Виставка-презентація
"До вершин економічних знань — з працями вчених нашого університету"

Войнаренко М.П., Пухальська Г.В. Податковий облік і аудит

   Войнаренко М.П., Пухальська Г.В. Податковий облік і аудит: Навчальний посібник. - Хмельницький: ХНУ, 2006. - 338 с ISBN 966-330-030-2

   Розглядаються теоретико-методологічні та організаційні аспекти побудови податкового обліку на підприємстві, а також викладена техніка і методіка проведення податкового аудиту. Розкриті питання виникнення сутності та організації податкового обліку і аудиту в Україні. Для закріплення навичок у розрахунку бази оподаткування різних видів податків запропоновані тестові та ситуаційні завдання.
   Видання буде корисне для спеціалістів з податкового обліку і аудиту, викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів економічних спеціальностей ВЗН, а також практикуючих бухгалтерів.


Войнаренко М. П.
Войнаренко Михайло Петрович

   Заслужений діяч науки і техніки, академік АЕНУ, МАІ, УАЕК, д.е.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ, завідувач кафедри обліку та аудиту. Працює в університеті з 1975 року.
   Автор понад 260 наукових праць, в тому числі 7 наукових монографій та доповідей, 3 підручників та навчальних посібників.
   Керівник наукової школи "Проблеми реформування економіки на рівні регіону".
   Відповідальний редактор "Вісника Хмельницького національного університету"( серія "Економічні науки"), член редакційної колегії журналу "Економіст" (м.Київ), голова спецради з захисту кандидатських дисертацій ХНУ, віце-президент Асоціації "Поділля-Перший".
   Хобі - поезія.
  
Войнаренко М. П.
Пухальська Галина Василівна

   Старший викладач кафедри обліку і аудиту ХНУ.
   Закінчила з відзнакою Хмельницький інститут побутового обслуговування в 1979р., магістратуру Технологічного університету Поділля в 2000р.
   Працює на кафедрі обліку і аудиту ХНУ з 2001 року.
   Автор понад 50 наукових та методичних праць, у тому числі співавтор наукової монографії за ред. проф. Войнаренка М.П. "Системи обліку в Україні: трансформація до міжнародної практики" (2002), співавтор двох навчальних посібників "Виявлення правопорушень у сфері оподаткування"(1999) та "Податковий облік і аудит" (2006). Займається проблемами аудиту, контролю та податкового обліку і аудиту в Україні.


Пухальська Г.В., Пухальський В.В. Аудит за міжнародними стандартами
 
   Пухальська Г.В., Пухальський В.В.
   Аудит за міжнародними стандартами: Конспект лекцій. - Хмельницький: ХНУ, 2007. - 124 с.

   У конспекті лекцій стисло описано основні теоретичні відомості головних тем навчального курсу.
   Видання призначене для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Нижник В.М., Ніколайчук М.В., Скиба Г.В. Економічна безпека України в системі розвитку євроатлантичних процесів
   
   Нижник В.М., Ніколайчук М.В., Скиба Г.В.
   Економічна безпека України в системі розвитку євроатлантичних процесів: Курс лекцій / В.М. Нижник, М.В. Ніколайчук, Г.В. Скиба. - Хмельницький: ХНУ, 2007. - 112 с

   Стисло описані основні переваги та закономірності формування еко¬номічної безпеки України та вплив на них євроатлантичних процесів.
    Видання призначене для магістрів ВНЗ спеціальностей "Міжнародні відносини" та "Міжнародні економічні відносини".
Нижник В.М. Економічна дипломатія та економічна безпека України
   
   Нижник В.М.
   Економічна дипломатія та економічна безпека України: Навчальний посібник / В.М. Нижник. - Хмельницький: ХНУ, 2007.-299с.

   Розглянуті теоретичні основи розвитку економічної дипломатії, її новаційний характер і завдання на сучасному етапі міжнародних відносин; формування економічних інтересів і їх захист у дотриманні економічної безпеки, виходячи з геополітичних, глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.
    Видання рекомендоване для магістрів і спеціалістів з міжнародних економічних відносин.
Україна на шляху до європейської інтеграції
   
   Україна на шляху до європейської інтеграції: економічна без- пека, переваги вибору: Монографія / За заг. ред. В.М. Нижника. -Хмельницький: ХНУ, 2008. - 307 с.

