ТЕХНОЛОГІЯ", яка є визнаним лідером в галузі розробки та впровадження CAD/CAE/CAM. Міститься багато цікавої інформації про застосування Спрут-технології, яка базується на метаінструментальних середовищах.
http://www.citforum.ru/ Сайт повністю присвячений питанням інформаційних технологій.
http://www.technolaser.ru/ Сайт належить ЗАТ "ТехноЛазер" і містить інформацію про лазери, лазерні верстати та лазерні технології виробництва ЗАТ "ТехноЛазер".
http://www.mstu.edu.ru Сайт належить Мурманському державному технічному університету .Серед матеріалів сайту на допомогу навчальному процесу розміщені повнотекстові методичні та навчальні посібники, наукові статті вчених вузу. Роботи присвячені проектуванню інформаційних систем, теорії баз даних та ін.
http://smazka.ru Все про змазку. Зокрема, сайт містить статті, присвячені проблемам зносу та змащування матеріалів.
http://www.finics.ru Сайт буде корисним для студентів, які вивчають дисципліну "Проблеми трибології автомобіля" і висвітлює найпередовіші досягнення автохімії в галузі догляду за автомобілем, вивчення процесів зносу і аналізу можливостей сучасних препаратів для оптимізації роботи автомобиля та збільшення його безремонтного пробігу.Сайт належить компанії ICS.
http://www.cad.ru Сайт повністю присвячений САПР. На сайті міститься інформація про компанії і програми, які представлені на ринку САПР, а також статті, огляди та корисні посилання на сайти про САПР і не тільки… Сайт належить Русской Промышленной Компании.
http://www.diagnost.ru На сайті надана інформація про портативні діагностичні прилади для неруйнуючого контролю і вимірів, які дозволяють діагностувати різні види устаткування, механізми та живі організми. Також надана інформація про кращі фірми , які виробляють цю продукцію.Сайт належить ЗАО "МП ДИАГНОСТ".
http://cad.dp.ua/ Сайт висвітлює: CAD/CAM/CAE/GIS, AutoCAD; програмування на AutoLisp, ARX і VBE.
http://www.electroabrasives.com Сайт належить американській компанії Electro Abrasives Corp., яка займається виробництвом електроабразивної продукції за найпередовішими технологіями. Компанія надає перелік своїх продуктів, опис технічних характеристик та галузі їх застосування. Сайт буде цікавим для викладачів та студентів, які займаються вивченням питань зносостійкості та надійності машин. Матеріал на англійській мові. 
http://posibnyky.vntu.edu.ua/ На сайті Вінницького національного технічного університету розміщено "Електронні посібники ВНТУ". Серед повнотекстових ресурсів — різноманітні навчальні матеріали з даної спеціальності
http://st-books.ru/ Ресурс St-books.ru. Каталог кращої навчальної літератури. Багато матеріалів для абітурієнтів, студентів, аспірантів і педагогів. За допомогою поля "Пошук" відкривається підбірка документів за темою "Информационные технологии".
http://www.dissercat.com/ Електронний каталог дисертацій Російської державної бібліотеки. Сервис disserCat — це найповний каталог дисертацій, більше 350 тис. повних текстів, захищених в Росії та СРСР з 1945 року до нашого часу. Правила користування сервісом надаються в рубриці "Правила работы".

