КАМЕРТОН ДУШІ

    Ганжа П. О.
Г19
    Таємниці українського рукомесла..- К.:Мистецтво, 1996. — 192 с. : іл. - Резюме англ. мовою.


   Петро Ганжа, відомий український митець, секретар Спілки художників України, знайомить читачів з розвитком та сучасним станом українських народних промислів. Автор розповідає про особливості художніх ремесел, знайомить з багатовіковими надбан­нями українських народних майстрів.
 

   
 
Каталог творів колекції Державного музею Українського народного декоративного мистецтва


Світ Катерини Білокур  

   Иваницкая 3. Н.
   И19
   Писанка: 300 образцов. — М.: Мир, 2001. — 63 . с илл. — (Школа практических знаний)


    Книга - альбом, посвященная славянской писанке. Она содержит методику обучения обрядовой росписи пасхального куриного яйца, классификацию орнаментов и 300 цветных образцов писанок конца XIX— начала XX вв., которые даны в реконструкции автора.Издание рассчитано на самые широкие круги читателей.
    ББК85.12



   Скарби нашої пам'яті: Фотоальбом / Фото С. С. Кряч-С42 ка; Упорядн.: М. І. Сікорський, Л. І. Тинна.— К.: Мис­тецтво, 1993.— 192 іл.—Текст укр., англ.
   Народна творчість — першооснова духовної культури кожного народу, її душа й невичерпне джерело. Переяслав-Хмельницький історико-культурний заповідник, що на Київщині, саме і є такою безцінною скарбницею української національної культури. Тут зібрано понад п'ятдесят пам'яток дерев'яної архітектури Середнього Придніпров'я XIX ст. Окремий розділ заповідника присвячено розповіді про ремесла та промисли пореформеного села. Серед експонатів музею є унікальні колекції національного українського одягу та народно-ужиткового мистецтва. Альбом адресовано шанувальникам старовини, українського народного мистецтва.

    Мистецтво України: Біографічний довідник
    М 65
    Упоряд.: А. В. Кудрицький, М. Г. Лабінський; За ред. А В. Кудрицького. - К.: Укр. енцикл., 1997. - 700 с.


    До однотомника включено понад 6,5 тис. статей - коротких біографічних довідок про українських митців, а також діячів культури інших народів, життя і діяльність яких пов'язані з Україною. В комплексі довідник через творчі біографії митців висвітлює історію українського мистецтва, усіх його жанрів і галузей, різних епох і часів. Розрахований на фахівців та широке коло читачів.


   Іван Огієнко (Митрополит Іларіон)
   Українська культура / Упоряд., авт. передмови та коментарів М. С. Тимошик. —К.: Наша культура і наука, 2001. 342 с., іл. (Видавничий проект Фундації імені митрополита їларіона (Огієнка) "Запізніле во­роття". Серія 1: "Зарубіжні першодруки". Том II).


    Ця книга, що вперше побачила світ 1918 року в Києві, кілька разів перевидавалася згодом за кордоном. Вона на багато літ стала настільним посібником для сотень тисяч на­ших земляків у близьких і далеких діаспорах. На Батьківщині ж "Українська культура" протягом усіх підрадянських років була заборонена. Передусім за той ко­лосальний пізнавальний і виховний заряд, закладений тут. Вона поширювалася нелегально і робила головну справу: спонукала народ думати, підніматися з колін, позбуватися насаджуваного століттями чуття хохла, малороса з вихоло­щеною національною свідомістю, з принизливим комплек­сом меншовартості. Для широкого кола читачів.

    Іваницький А. І.
    І 28 
   Українська музична фольклористика (мето­дологія і методика): Навчальний посібник.— К.: Заповіт, 1997. 392 с. 4- іл. вкл.


   Ця книжка є першим в українській та східно­слов'янській фольклористиці навчальним посібником, де викладено методологію та методику стномузикології. Розглянуто походження мистецтва та еволюцію музики, історію фольклористики, її основні школи та напрями, а також принципи аналізу народної пісні, документування народної музики.
   Чільне місце відведено відомостям з історії, етно­графії, археології, логіки, психології, філології, що зумовлено специфікою етномузикології як історичної дисципліни.
   Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним педагогам, науковцям, збирачам народної музики, усім, хто цікавиться народним музичниммистецтвом, його історією.