   У монографії поданий розгорнутий аналіз складових елементів забезпечення економічної безпеки України в контексті сучасних світових інтеграційних процесів.
   Для спеціалістів, магістрів з міжнародних відносин та науковців, яких цікавлять питання вибору напрямів співробітництва України з країнами Європейського Союзу.
   Колективна монографія кафедри міжнародних економічних відносин ХНУ
Нижник В.М.
Нижник Віктор Михайлович

   Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, проректор з фінансово-економічної діяльності Хмельницького національного університету.
   Автор більше ста наукових праць з економічних проблем, в тому числі 4 монографій, 4 навчальних посібників. 35 наукових публікацій вміщено у фахових виданнях ВАК України. Видано більше десяти методичних розробок.
   Учасник розробки і виконання госпдоговірних робіт з підприємствами Хмельницької області.

Стадник В.В., Рудніченко Є.М., Томаля Т.С., Непогодіна Н.І.       Інноваційно-інвестиційні стратегії в управлінні ринковою вартістю підприємства

   Стадник В.В., Рудніченко Є.М., Томаля Т.С., Непогодіна Н.І.
Інноваційно-інвестиційні стратегії в управлінні ринковою вар-тістю підприємства: Монографія / В.В. Стадник, Є.М. Рудніченко, Т.С. Томаля, Н.І. Непогодіна. - Хмельницький: ХНУ, 2008. - 302 с

   Узагальнено результати досліджень стосовно можливості використання концепції Value Based Management у практиці управління вітчизняними підприємствами для реалізації завдань їх розвитку. Дані методичні підходи до управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємств в контексті означених завдань.
    Для науковців, аспірантів і студентів економічних спеціальностей ВНЗ, слухачів вищих шкіл бізнесу, практикуючих менеджерів.
Стадник В.В. Менеджмент
  
 Стадник В.В.
Менеджмент: підручник/ В.В.Стадник, М.А.Йохна.- 2-ге вид., вип., допов.- К.: Академвидав, 2007.- 472с.- (Альма Матер).- ISBN 978-966-8226-41-0

   Підручник є другим виданням, у якому на основі практичної апробації поглиблено і розширено окремі теми, уточнено деякі положення. У ньому узагальнено і систематизовано теоретичні напрацювання і практичний досвід сучасного менеджменту; розкрито сутність, механізми та особливості ефективної системи управління організаціями, технології менеджменту, здійснення управлінських функцій, а також методи обґрунтування управлінських рішень. Засвоєнню проблематики, наближенню знань до практичних потреб сприятимуть запропоновані в підручнику дослідження конкретних управлінських ситуацій, робота із завданнями практикуму, тестами. Для студентів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться прогресивними методами вирішення управлінських і господарських завдань.
   Рецензенти: доктор економічних наук, професор С. І. Шкарабан, доктор економічних наук, професор В. І. Осипов, доктор економічних наук, професор В. І. Пила
Сучасні концепції менеджменту
  

   Сучасні концепції менеджменту: Навч. посібник / За. ред. д-ра екон. наук, проф.. Л.І. Федулової. - К.: Центр учбової літератури, 2007. - 536 с

