НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

22 січня 2019 року виповнюється 100 років з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

   З метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвинутої європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації, згуртування громад України 22 січня 2019 року на загальнодержавному рівні відзначається  100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки
   Це була одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документа означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
   Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу", – пролунало на Софійському майдані в Києві. Акт злуки українських земель був підписаний Володимиром Винниченком.
   І хоча державі не пощастило тоді зберегти єдність і незалежність, Акт злуки став реальним втіленням одвічної мрії українців про суверенність своєї держави.
   Цю значиму і доленосну для українського народу подію розкриває книжкова виставка «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» , що експонується у читальному залі (7-й поверх) університетської книгозбірні.  
   На виставці представлені книги, статті з періодичних видань, які розкривають  процеси державотворення та формування території української незалежної, соборної  Держави; простежують  історичні  події Української революції 1917-1921 років;  розповідають про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом; розглядають  шляхи розбудови соборної  України в сучасних умовах.