Історія науки і техніки

http://www.santi.com.ua/ Сайт "Профессиональный журнал о химчистке, прачечной, клининге". Електронна версія журналу "Индустрия чистоты" пропонує статті з історії пилососу, швейної машинки, швейної ігли тощо
http://www.chota.plast.org.ua/ Про перших українських пілотів, літальні апарати початку 20 ст. можна дізнатися на сайті  "Чота крилатих в Україні", в рубриці "Історія".
http://n-t.ru/tp/it/ Сайт Електронної бібліотеки Міжнародної громадської організації "Наука і техніка" містить науково-популярні статті, публікації про Нобелівських лауреатів  в галузі технічних наук
http://4textile.ru/iz-istorii/ "Информационный портал текстильной промышленности". Рубрика "Из истории" висвітлює матеріали з історії ткацького верстату, історії розвитку трикотажного виробництва, розвитку техніки бавовнопрядильного виробництва, відомості про сучасне обладняння тощо.
http://dptf.drezna.ru/ Сайт Дрезненской прядильно-ткацкой фабрики. У розділі представлені цікаві роботи, що стосуються історії, розвитку, становлення текстильної та легкої промисловості як в Росії, так і в світі.
http://www.nkj.ru/ На cайті журналу "Наука и жизнь" -  "Наглядная история швейной машины"
http://amnesia.pavelbers.com/ Сторінка "Ода швейной машинке Зингера" на сайті "Amnesia".
http://www.sci.aha.ru/ На сайті "Practical science" - хронологія ключових технічних винаходів
http://www.culibin.net/ Один з розділів електронного журналу для винахідників "Кулібін.net" присвячено історії техніки
http://www.airwar.ru/history/  Електронний варіант "Великої авіаційної енциклопедії", яка містить 6750 статей з описом 8104 літальних апаратів із 62 країн світу
http://window.edu.ru/window Інформаційна система "Единое окно доступа к образовательным ресурсам". Розділ "Библиотека" містить більше 17000 навчально-методичних матеріалів. Поле "Поиск" дає можливість знайти електронні копії підручників з історії техніки.
http://www.tehn.oglib.ru/ Електронна бібліотека "Нафта-газ" дає можливість скачати електронні варіанти книг: Зворикін  В.К. "Історія техніки", Шухардін С.В. "Техника в її історичному розвитку", Артоболєвський О.О. "Нариси з історії техніки в Росії", Султанов С.А. "Нафта - чудо природи"
http://www.avtocedia.ru/ В електронній енциклопедії "Все про авто" представлена історія провідних автомобільних підприємств, в т.ч. інформація про основні моделі та їх конструкторів
http://kosmonavtiks.ru/ На cайті "Cosmonavtyka.ru" розміщено  електронна книга "Космонавтика сегодня и завтра", в якій висвітлюється огляд досягнень космонавтики, прогноз її розвитку
http://lib.ru/MEMUARY/ Електронна книга Малиновского Б.Н. "История вычислительной техники в лицах"
http://www.dissercat.com/ Електронний каталог дисертацій Російської державної бібліотеки. Сервис disserCat — це найповний каталог дисертацій, більше 350 тис. повних текстів, захищених в Росії та СРСР з 1945 року до нашого часу. Правила користування сервісом надаються в рубриці "Правила работы".

Історія України

http://readbookz.com/ Бібліотека он-лайн Readbookz.com.  В розділі "Історія" - електронні книги відповідної тематики.     
http://history.franko.lviv.ua/ Проект "Історія України", здійснений при підтримці Бюро Освітніх і Культурних програм США (BECA) і адміністрований Радою Міжнародних досліджень і обмінів IREX. Книги в електронному вигляді: Наталія Яковенко "З найдавніших часів до кінця XVIII ст." та Ярослав Грицак "Формування модерної української нації XIX-XXст".
http://uahistory.kiev.ua/ Сайт "Історія України" пропонує повнотекстові версії книг: Орест Субтельний  "Історія України" (видання 1991 року), Ілько Борщак, Рене Мартель "Іван Мазепа" (видання 1931 року), Михайло Грушевський  "Ілюстрована Історія України" (репринт видання 1913 року) та інші.
http://aratta.vinnitsa.com/ Веб-ресурс "ARATTA" пропонує електронну версію Енциклопедії "Трипільська цивілізація " - академічне видання про державу Аратта.
http://www.aratta-ukraine.com/ Національний портал "АРАТТА" розповідає про те, що залишається в анналах історії і пам’яті поколінь. Посилання Книги і Публікації відкривають повнотекстові версії книг та статей відповідної тематики, посилання Святині містить матеріали про духовність, вірування, традиції, свята, символіку наших предків з язичницьких часів.
http://www.haidamaka.org.ua Незалежний інформаційно-освітній ресурс студентів Києво-Могилянської академії. В розділі "Історія України" найбільш цікавими є теми  "Походження слов'ян",  "Козацька доба", "Історія  українських етнічних земель".
http://litopys.org.ua/index.html Електронна бібліотека давньої української літератури "Ізборник". Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації українського літопису, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори, Слово о полку Iгоревiм тощо.
http://www.cossackdom.com На сайті "Козацтво 15-21 ст." створенаелектронна джерельнабаза дослідження історії українського та російського козацтва ХV-ХХІ ст., персоналій, творчої спадщини видатних дослідників-козакознавців. Розділи містять унікальну подбірку матеріалів: статті, документи, огляди, монографії, рецензії, персоналії, енциклопедичні видання з історії козацтва.
http://www.history.univ.kiev.ua Ресурс Історичного факультету КДУ ім. Т. Шевченка надає матеріали для навчального процесу, курси, лекції, наукові публікації викладачів та студентів факультету.
http://www.ukrhistory.narod.ru Сайт "Українська історична бібліотека" (UKRAINIAN HISTORICAL LIBRARY) намагається спростувати міфи, існуючі в українській історії та пропонує: повнотекстові версії історичних документів, наукових статей, монографій з фонду бібліотеки.
http://litopys.org.ua Електронна  версія книги   Серафіма Юшкова   "Нариси з історії виникнення і початкового феодалізму в Київській Русі."