   Розглянуто сутність і характерні особливості менеджменту в умовах формування постіндустріального суспільства і становлення економіки знань та виявлено причини і фактори, що створюють можливість його формування в Україні. Обґрунтовано методологічні засади сучасних концепцій менеджменту та розкрито механізми їх впровадження в практику провідних світових компаній. Значну увагу приділено інноваційній теорії розвитку, концепції менеджменту знань, ресурсній теорії та теорії TQM, концепції маркетинг менеджменту, системі збалансованих показників, реінжинірингу. Виходячи із наявного науково-технічного та організаційного потенціалу, запропоновано механізми впровадження новітніх концепцій управління фінансами, системи ризик менеджменту та інституційних засад корпоративного менеджменту в практику вітчизняних підприємств.
   Для студентів, магістрантів, аспірантів, спеціалістів організацій та державних службовців, науковців, освітян, що вивчають сучасні проблеми менеджменту та інноваційного розвитку економіки.
   Авторський колектив кафедри менеджменту інституту економіки та управління ХНУ: Федулова Л.І., Гавловська Н.І., Декалюк О.В., Новикова О.С., Новиков А.О., Рясних Є.Г., Рудниченко Є., Сокирник І.В., Стадник В.В., Томаля Т.С., Черномазюк А.Г.
Концепції інституціональної економічної теорії в управлінні розвитком соціально-економічних систем


   

   Концепції інституціональної економічної теорії в управлінні розвитком соціально-економічних систем: Монографія / За ред. М.А. Йохни. -Хмельницький: ХНУ, 2007.-313 с.

    У монографії показано можливості застосування теоретико-методологічного апарату інституціоналізму для вирішення деяких проблем управління соціально-економічними системами на макро- і мікрорівні стосовно реформування економіки України в перехідний період.
   Може бути цікавою для науковців, аспірантів, студентів економічних спеціальностей, представників органів державного управління та місцевого самоврядування.

   Авторський колектив: Йохна М.А., Стадник В.В., Іжевський П.Г., Замазій О.В., Карпенко В.Л.
Стадник В.В.
Стадник Валентина Василівна

    Кандидат хімічних наук, професор ХНУ. Працює на кафедрі менеджменту з дня її створення. Наукові інтереси: проблеми розвитку малого бізнесу, економіка та управління інноваціями.
    Хобі - наукові дослідження.




Йохна М.А.
Йохна Микола Антонович

   Проректор з міжнародних зв'язків ХНУ, завідувач кафедри менеджменту, доцент, к.т.н. Працює на кафедрі менеджменту з дня її створення. Наукові інтереси: інституційна економіка, економіка та управління інноваціями.
  Хобі - наукові дослідження.




Косянчук Т.Ф., Лук'янова В.В., Майорова Н.І., Швид В.В.
	Економічна діагностика: Навчальний посібник
 
   Косянчук Т.Ф., Лук'янова В.В., Майорова Н.І., Швид В.В.
   Економічна діагностика: Навчальний посібник/За заг. ред. Т.Ф. Косянчук - Львів: Новий Світ - 2000, 2007. - 452 с

   В навчальному посібнику розглядається сутність, завдання та методи діагностики економічного стану суб'єктів господарювання в ринковому середовищі. Докладно розглядаються методики діагностики конкурентоспроможності, управлінської діяльності, фінансово-економічного стану підприємства, комп'ютерна діагностика. Наведені конкретні приклади, розглядаються практичні ситуації в діяльності підприємств, використовується зарубіжний досвід діагностичних досліджень.
    Навчальний посібник містить перелік питань для перевірки знань та самопідготовки, тематику рефератів з кожної теми, а також розрахунково-ситуаційні завдання для проведення діагностики окремих економічних процесів та економічного стану підприємства.
    Навчальний посібник призначений для студентів економічних спеціальностей, слухачів шкіл бізнесу, викладачів та інших читачів, яких цікавлять проблеми економічної діагностики сучасних підприємств в ринкових умовах господарювання.
Лук'янова В.В.
Косянчук Тетяна Францівна

   К.е.н., доцент кафедри економіки підприємства та підприємництва, завідувач кафедри післядипломної економічної освіти з 2006 року.
   Стаж роботи в Хмельницькому національному університеті понад 35 років.
   Автор більше 100 наукових праць, в тому числі навчального посібника "Економічна діагностика" з грифом Міністерства освіти і науки України.
   Коло наукових інтересів: прогнозування та макроекономічне планування, економічна діагностика.
Лук'янова В.В.
Майорова Наталія Іванівна