Комп'ютерні системи

http://dspace.nbuv.gov.ua Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України. Бібліотека передбачає відкритий безкоштовний доступ до колекції  статей з різноманітних наукових збірників та журналів відповідного направлення
http://unicyb.kiev.ua/Library/ Навчальні матеріали та наукові статті зі спеціальностей "Прикладна математика" та "Комп'ютерні науки"
http://posibnyky.vntu.edu.ua/ На сайті Вінницького національного технічного університету розміщено "Електронні посібники ВНТУ". Серед повнотекстових ресурсів — різноманітні навчальні матеріали з даної спеціальності
http://www.intuit.ru Сайт "Інтернет університету інформаційних технологій" - навчальний заклад, в якому Ви можете придбати безкоштовну освіту по мережі. Крім повнотекстових лекцій є можливість замовити підручники та CD з курсами, серед яких: архітектура ЕОМ, системи програмування, технології баз даних, основи мікропроцесорної техніки та ін.
http://www.keldysh.ru/e-biblio/ Історія розвитку ЕОМ, характеристика поколінь та будова сучасного комп'ютера.
http://elibrary.karelia.ru Електронна бібліотека Республіки Карелія. Повні тексти книг з різних галузей знань, зокрема, з інформатики і обчислювальної техніки, радіоелектроніки, математики, фізики тощо.
http://www.elcp.ru "Видавничій дім Електроніка" пропонує електронні версії журналів для професіоналів в галузі електроніки: Электронные компоненты, Живая электроника России, Приборы Системы, Ремонт электронной техники.
http://www.compitech.ru Електронна версія журналу "Компоненты и технологии". Архив містить випуски 2000-2002 р.р.
http://www.itsecurity.ru Сайт навчального центру "Информзащита". В рубриці "Публікації" статті відповідної тематики, які будуть корисні при вивченні дисципліни Основи захисту інформації.
http://dfe3300.karelia.ru/ Електронна версія навчального посібника "Мікропроцесори".
http://www.citforum.ru/ Центр інформаційних технологій. Повнотекстові публікації, навчальні посібники, огляди, статті з мережевих технологій, операційних систем, програмування, інформаційної безпеки, баз даних, Інтернет-технологій тощо.
http://www.ocrai.narod.ru/ Сторінка присвячена практичній реалізації алгоритмів розпізнавання образів, мови, штучному інтелекту, абстрактним принципам розв'язання задач будь якого типу, які вирішуються просто людиною і не вирішуються просто в математиці і на комп'ютері, принципам побудови алгоритмів.
http://www.edu.ru Федеральний портал "Российское образование". Рубрика "Предметные области профессионального образования/Образование в области техники и технологий" надає доступ до повних текстів з слідуючих дисциплін: електроніка, радіотехніка, автоматика і телемеханіка, обчислювальна техніка, нарисна геометрія, інженерна графіка тощо.
http://st-books.ru/ Ресурс St-books.ru. Каталог кращої навчальної літератури. Багато матеріалів для абітурієнтів, студентів, аспірантів і педагогів. За допомогою поля "Пошук" відкривається підбірка документів за темою "Компьютерные системы".
http://nehudlit.ru/ Електронна бібліотека "Нехудожественная библиотека". Розділи: математика, фізика, хімія, техніка. Монографії, книги, статті
http://www.dissercat.com/ Електронний каталог дисертацій Російської державної бібліотеки. Сервис disserCat — це найповний каталог дисертацій, більше 350 тис. повних текстів, захищених в Росії та СРСР з 1945 року до нашого часу. Правила користування сервісом надаються в рубриці "Правила работы".

Останні зміни 24.04.2017 Наші координати: м.Хмельницький
вул. Кам'янецька 110/1
тел.: 77-30-38;
e-mail