    Старший викладач кафедри маркетингу Хмельницького національного університету. Працює на кафедрі з дня її створення. Автор наукових публікацій, навчального посібника, методичних розробок, конспектів лекцій.
    Коло наукових інтересів: маркетингові дослідження ринку послуг, маркетинговий аналіз.
Лук'янова В.В.
Швид Валентина Василівна

   Старший викладач кафедри економіки підприємства та підприємництва ХНУ.
   Закінчила Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговуванняв 1987 році.
   Працює в університеті з 1987 року, на кафедрі економіки підприємства та підприємництва - з 1990 року.
   Автор наукових публікацій, методичних розробок, співавтор навчального посібника "Економічна діагностика".
   Коло наукових інтересів: прогнозування та макроекономічне планування, економічна діагностика, трансформаційна економіка.

Лук'янова В.В. Економічний ризик
   
   Лук'янова В.В.
Економічний ризик: навч. посібник/ В.В.Лук'янова, Т.В.Головач.- К.: Академвидав, 2007.- 464с.- ISBN 966-8226-37-2

    Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів (Лист №14/18.2—1176 від 26.05.2005 р.)
    У посібнику системно розглянуто сутність ризикології як науки, особливості і різні види економічних ризиків, проаналізовано їх вплив на розвиток підприємств, фірм, компаній та економіки загалом, узагальнено світовий і вітчизняний досвід оцінювання і оптимізації ризиків. Засвоєнню теоретичного матеріалу сприятимуть вміщені у посібнику тести, індивідуальні завдання, розрахункові роботи. Для студентів вищих навчальних закладів, які опановують економічні спеціальності.
    Рецензенти: доктор економічних наук, професор М. П. Войнаренко; доктор економічних наук, професор І. С. Ткаченко; доктор економічних наук, професор В. В. Христпіановський
Лук'янова В.В.
Лук'янова Валентина В'ячеславівна

   К.е.н., доцент кафедри економіки підприємства та підприємництва ХНУ.
   Закінчила інженерно-економічний факультет Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. Працює в ХНУ з 1990 року, на кафедрі економіки підприємства та підприємництва - з 1991р.
   Всього опубліковано понад 80 наукових робіт, у тому числі: 1 індивідуальна монографія, 4 навчальних посібника із грифом Міністерства освіти і науки України.
   Займається проблемами інформаційних систем і технологій в економіці.
Лук'янова В.В.
Головач Тетяна Валентинівна

   Старший викладач кафедри економіки підприємства та підприємництва ХНУ.
   Закінчила Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговуванняв 1988 році.
   Працює в університеті з 1988 року, на кафедрі - з 1990 року.
   Автор наукових публікацій, методичних розробок та співавтор навчального посібника "Економічний ризик".
   Коло наукових інтересів: ризикологія, управління витратами, обгрунтування господарських рішень.
Лук'янова В.В. Діагностика ризику діяльності підприємства
   
   Лук'янова В.В.
Діагностика ризику діяльності підприємства: -Хмельницький, ПП Ковальський В. В. - 2007. - 312 с: Бібліогр.: С. 269-285.

   У монографії системно розглянуто сутність ризикології як науки, особливості і різні види економічних ризиків, проаналізовано їх вплив на фу-нкціонування економічних систем (підприємств, галузей, економіки країни в цілому). Особливу увагу приділено діагностиці діяльності підприємства з урахуванням ризику на різних рівнях управління (макро-, мезо- та мікро-), висвітлено практичні аспекти застосування моделі діагностики на прикладі українських підприємств різних галузей економіки, узагальнено світовий і вітчизняний досвід управління і оптимізації ризиків.
    Дана праця орієнтована на наукових працівників, аспірантів, викла-дачів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, стане у пригоді практичного застосування фахівцям з економіки, фінансовим аналітикам та зацікавить усіх, хто бажає ознайомитися з проблемами діагнос-тики ризику.

Михайловська І. М., Ларіонова К. Л. Гроші та кредит
  
   Михайловська І. М., Ларіонова К. Л.
   Гроші та кредит. Практикум: Навч. посібник - Львів: "Новий Світ-2000", 2008. - 312 с

   Зміст підручника відповідає тематиці, передбаченої галузевим стандартом вищої освіти"Освітньо-професійна програма підготовки бакалавра, спеціаліста, магістра" напряму 0501 "Економіка і підприємництво".
   У підручнику подається система загальнотеоретичних і прикладних знань з грошових, кредитних та валютно-фінансових відносин, механізму іх функціонування, впливу на розвиток макроекономічних процесів, змісту і суті грошової, кредитної та валютної політики.
   Теоретичний матеріал доповнено аналізом офіційних статистичних публікацій, законодавчих актів.
   Видання розраховане на студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.
Михайловська І. М.
Михайловська Ірина Михайлівна

   Кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів та банківської справи. Працює доцентом кафедри фінансів та банківської справи з 1999 року. Коло наукових інтересів: займається дослідженнями щодо удосконалення концептуальних засад розвитку страхового ринку в сучасних умовах.




Ларіонова К. Л.
Ларіонова Катерина Леонідівна

   Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів та банківської справи. Працює викладачем з 1995 року. На кафедрі фінансів та банківської справи з 1998 року.
   Коло інтересів: займається дослідженнями щодо удосконалення механізму фінансового оздоровлення підприємств в сучасних умовах розвитку економіки України.

В. С. Мороз. А. С. Тельнов Організація виробництва
 
   В. С. Мороз. А. С. Тельнов
   Організація виробництва. Навчальний посібник. Львів: Новий Світ - 2000, 2007. - 256 с.

   Пропонований навчальний посібник являє собою курс лекцій з організації промислового виробництва, прочитаних в Хмельницькому національному університеті студентам економічних спеціальностей. В навчальному посібнику врахований досвід викладання цього предмету в інших навчальних закладах України.
    Навчальний посібник має системний характер і охоплює всі методи і принципи організації виробництва на промисловому підприємстві. Теоретичний матеріал супроводжується рисунками, графіками, прикладами, короткими висновками та контрольними питаннями для оцінки засвоєння матеріалу студентами.
    Зміст навчального посібника відповідає програмі курсу з організаціє виробництва для підготовки бакалаврів з економіки та підприємництва.
    Навчальний посібник буде корисним для студентів, науківців, аспірантів та широкого кола економістів-практиків.
Тельнов А. С.

Тельнов Анатолій Сергійович

   К.т.н., професор, завідувач кафедри Управління персоналом і економіка праці.
   Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаком "Відмінник освіти України". Учасник виконання обласної програми сприяння підвищення якості та конкурентоспроможності продукції на 2005-2010 роки.
   Автор більше 80 опублікованих праць, серед яких 5 авторських свідоцтв на винаходи, автор монографій та навчальних посібників.
   Спектр його наукових інтересів поширюється на проблеми управління якістю праці, трудовим потенціалом, організацію праці, розвиток інноваційної діяльності.


Тельнов А. С.
Мороз Віктор Степанович

   Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та підприємництва ХНУ.
   Автор більше 50 публікацій, у тому числі навчального посібника з економетрії.
   Коло наукових інтересів: дослідження операцій та організації виробництва.


Хитра О.В.
               Організаційна поведінка
  
   Хитра О.В. Організаційна поведінка: курс лекцій / О. В. Хитра. - Хмель-ницький : ХНУ, 2008. - 247 с.

   Розглянуто основні положення концепції організаційної поведінки у контексті управлінського впливу на поведінку індивідів, робочих груп та організації в цілому як складної соціально-економічної системи.
    Курс лекцій рекомендується для студентів, які навчаються за напрямом підготовки "Управління персоналом і економіка праці", а також усіх студентів і фахівців, які цікавляться питаннями управ¬ління трудовою поведінкою та пошуком шляхів підвищення резуль¬тативності функціонування організацій.
Торгова Л.В., Хитра. О.В. Основи зовнішньоекономічної діяльності
  
   Торгова Л.В., Хитра. О.В. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Практикум. - Львів: "Новий Світ-2000", 2007. - 220 с.

   Розглянуто практичні аспекти здійснення основних видів зовнішньоекономічних операцій: методику визначення митної вартості товарів і розрахунку митних платежів; особливості розрахунку демпінгової маржі і шкоди від демпінгу; альтернативні методики ціноутворення при укладанні зовнішньоторгових угод; порядок здійснення аналізу виконання контрактних зобов'язань та динаміки експорту; методику розрахунку показників валютної ефективності експорту-імпорту товарів, ефективності зустрічної торгівлі та обгрунтування доцільності залучення посередників; методичні засади обгрунтування економічної доцільності ліцензійних та франчайзингових угод, а також створення спільних підприємств за участю іноземних інвесторів.
    Запропоновано чотири блоки тестів для перевірки отриманих теоретичних знань і задачі для самостійного розв'язування з метою набуття навичок прийняття вивірених управлінських рішень.
    Наведено короткий термінологічний словник, що містить визначення категорій, які найбільш часто вживаються у зовнішньоекономічній діяльності.
    Рекомендується для студентів економічних спеціальностей, а також для фахівців, що працюють у сфері зовнішньоекономічних відносин.
Хитра О. В.
Хитра Олена Володимирівна

   Кандидат економічних наук, доцент кафедри управління персоналом і економіки праці.
   Коло наукових інтересів: зовнішньоекономічні зв'язки держав та зовнішньоекономічна діяльність підприємств; механізми функціонування спільних підприємств, транснаціональних корпорацій і міжнародних стратегічних альянсів; синергетична методологія як наукова основа сучасних економічних досліджень.

Торгова Л.В.Торгова Лідія Володимирівна

   Засновник і перший декан факультету бізнесу.
   Кандидат економічних наук, професор ХНУ. Автор наукових публікацій, монографій та навчальних посібників.
   Коло наукових інтересів: зовнішньоекономічні звязки держав, зовнішньоекономічна діяльність підприємств, механізми функціонування спільних підприємств.

Радецька Л. П., Овод Л. В. Управлінський облік
 
   Радецька Л. П., Овод Л. В.
   Управлінський облік: Навч. посіб. — К.: ВЦ "Академія", 2007. — 352 с. (Альма-матер).

   У навчальному посібнику розкрито основні засади, принципи, функції, методи, об'єкти управлінського обліку, вміщено класифікацію і характеристику витрат і методів їх обліку, про-аналізовано з погляду потреб управлінського обліку процеси прийняття управлінських рішень, бюджетування, контролю, визначення ефективності діяльності суб'єктів господарювання, особливості аналізу і прийняття інвестиційних рішень та стратегічного управлінського обліку. Поглибленню теоретичних знань і виробленню практичних навичок сприятимуть запитання, завдання, практикум, короткий термінологічний словник, а також додаток, у якому наведено розрахунок собівартості продукції.
   Адресований студентам вищих навчальних закладів, прислужиться менеджерам у практичній діяльності.

Радецька Лідія Петрівна

   К.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту. Працює на кафедрі з 1993 р.
    У 2001 р. Радецька Л.П. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню к.е.н. У 2002 р. рішенням ВАК України їй було присвоєно вчене звання доцента.
    В навчальній роботі Радецька Л.П. спеціалізується на викладанні "Управлінсьгого обліку".
   Автор має понад 30 наукових публікацій в т.ч. 2 монографії і навчальний посібник.





Ларіонова К. Л.
Овод Лариса Василівна

   Старший викладач кафедри обліку і аудиту, працює на кафедрі з грудня 1991 року.
   В навчальній роботі Овод Л.В. спеціалізується на викладанні фінансового та управлінського обліку.
   Автор має біля 15 наукових публікацій, присвячених питанням вдосконалення бухгалтерського обліку та економічного аналізу на підприємствах. У співавторстві з іншими викладачами кафедри Овод Л.В. видано 12 навчально-методичних посібників.

Економіка підприємства
 
   Економіка підприємства. Практикум до самостійного вивчення дисципліни для студентів економічних спеціальностей / В.М. Полозова, А.Б. Грушевицька. - Хмельницький: ХНУ, 2008. - 195 с